Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawie 39 tysięcy złotych. Politechnika Białostocka zorganizowała publiczną zbiórkę na rzecz szpitala klinicznego. Na walkę z koronawirusem

WAC
- Politechnika Białostocka to jedyna społeczność akademicka, która wsparła szpital - przypominała Beata Kropiewnicka, zastępca dyrektora ds. finansowych USK w Białymstoku. To ona odebrała czek od przedstawiciele uczelni.
- Politechnika Białostocka to jedyna społeczność akademicka, która wsparła szpital - przypominała Beata Kropiewnicka, zastępca dyrektora ds. finansowych USK w Białymstoku. To ona odebrała czek od przedstawiciele uczelni. Politechnika Białostocka
Prawie 450 osób i zebrana pokaźna kwota - 38 535 zł - tak wygląda podsumowanie akcji "PB sercem z USK". Symboliczny czek został dziś wręczony w siedzibie szpitala klinicznego w Białymstoku. Pieniądze wkrótce znajdą się na koncie szpitala.

Tak społeczność Politechniki Białostockiej - pracownicy, studenci, absolwenci, przedstawiciele firm współpracujących z uczelnią - zareagowali na apel dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Pod koniec marca prosił o "wszelką pomoc materialną" oraz inicjatywy, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa epidemiologicznego personelu i pacjentów.

Odpowiedź była szybka i spontaniczna - zbiórka na portalu zrzutka.pl. Prowadzili ją wspólnie Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej (Studenckie Koło Naukowe "LogiSquad" oraz SKN Analizy Danych w Biznesie), Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej, oraz Dział Promocji i Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB. O wsparcie apelowała prorektor ds. rozwoju prof. Joanna Ejdys: - Aż trudno sobie wyobrazić z jakim narażeniem własnego życia pracują aktualnie wszyscy pracownicy służby zdrowia. A my możemy im pomóc.

Pierwsze założenie akcji "PB sercem z USK" to było 10 tysięcy złotych. Udało się uzbierać prawie 4 razy więcej.

Zarażeni dobrem. Opowiedz, co ci się dobrego przytrafiło albo jak pomagasz - opublikujemy to. W ten sposób stworzymy spis ludzkiej dobroci

To wyjątkowa idea. Do tej pory darowizny finansowe wpływały od przedsiębiorstw, a także w mniejszym stopniu od osób prywatnych. Nie było prowadzonych zbiórek na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - mówi Beata Kropiewnicka, zastępca dyrektora ds. finansowych USK.

Jako społeczność akademicka musimy się wzajemnie wspierać, szczególnie w tak trudnym czasie. Pokazaliśmy wspólnie, że Politechnika Białostocka ma ogromne serce i w trudnych chwilach zarówno pracownicy, studenci i absolwenci potrafią się zjednoczyć. Dziękuję z tego miejsca wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki - mówił Mateusz Adaszczyk, prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej, który wręczył dzisiaj symboliczny czek.

Kilku przyjaciół dwa tygodnie temu zawiozło pierwsze dary do szpitala zakaźnego. Dziś trudno ich zliczyć. I pomoc, którą dostarczają

- Bardzo jesteśmy wdzięczni za te wsparcie. Zgodnie z wolą darczyńcy środki te zostaną przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa zarówno personelu jak i pacjentów. Potrzeby szpitala są obecnie bardzo duże i zapewniamy, że żadna złotówka nie zostanie zmarnowana. Chcielibyśmy tę całą sumę przeznaczyć na zakup jakiegoś konkretnego urządzenia np. dużego fumigatora czy ozonatora, tak żeby społeczność Politechniki Białostockiej wiedziała, że dane urządzenie zostało kupione z pieniędzy zebranych podczas tej zbiórki. O tym, na co zostały wydane pieniądze, poinformujemy w najbliższym czasie - informuje Marek Knap, dyrektor szpitala klinicznego.

Akcja trwała dwa tygodnie. Wpłacano różne kwoty - od kilkunastu złotych do 2 tysięcy. Wielu darczyńców pozostało anonimowymi. Inni oprócz wysyłania pieniędzy pisali: "Z wyrazami szacunku i wdzięczności dla wszystkich lekarzy i pracowników służby zdrowia!!!" "Dla USK od studenta :)"; "To niewielka wpłata, ale chociaż daję tym znać, że Was wspieram" - opisuje Dorota Sawicka, rzeczniczka Politechniki Białostockiej.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny