MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prestiżowa kwalifikacja ACCA dostępna już dla studentów Politechniki Białostockiej

Redakcja
Dzięki akredytacji ACCA zdobytej przez Politechnikę Białostocką,  studenci studiów magisterskich  mają niepowtarzalną możliwość zdobycia kwalifikacji jeszcze w trakcie studiów i uzyskania zwolnień  z egzaminów ACCA!
Dzięki akredytacji ACCA zdobytej przez Politechnikę Białostocką, studenci studiów magisterskich mają niepowtarzalną możliwość zdobycia kwalifikacji jeszcze w trakcie studiów i uzyskania zwolnień z egzaminów ACCA! Tomasz Trochimczuk
Prestiżowa kwalifikacja ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) jest już dostępna dla studentów Finansów i rachunkowości na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej.

The Association of Chartered Certified Accountants – to międzynarodowa organizacja zrzeszająca specjalistów z całego świata z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. To też jedna z najbardziej docenianych przez pracodawców i najlepiej rozpoznawalnych biznesowych kwalifikacji zawodowych.

Członkowie ACCA mają otwartą drogę do kariery wszędzie tam, gdzie poszukiwani są najlepsi specjaliści z zakresu rachunkowości i finansów. 

acca

Wczoraj (27 listopada 2014 r.) przedstawicielka ACCA Polska -  Anna Pinchinat-Miernik - wręczyła prodziekanowi ds. studiów niestacjonarnych i Promocji Romualdowi Ziółkowskiemu oraz  kierownikowi Katedry Finansów i Rachunkowości dr. hab. Zbigniewowi Korzebowi, tablicę akredytacyjną ACCA, jednocześnie oficjalnie potwierdzając przyznaną Wydziałowi Zarządzania akredytację.

Rozpoczęło to pierwszy na Wydziale Zarządzania cykl spotkań pod hasłem „ACCA Day”.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele białostockiego przedsiębiorstwa  Electrum sp. z o.o. oraz biegły rewident z firmy Account sp. z o.o. Studenci mogli dowiedzieć się o możliwościach odbycia staży i praktyk u akredytowanych pracodawców, poznać oczekiwania pracodawców i dowiedzieć się ile zarabiają specjaliści z certyfikatem ACCA. 

Dzięki akredytacji ACCA zdobytej przez Politechnikę Białostocką,  studenci studiów magisterskich  mają niepowtarzalną możliwość zdobycia kwalifikacji jeszcze w trakcie studiów i uzyskania zwolnień  z egzaminów ACCA!

W trakcie czwartkowego spotkania uczestnicy dowiedzieli się, co to jest ACCA, jakie przedmioty wybrać, aby uzyskać zwolnienia z egzaminów ACCA, poznali korzyści płynące z bycia członkiem i studentem ACCA. . Mogli zadać pytania przedstawicielom  ACCA i uczestniczli w specjalnym panelu udyskusyjnym zatytułowanym „Kariera w finansach” .
Zamknięcie ksiąg rachunkowych, sporządzenie sprawozdania finansowego, a także badanie sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta to proces pełen wyzwań zarówno dla przedsiębiorstwa, jak też badającego sprawozdanie. Księgowe ujęcie aktywów będących przedmiotem umów leasingu, ściągalność należności, problemy związane z wyceną zapasów oraz inne ciekawe zagadnienia dotyczące praktycznych aspektów pracy w finansach i rachunkowości były przedmiotem pierwszych na PB warsztatach Akademii ACCA  - „Finansista-detektyw, czyli najczęstsze błędy w sprawozdaniach finansowych”. 

acca

W świat pracy biegłego rewidenta wprowadziła studentów  Justyna Beata Zakrzewska – biegły rewident Account sp. z o.o. i członek ACCA.

acca

acca

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny