Prawie 6 mln z dotacji na sport

krk
Pieniądze przeznaczone zostaną na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej
Pieniądze przeznaczone zostaną na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej Andrzej Zgiet
Prawie 6 mln zł Miasto przeznaczyło na realizację 142 zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, rozwoju sportu w Białymstoku w pierwszym półroczu (szkolenia sportowe) i całym 2017 roku (profilaktyka przeciwalkoholowa, współzawodnictwo szkół)

Miasto Białystok rozstrzygnęło trzy otwarte konkursy ofert w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz rozwoju sportu w naszym mieście. Rozstrzygnięte konkursy dotyczą:

  • organizacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży z białostockich szkół podstawowych i gimnazjów w 2017 r., w minimum 10 dyscyplinach sportowych oraz uczestniczenia w rywalizacji szkół na arenie ogólnopolskiej,
  • realizacji programów szkolenia sportowego oraz uczestnictwa w zorganizowanej rywalizacji sportowej, organizowanej przez właściwe związki sportowe w I półroczu 2017 r.,
  • wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, połączonej z realizacją programów profilaktyki przeciwalkoholowej w 2017 roku.

Do otwartego konkursu ofert dotyczącego organizacji współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży wpłynął jeden wniosek, który spełnił wymogi formalne i merytoryczne. Przyznano dotację w wysokości 150 tys. zł. Z kolei do konkursu związanego z realizacją programów szkolenia sportowego i uczestnictwa w rywalizacji sportowej wpłynęło 81 ofert. Dofinansowanie przyznano 70 wnioskodawcom na łączną kwotę 2 mln 100 zł.

Otwarty konkurs w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, połączony z realizacją programów profilaktyki przeciwalkoholowej, został podzielony na 2 zadania. Pierwsze dotyczyło organizacji imprez i zajęć sportowo-rekreacyjnych, drugi – realizacji programu „Kibice Razem” w Białymstoku. Wpłynęło w sumie 55 ofert. W ramach pierwszego zadania przyznano dofinansowania 52 wnioskodawcom na łączną kwotę 450 tys. zł. W ramach drugiego – jednemu na kwotę 120 tys. zł.
Miasto Białystok rozstrzygnęło także nabór wniosków o przyznanie dotacji na realizację zadań w zakresie rozwoju sportu w Białymstoku w pierwszym półroczu 2017 roku. Nabór dotyczył realizacji programów szkolenia sportowego i uczestnictwa w zorganizowanej rywalizacji. Pierwsze zadanie obejmowało takie dyscypliny jak: futsal, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis stołowy, badminton, lekkoatletyka, short-track, kajakarstwo, futbol amerykański, drugie – piłka nożna. Wpłynęło w sumie 18 ofert. W ramach pierwszego zadania dotacje przyznano 17 wnioskodawcom na łączną kwotę 1 mln 400 tys. W ramach drugiego – jedynemu oferentowi, który złożył wniosek oraz spełnił wymogi formalne i merytoryczne (1 mln 700 tys. zł.).

– Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej to jedno z kluczowych zadań miasta. Dzięki zachęcaniu do uprawiania sportu, wspieraniu różnorodnych form aktywności fizycznej staramy się dbać o kondycję i zdrowie mieszkańców naszego miasta – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Jednocześnie, dzięki wsparciu sportowych imprez i wydarzeń o zasięgu ogólnopolskim, przyczyniamy się do budowania marki Białegostoku jako miasta ludzi aktywnych, przebojowych i ciekawych.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie