Prasówka 22.01.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 21.01. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „GIF: Nowa lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Najnowsze rozporządzenie zakazanych leków. Sprawdź wykaz ”?

Prasówka 22.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 GIF: Nowa lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Najnowsze rozporządzenie zakazanych leków. Sprawdź wykaz

Najnowsza lista wycofanych leków z aptek w całej Polsce. Sprawdź, które leki zostały wycofane z obrotu z aptek w całym kraju, gdyż znaleziono w ich składzie lub etykietach nieprawidłowości. Warto zapoznać się z powodami dla których te leki zostały wycofane z aptek, i sprawdzić czy macie je w swojej apteczce. Leków z tej listy lepiej nie zażywać. Przypominamy również, że leków nie należy wyrzucać do śmieci. Najlepiej odnieść je do najbliższej apteki. W przypadku wątpliwości do do serii oraz nazwy leków radzimy skonsultować się z lekarzem.

Nie przegap promocji!

📢 Takie kwoty od marca ZUS będzie przelewać seniorom. Wyliczenia po waloryzacji i zmianach podatkowych [22.01.2022]

W 2022 roku świadczenia emerytalne aż dwukrotnie zostaną podwyższone. W marcu tradycyjnie będzie waloryzacja, a już w styczniu w związku z reformą podatkową Polskiego Ładu od emerytur nie będzie odciągany podatek dochodowy, a jedynie składka zdrowotna. To oznacza, że kwoty netto aktualnych emerytur wzrosną. Dokładne wyliczenia zaprezentowaliśmy w poniższym artykule.

📢 Malwina Smarzek nago! Polska siatkarka pokazała odważne ZDJĘCIA. Ale widoki! 21.01.2022

Malwina Smarzek-Godek wie jak zrobić wrażenie na fanach. Polska siatkarka publikuje w sieci sporo odważnych zdjęć.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 22.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Sprytny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie [LISTA] 21.01

Omikron podstępnie atakuje. Według brytyjskich naukowców niektóre z objawów nowego wariantu koronawirusa łudząco przypominają te charakterystyczne dla zwykłego przeziębienia. Na które dolegliwości najczęściej skarżą się chorzy? Sprawdź w galerii co powinno cię zaniepokoić.

📢 Cudzoziemcy weszli do Polski po zamarzniętym jeziorze

Polska Straż Graniczna musiała odpierać obcokrajowców forsujących granicę polsko-białoruską

📢 Zastrzelił psa swojej matki. Białostocki sąd wydał wyrok

To kolejny przypadek braku pobłażliwości sądu dla sprawcy znęcania się nad zwierzętami. Ci, zamiast kar w zawieszeniu, coraz częściej słyszą wyroki bezwzględnego więzienia. - Bardzo się cieszę, że wreszcie takie orzeczenia zapadają, a sprawcy nie czują się bezkarni - mówi prezes białostockiego TOZ-u.

📢 Karol Świderski opuszcza PAOK Saloniki. Zagra w MLS. Jagiellonia też skorzysta na transferze

Karol Świderski podąża śladami Tomasza Frankowskiego. Z greckiego PAOK przenosi się za Ocean do beniaminka MLS drużyny Charlotte FC

📢 Dzień Babci i Dziadka w Operze i Filharmonii Podlaskiej (zdjęcia)

Koncert piosenek Anny German, warsztaty modowe z Elwirą Horosz, słodki poczęstunek i prezenty – w piątek, 21 stycznia, w Operze i Filharmonii Podlaskiej (OiFP) odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W Sali Kameralnej gościli przedstawiciele środowisk senioralnych z naszego regionu. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy marszałka Artura Kosickiego.

📢 Studniówka 2022. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu świętowało 100 dni do matury (zdjęcia)

Bal maturalny mają już za sobą uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu. Ich studniówka odbyła się w ośrodku Pięć Dębów w Supraślu. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia!

📢 Białystok. Pierwszy w mieście sklep Netto już otwarty

W czwartek nastąpiło otwarcie pierwszego w Białymstoku sklepu sieci Netto.

📢 PUPIL ROKU Mnóstwo pozytywnych emocji w mediach społecznościowych po pierwszych dniach naszej akcji

Mnóstwo postów na Facebooku i Instagramie, setki pozostawionych lajków, a także pełne wyrazów sympatii komentarze napisane przez rodzinę, znajomych i wielbicieli zwierzaków. Nasza akcja Pupil Roku 2022 zawojowała media społecznościowe!

📢 Już 7 czerwca: Polska - Niemcy w eliminacji ME do lat 21 w Białymstoku

Zarząd PZPN zaakceptował lokalizację meczu eliminacji do Mistrzostw Europy do lat 21 w piłce nożnej Polska - Niemcy w Białymstoku

📢 Koronawirus w województwie podlaskim: 585 nowych zakażeń. 7 osób zmarło (21.01.2022)

Ostatniej doby przybyło w Polsce 36 665 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba przypadków śmiertelnych wyniosła 248. Według Ministerstwa Zdrowia 181 dotyczyły chorób współistniejących, a 67 - COVIDu.

📢 Donald Tusk z wizytą w woj. podlaskim. Będzie rozmawiał z przedsiębiorcami [zdjęcia]

Przewodniczący Platformy Obywatleskiej Donald Tusk odwiedzi w piątek, 21 stycznia br., woj. podlaskie. Swoją wizytę rozpocznie w Zambrowie.

📢 Piłka nożna. Bartosz Kwiecień odchodzi z Jagiellonii Białystok

Bartosz Kwiecień nie zagra już w Żółto-Czerwonych barwach. Piłkarz rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron.

📢 Dodatek osłonowy. Za palenie węglem można dostać nawet 1437 zł. Jak złożyć wniosek o osłonowe? [21.01.2022]

Dodatek osłonowy, czyli tzw. osłonowe to jednorazowe wsparcie finansowe, które ma pomóc Polakom poradzić sobie z rosnącymi rachunkami. Na najwyższe kwoty mogą liczyć osoby ogrzewające domy m.in. węglem, a także duże rodziny. Trzeba jednak spełnić kilka warunków, m.in. kryterium dochodowe.

📢 Trudne warunki na drogach w województwie podlaskim. Dużo kolizji i wypadków. Zobacz raport (21.01.2022)

Zawieje śnieżne w województwie podlaskim doprowadziły do wielu kolizji. Sprawdź utrudnienia na drogach

📢 Szkło w popularnych produktach spożywczych! Nie jedz tego. Zobacz najnowsze ostrzeżenia GIS (21.01.2022)

Nowe ostrzeżenia GIS z 21 stycznia 2022 roku. Główny Inspektor Sanitarny informuje o szkodliwych dla zdrowia i życia produktach, które wycofano ze sklepów. Aktualne ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. szkła w popularnych batonach. Zobacz również inne niebezpieczne produkty, które znikają ze sklepowych półek. Sprawdź również wyniki kontroli oraz najnowsze ostrzeżenia Głównego Inspektora Sanitarnego w naszym raporcie. Jeśli nabyłeś te szkodliwe dla zdrowia i życia produkty, pozbądź się ich. Możesz je wyrzucić lub oddać do sklepu. Lista niebezpiecznych produktów jest aktualizowana na bieżąco. Znajdziesz na niej artykuły wycofane ze sprzedaży w ostatnich miesiącach (21.01.2022).

📢 Takie rzeczy można odliczyć od podatku w 2022 roku. Oto zasady ulgi podatkowej

Początek roku kojarzy nam się z rozliczeniami podatkowymi. Choć w tym roku nastąpiło wiele zmian dotyczących podatków, to pamiętajmy, że rozliczamy się za rok 2021. Co możemy sobie odliczyć od podatku? Na jakie ulgi podatkowe możemy liczyć? Warto z nich skorzystać, aby nie stracić.

📢 Pijesz piwo? Sprawdź, co dzieje się z twoim organizmem. Czy jedno piwo dziennie szkodzi?

Czy piwo szkodzi? A może ma wartości prozdrowotne? To fundamentalne pytania, które zadają sobie wszyscy piwosze. Naukowcy i lekarze mają w tym temacie różne opinie. Jedni uważają, że picie piwa ma pozytywny wpływ na ludzki organizm. Inni zaznaczają, że spożywanie alkoholu - nawet niskoprocentowego - to duże niebezpieczeństwo. Jak jest naprawdę? W naszej galerii znajdziecie odpowiedzi na pytania, co dzieje się z organizmem, gdy pijemy piwo. Czy jedno piwo dziennie szkodzi?

📢 Weekend Białymstoku. Sprawdź imprezy, atrakcje i wydarzenia kulturalne w dniach 21.01-23.01 2022

Sprawdziliśmy, co dzieje się w Białymstoku w najbliższy weekend. Zobacz nadchodzące imprezy i wydarzenia, w których warto uczestniczyć.

📢 Białystok. Młodzi Demokraci apelują o zniesienie podwyżki cen biletów kolejowych. Trwa przebudowa stacji Białystok

Nie stać nas na to - mówią wprost Młodzi Demokraci. Apelują do rządu i kolejowych przewoźników o wycofanie się z podwyżki cen biletów.

📢 Lepiej wcześniej ustalić „kim są”, a później ewentualnie wpuszczać. Iran nie zabierze z Białorusi swoich obywateli, bo są niebezpieczni

Tym razem nie są to ustalenia naszych polskich służb, tylko ustalenia władz Iranu i to poczynione wobec własnych obywateli. Białoruś wystąpiła bowiem do placówki dyplomatycznej tego kraju w Mińsku, aby zorganizowała im powrót do kraju pochodzenia. Iran odmówił, bo stwierdził, że wszyscy są osobami niebezpiecznymi, w tym także terrorystami.

📢 Ferie zimowe 2022. Podlaskie służby zapewniają gotowość w czuwaniu nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży (wideo)

Kontrole miejsc wypoczynku przez policję i sanepid, a także sprawdzanie ślizgawek i autokarów wiozących dzieci na zimowiska przez inne służby mundurowe. To wszystko ma zapewnić bezpieczny wypoczynek najmłodszym. - Nic nie zastąpi jednak zdrowego rozsądku dzieci i ich opiekunów - podkreśla wojewoda podlaski.

📢 Białystok. Działacze Polski 2050 przedstawili działania, które są ich zdaniem konieczne do opanowania inflacji i drożyzny

Umocnienie złotego, odzyskanie zaufania inwestorów oraz pogodzenie się z Unią Europejską - to zdaniem działaczy Polska 2050 recepta na walkę z inflacją i drożyzna. Doceniają doraźne działania rządu, ale uważają je za niewystarczające.

📢 Najsłynniejsze polskie babcie. Która gwiazda dostanie od wnuków laurkę na Dzień Babci?

Show-biznes babciami stoi! Wśród lubianych i szanowanych aktorek wiele jest już babciami. Ten respektowany tytuł nosi również wiele matek gwiazd młodszego pokolenia, które w ostatnim czasie powitały na świecie swoje pociechy. Które gwiazdy szykują się na wykonaną przez wnuki laurkę z okazji Dnia Babci?

📢 Zajma. Wypadek na DW 686 w kierunku Żedni. Czołowe zderzenie forda z audi. Trzy osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 16 na DW 686 w okolicach miejscowości Zajma (droga w kierunku Żedni). Czołowo zderzyły się dwa auta osobowe - ford z audi.

📢 Białystok. Mieszkańcy wybrali najważniejszą ich zdaniem inwestycję 15 lat prezydentury Tadeusz Truskolasskiego

Epi-Centrum Nauki w Białymstoku – najważniejszą zdaniem mieszkańców inwestycją prezydentury Tadeusza Truskolaskiego. Dziś (20 stycznia) w siedzibie tej instytucji przy ul. Słonecznej 1 ogłoszono wyniki konkursu „#Wspólne15lat – najważniejsza inwestycja 15-lecia”.

📢 Ranna funkcjonariuszka SG opuściła szpital. Za to trafił tam ranny minionej nocy żołnierz

Kolejna noc na granicy polsko – białoruskiej obfitowała w niebezpieczne zdarzenia. Migranci z pomocą białoruskich służb zaatakowali polskie patrole na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku. Ranny został żołnierz, który po uderzeniu kamieniem w głowę trafił do szpitala.

📢 Tołcze. Wypadek na DW 678 na trasie Białystok - Łapy. Ciężarówka wpadła w poślizg i wywróciła się [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło około godz. 11. Ciężarówka wpadła w poślizg i wywróciła się na trasie Białystok - Łapy (DW 678).

📢 Szypliszki. Zderzenie tirów na krajowej ósemce [ZDJĘCIA]

W czwartek na trasie Budzisko - Suwałki doszło do zderzenia aut ciężarowych.

📢 Bondary. Kobieta w BMW zlekceważyła znak STOP i nie ustąpiła pierwszeństwa renault. Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło w czwartek (20.01) w miejscowości Bondary, w powiecie białostockim.

📢 Do końca stycznia podlaska KAS czeka na chętnych do wstąpienia w jej szeregi

Jeszcze przez niespełna dwa tygodnie trwa rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w Podlaskiem. Do 31 stycznia kandydaci mogą składać dokumenty. Na osoby, które przejdą etapy postępowania kwalifikacyjnego czeka 26 etatów.

📢 Koronawirus Polsce i w województwie podlaskim. 596 nowych zakażeń COVID-19 w regionie. W kraju 32 835 przypadków (20.01.2022)

20 stycznia potwierdzono w województwie podlaskim 596 nowych zakażeń koronawirusem. W całym kraju jest ich 32 835! Minionej doby z powodu Sars-Cov-2 zmarły w Polsce 315 osób, z czego 5 w woj. podlaskim.

📢 Przerwy w dostawie prądu w woj. podlaskim. Zobacz, gdzie zabraknie energii. Tygodniowy harmonogram [21-28.01]

Zobacz, gdzie, kiedy i jak długo zabraknie energii elektrycznej w naszych domach. Polska Grupa Energetyczna planuje czasowe przerwy w dostawie prądu w naszym regionie. Publikujemy tygodniowy szczegółowy wykaz miejscowości z województwa podlaskiego, w których zabraknie prądu.

📢 Ferie zimowe 2022. W Białymstoku dzieci nie będą się nudzić. Sprawdź oferty

Po dwóch tygodniach spędzonych na nauce, już w poniedziałek, 24 stycznia, uczniowie z województwa podlaskiego rozpoczną wyczekane ferie. W Białymstoku sposób na ich spędzenie jest wiele.

📢 Nabór do policji 2022. Podlaska policja prowadzi rekrutację. Terminy przyjęć do 7 marca. Zobacz, ile zarabia policjant [20.01.2022]

Komendant Miejska Policji w Białymstoku informuje, że trwa nabór kandydatów do służby w policji. Osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego. Zobacz, ile zarabia policjant i na co można liczyć.

📢 Fotografia Krzysztofa Krawczyka na manifestacji. Jego bliscy są oburzeni!

Zdjęcie Krzysztofa Krawczyka wykorzystano podczas antyszczepionkowej manifestacji w Poznaniu. Podawano, że padł ofiarą szczepionki. Wywołało to oburzenie żony piosenkarza Ewy i jego menadżera Andrzeja Kosmali.

📢 Szkoły i przedszkola w woj. podlaskim z nauczaniem hybrydowym lub całkowicie zdalnym (AKTUALIZACJA)

Według danych Podlaskiego Kuratorium Oświaty w 89 placówkach uczniowie uczą się na odległość. Pomimo gwałtownego wzrostu zakażeń minister zdrowia Adam Niedzielski nie przewiduje całkowitego przejścia na nauczanie zdalne przed feriami zimowymi.

📢 XI LO w Białymstoku ma nową halę sportową. Kosztowała 8,2 mln zł [ZDJĘCIA]

Były kolorowe balony, srebrne konfetti, przemówienia, fala meksykańska w wykonaniu uczniów i prezenty od wiceministra edukacji. XI LO ma nową salę gimnastyczną. - Współpraca buduje - mówił na uroczystym otwarciu nowej inwestycji Tadeusz Truskolaski, nawiązując do tego, że 3,8 mln zł (z 8,2 mln całości kosztów) na budowę sali przekazał wojewoda podlaski.

📢 Święto Jordanu w Odrynkach. Prawosławni obchodzą Święto Objawienia Pańskiego, czyli Chrzest Pański [ZDJĘCIA]

19 stycznia Cerkiew prawosławna obchodzi Święto Objawienia Pańskiego, czyli Chrzest Pański. Towarzyszy mu zawsze wielkie oświęcenie wody, dlatego też często święto to prawosławni nazywają Świętem Jordanu. W woj. podlaskim wierni celebrowali tzw. wielkie poświęcenie wody m.in. w Odrynkach i Supraślu.

📢 Studniówka Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie [ZDJĘCIA]

Uczniowie z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie bawili się na studniówce w sobotę - 15 stycznia. Bal odbył się w sali przy ul. Fabrycznej 10 w Zambrowie.

📢 Miasto podzieliło pieniądze na sport w I półroczu 2022. Zobacz kto dostał najwięcej

Dziś z udziałem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego oraz przedstawicieli klubów, które otrzymały największe dotacje nastąpiło podpisanie umów na realizację programów szkolenia sportowego oraz uczestnictwo w rywalizacji sportowej w I półroczu 2022 r. Łączna kwota przeznaczona na sport wynosi 2,5 mln zł. Na 76 wniosków dofinansowanie otrzymało 55 klubów. Oto dziesiątka klubów, które otrzymały największe dotacje.

📢 Jagiellonia Białystok. Czy w defensywie Żółto-Czerwonych nadchodzi czas młodzieży?

Na obóz przygotowawczy do Turcji nowy trener Jagiellonii Piotr Nowaka zabrał dużą grupę młodzieży białostockiego klubu. Kilku z nich, szczególnie w szeregach defensywnych, ma szansę, by wiosną przebić się do podstawowego składu Żółto-Czerwonych.

📢 Zamknięte oddziały szpitalne i poradnie specjalistyczne w województwie podlaskim [AKTUALIZACJA]

Część poradni specjalistycznych i oddziałów szpitalnych zawiesza działalność na pewien czas. Zobacz, do których placówek w województwie podlaskim aktualnie nie dostaniesz się. Dane publikujemy na podstawie informacji Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

📢 Białystok. Uniwersytecki Szpital Kliniczny dostał karetkę reanimacyjną z aparatem ECMO. To dar od fundacji oraz anonimowego darczyńcy z USA

Fundacja Siepomaga, we współpracy z darczyńcą z USA, przekazała Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu w Białymstoku ambulans reanimacyjny z aparaturą ECMO - pierwszy tego typu na Podlasiu. To nie koniec wspólnej inicjatywy, której celem jest wsparcie podlaskich medyków.

📢 Leńce. Dobrzyniewskie Morsy integrowały się nie tylko w Supraśli (zdjęcia)

Dobrzyniewskie Morsy kolejny raz spotkały się w Leńcach na coniedzielnym morsowaniu w rzece Supraśl

📢 Stok Lacki. Zderzenie pociągu z samochodem ciężarowym. Wstrzymany ruch na linii kolejowej Siedlce - Białystok [ZDJĘCIA]

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś (19.01) na przejeździe kolejowym w Stoku Lackim (gmina Siedlce). Pociąg zderzył się tam ze stojącą na torach ciężarówką. Nikt nie ucierpiał, ale występują duże utrudnienia komunikacyjne. Wstrzymany został ruch na linii kolejowej Siedlce - Białystok.

📢 Pomysł na biznes. Boston Wings & Pizza – nowa sieć franczyzowa na rynku debiutuje w Białymstoku [zdjęcia]

Gastronomia to jedna z bardziej dochodowych branż na polskim rynku, jednak wiele osób rezygnuje z założenia i prowadzenia własnej restauracji. Powód? Obawa przed niepowodzeniem, stratami finansowymi czy wizerunkowymi. Gastronomia otwarta w ramach umowy franczyzowej startuje z dużo lepszej pozycji niż inne lokale i z góry skazana jest na sukces! Właśnie dlatego białostocki restaurator Tomasz Siemieńczuk wprowadza na polski rynek nową sieć franczyzową - Boston Wings & Pizza.

📢 Radio Maryja i TV Trwam świętowały w Białymstoku. W Operze i Filharmonii Podlaskiej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Śląsk (zdjęcia, wideo)

We wtorek wieczorem w Operze i Filharmonii Podlaskiej miał miejsce koncert renomowanego Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Był to ukłon w stronę słuchaczy Radia Maryja, jako podziękowanie za ich wkład w utrzymanie tego katolickiego radia w ciągu 30 lat historii jego istnienia.

📢 KAS zlikwidowała nielegalny salon gier hazardowych w Białymstoku (zdjęcia)

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w Białymstoku.
Podczas działań mundurowi zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych. Właścicielom nielegalnych urządzeń oraz osobom urządzającym tego typu gry grożą surowe kary.

📢 Najnowsze ostrzeżenia GIS. Szkło w popularnych artykułach spożywczych. Te produkty są wycofywane ze sklepów [19.01.2022]

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostatnio ostrzeżenia przed kolejnymi artykułami spożywczymi, które są szkodliwe dla zdrowia. Sprawdź, jakie uchybienia znaleźli pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego w żywności i artykułach spożywczych, przeznaczonych do sprzedaży. GIS wycofał ze sklepów nowe partie produktów szkodliwych dla zdrowia. Wykryto różne nieprawidłowości - wyniki kontroli podano w najnowszym raporcie GIS. Zobaczcie, jakie produkty zostały wciągnięte w ostatnich dniach na czarną listę GIS. Sprawdźcie, czy nie macie w domu produktów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

📢 Osoby o tych znakach zodiaku będą mieć kasę. Oto horoskop finansowy na 2022 rok [lista - 19.01.2022 r.]

Czy Twój znak zodiaku osiągnie bogactwo w 2022 roku? Sprawdź swoje roczne prognozy finansowe według astrologów. Co przyniesie 2022 rok w pracy dla Twojego znaku zodiaku? Prezentujemy horoskop finansowy na 2022 rok.

📢 Dawid Narożny walczy w MMA. Przeciwnikiem w PRIME SHOW MMA będzie youtuber Adrian Medusa Salamon (zdjęcia)

Dawid Narożny walczy w MMA. PRIME SHOW MMA ONLINE to gala mieszanych sztuk walki, podczas której zadebiutuje wokalista disco-polo Dawid Narożny.

📢 Poszukiwani za rozbój w województwie podlaskim nadal na wolności. Policja ściga te osoby. Poznajesz kogoś? (19.01.2022)

Podlaska policja szuka mężczyzn i kobiet podejrzanych o rozbój, wymuszenia rozbójnicze lub kradzież z rozbojem. Jeśli kogoś rozpoznajesz, powiadom funkcjonariuszy. Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć poszczególnych poszukiwanych. Dane pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl z 19.01.2022.

📢 Białostockie Uchwyty. Jak wyglądał zakład i ludzie? Praca, czyn społeczny, 1 maja, sport, wypoczynek, Solidarność. Lata 1948-1989 (zdjęcia)

Tu przejeżdżali pierwszy polski lotnik kosmonauta Mirosław Hermaszewski i najsłynniejsza suwnicowa - Anna Walentynowicz. W Uchwytach pracowali Stanisław Marczuk, Krzysztof Putra i wielu innych znanych i zasłużonych białostoczan.

📢 Białystok. Radni podnieśli opłaty za pobyt w żłobku. Zarówno stałą, jak i żywieniową. Od 1 marca

Rosną opłaty za pobyt dzieci w białostockich żłobkach. Zarówno stała, jaki i żywieniowa. O ile wzrost tej pierwszej będzie neutralny dla rodziców, o tyle stawkę tej drugiej podskoczy z 7 do 10 zł dziennie.

📢 Tragiczny wypadek w Suwałkach. Nie żyje kobieta potrącona przez dwa samochody na ulicy Sportowej

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek około godz. 17 na ul. Sportowej w Suwałkach.

📢 Radziszewo Króle. Pożar domu na terenie gminy Ciechanowiec. W akcji 11 zastępów straży pożarnej [ZDJĘCIA]

W dniu 17 stycznia 2022 r. o godzinie 18:08, doszło do pożaru drewnianego domu krytego blachą w miejscowości Radziszewo – Króle, gmina Ciechanowiec

📢 Miejska studniówka w Białymstoku 2022. Tegoroczni maturzyści zatańczyli poloneza na Rynku Kościuszki (zdjęcia)

Już po raz trzynasty Rynek Kościuszki w Białymstoku wypełnił się tegorocznymi maturzystami. Wspólnie z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim, zgodnie z tradycją, zatańczyli poloneza.

📢 Wichury w Podlaskiem. Wiatr w regionie znów łamał drzewa i uszkadzał linie energetyczne. Strażacy mieli mnóstwo roboty [17.01.2022]

Za nami kolejna doba z silnym i porywistym wiatrem, który dał się we znaki wielu mieszkańcom Podlasia. Strażacy odnotowali w poniedziałek blisko sto interwencji w całym regionie.

📢 Nowe śmieszne hity ze sprawdzianów, klasówek i kartkówek. Nauczyciel płakał gdy sprawdzał. Kwiatki ze szkolnych zeszytów (18.01.2022)

Nowe śmieszne hity ze sprawdzianów, kartkówek i klasówek 2022. Nauczyciele łamią sobie głowy nad sprawdzaniem uczniowskich prac. Obejrzyj najlepsze kwiatki z uczniowskich zeszytów. Pamiętaj jednak, że robisz to na własną odpowiedzialność. Tego nie da się odzobaczyć.

📢 Dąbrówka Kościelna. Śmiertelny wypadek zablokował DK66. Trzy osoby zostały ranne. Jedna nie żyje (zdjęcia)

Wypadek w Dąbrówce Kościelnej zablokował drogę krajową nr 66. Jedna osoba zmarła

📢 Jeden dzień i ponad 800 ujawnionych wykroczeń. Podlaska policja podsumowała akcję "Prędkość"

Bilans nie napawa optymizmem. Na blisko 900 skontrolowanych pojazdów, mundurowi ujawnili ponad 810 wykroczeń, z czego 75 procent dotyczyło przekroczeń prędkości. Trzech kierowców straciło za to prawa jazdy, a czterech innych - za jazdę pod wpływem alkoholu.

📢 Ślisko na drogach w Podlaskiem. Kolizje w Haćkach i Przewalance. Zablokowana DK 8, objazdy na DK 19 [ZDJĘCIA]

Kierowcy w Podlaskiem muszą mieć się na baczności. Na drogach w regionie jest bardzo ślisko. Zablokowana jest m.in. DK 8 w okolicach Przewalanki. Utrudnienia są też na krajowej 19.

📢 Apartamenty Zwycięstwa. Nowoczesna zabudowa mieszkaniowa w miejsce legendarnego Polmozbytu Plus

Ponad 100 mieszkań. Zielone patio i strefa relaksu. Nieprzytłaczająca zabudowa w jasnych, przyjaznych, pastelowych barwach. To najnowsza propozycja mieszkaniowa firmy Rogowski Development na białostockim rynku.

📢 W Dojlidach Górnych może powstać miniosiedle kilkunastu 3-kondygnacyjnych szeregówek. Rozmiar inwestycji budzi obawy mieszkańców

Mieszkańcy Dojlid Górnych zaniepokojeni są rozmiarem zabudowy szeregowej, którą w części osiedla zamierza zrealizować deweloper. Uważają, że w tej skali inwestycja nie pasuje do dotychczasowej architektury.

📢 Studniówka 2022. Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku. Maturzyści bawili się w Dworku Tryumf [ZDJĘCIA]

Wielki bal maturalny mają już za sobą uczniowie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku. Maturzyści w sobotnią noc (15.01) bawili się w Dworku Tryumf w Księżynie. Zobacz zdjęcia w naszej galerii!

📢 Białystok. Studniówka 2022. Tak bawiło się I Liceum Ogólnokształcące w Lipcowym Ogrodzie [ZDJECIA]

To była jedna z pierwszych studniówek 2022 białostockich szkół średnich. Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku bawili się w sobotę (15.01) w restauracji Lipcowy Ogród. Były podziękowania nauczycielom, wychowawcom, dyrektorowi, rodzicom oraz uroczysty polonez. Później szampańska zabawa do samego rana.

📢 Zabawne, dziwne i wyjątkowe zdjęcia Białegostoku sprzed lat. Zdjęcia od 1999 roku [ZDJĘCIA]

Trudno uwierzyć, że jeszcze 10, 15 czy prawie 20 lat temu Białystok wyglądał zupełnie inaczej. Jak wyglądało otwarcie pierwszej galerii handlowej czy premiera filmu Władca Pierścieni w kinie Pokój? Uwaga, te zdjęcia są naprawdę mocne.

📢 Rolnicy Podlasie. Jak zmieniało się gospodarstwo Gienka i Andrzeja z Plutycz? Czy serial pomógł rolnikom? (15.01.2022)

Gienek i Andrzej Onopiuk to bohaterowie serialu Rolnicy. Podlasie, którzy wzbudzają największe emocje wśród widzów. Jedni ich chwalą za autentyczność i szczerość, ale innym nie podoba się jak prowadzą swoje gospodarstwo, czy w ogóle jak żyją. Jak zmieniło się życie tych bohaterów na przestrzeni kilku ostatnich lat, gdy biorą udział w produkcji telewizji Focus TV?

📢 Gangsterzy z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego poszukiwani przez policję. Uczestniczyli w zorganizowanej grupie przestępczej

Udział w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego. To podstawa poszukiwań gangsterów przez podlaską oraz warmińsko-mazurską policję. Ci ludzie ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeśli kogoś rozpoznajecie, powiadomcie funkcjonariuszy

📢 Białystok. Trwa modernizacja węzła kolejowego w ramach budowy Rail Baltiki. Na stacji głównej zostaną zamontowane schody ruchome

Zadaszone perony, przejście pod torami, ruchome schody, windy. Tak po modernizacji będzie na stacji Białystok. Trwa modernizacja węzła kolejowego w ramach budowy trasy Rail Baltika.

📢 Ślubowanie 19 nowych policjantów. Mundurowi zasilą komendy w całym woj. podlaskim

Wśród nowo przyjętych funkcjonariuszy jest pięć kobiet.

📢 Oszuści poszukiwani przez podlaską policję. Naciągacze nie próżnują. Nie daj się oszukać (zdjęcia, rysopisy)

Podlaska policja poszukuje oszustów, którzy ścigani są z art. 286 Kodeksu Karnego. Przed organami ścigania ukrywają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jeśli znacie miejsce ich przebywania, powiadomcie mundurowych.

📢 Białystok. Przebudowa układu drogowego ul. Bohaterów Monte Cassino i Łomżyńskiej. To ostatnia część węzła intermodalnego

Na przełomie stycznia i lutego poznamy wykonawcę przebudowy układu drogowego ulic: Bohaterów Monte Cassino, Nowej Łomżyńskiej i Kopernika. To ostatnia część węzła intermodalnego. Pozostałe są już w realizacji.

📢 Najtańsze domy na sprzedaż w Podlaskiem. Nieruchomości poniżej 120 tys. zł. Sprawdź oferty w nowym roku [9.01.2022]

Mamy nowy 2022 rok i tym samym wracamy z nowymi ofertami najtańszych domów na sprzedaż. W Podlaskiem za takie uważamy domy, które można kupić poniżej 120 tysięcy złotych. Z pomocą portalu otodom zebraliśmy najnowsze oferty, które nie są cenowo wygórowane. Sprawdź, co jest w ofercie sprzedażowej. Być może właśnie tu znajdziesz swój wymarzony dom!

📢 Kierownicy klinik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Zobacz, kto stoi na czele oddziałów USK [ZDJĘCIA]

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku to jeden z największych szpitali w Polsce. Leczy on tysiące mieszkańców naszego regionu (i nie tylko) oraz kształci przyszłe kadry medyczne. Na czele klinik stoją wybitni specjaliści, którzy zarządzają pracą poszczególnych jednostek.

📢 Tykocin. Pierwszy w roku Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego. Zobacz, co można było upolować 8 stycznia 2022 r. w Kiermusach (ZDJĘCIA)

Na Czarciej Polanie w Kiermusach koło Tykocina rozpoczął się dziś (8 stycznia) pierwszy w roku Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego. Dwudniowa impreza weekendowa to raj dla łowców antyków, rękodzieła, militariów i regionalnych przysmaków. Dziś tłumów nie było. Wystawcy mają nadzieję na większe zainteresowanie w niedzielę.

📢 Komendanci policji i ich zastępcy z województwa podlaskiego. Zobacz kto dowodzi w podlaskim garnizonie [6.01.2022]

Z początkiem 2022 roku doszło do kilku roszad i zmian na kierowniczych stanowiskach w podlaskim garnizonie policji. Do kogo należy obecnie władza w podlaskiej policji? Sprawdźcie, kim są komendanci i ich zastępcy w poszczególnych miastach w naszym województwie.

📢 PUPIL ROKU Wybieramy zwierzaki do wyjątkowego albumu. Nagrodzimy też najlepsze usługi związane z pupilami.

Masz pieska, kotka lub inne ulubione zwierzątko domowe? Prześlij zdjęcie swojego pupila! Może trafić na strony pięknego albumu, a Ty możesz zdobyć atrakcyjne nagrody i zaproszenia na sesję zdjęciową - oczywiście z ukochanym pupilem. W ramach naszej akcji posiadacze zwierząt domowych wybiorą także najlepszych weterynarzy i groomerów oraz sklepy zoologiczne. Zgłoś swoich kandydatów do nagród.

📢 Zabójcy poszukiwani przez policję. Nowe zdjęcia i rysopisy morderców. Widziałeś któregoś z nich? (21.12.2021)

Polska policja poszukuje morderców, którzy ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Ścigani są z artykułu 148 KK. Są to nie tylko Polacy, ale i Rosjanie, Ukraińcy, a także Niemcy.

📢 Oto modne fryzury dla 50-latki i 60-latki, które odejmują lat. W 2021 roku to najpopularniejsze damskie fryzury dla dojrzałych kobiet

Fryzury dla 50-latek i 60-latek wcale nie muszą być nudne! Jeśli wciąż wierzysz w to, że w dojrzałym wieku pozostaje ci tylko skrócić włosy i ukrywać siwiznę, pora raz na zawsze rozprawić się z tym mitem! Fryzury dla dojrzałych pań wcale nie muszą odstawać od bieżących trendów fryzjerskich, bo te są uniwersalne, a nie skierowane tylko dla osób w konkretnym wieku. Poza tym dobrze dobrana fryzura może odjąć kilka lat i poprawić samopoczucie. Jeśli czeka cię wizyta u fryzjera, zobacz, jakie są teraz modne fryzury damskie po 50. i 60.

📢 Białystok. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda na charytatywnym koncercie w OiFP. Wsparli inicjatywę Podlaskiego Oddziału SG

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej i soliści wykonali repertuar ze znanych bajek. Przed koncertem swoje wystąpienie miała para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhausen-Duda. Widowisko odbyło się dzisiaj (8 grudnia) o godz. 18 w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

📢 Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki 2022. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi. Co będzie na teście z matematyki? [7.12.2021]

Próbny egzamin ósmoklasisty 2022. Matematyka jest drugim przedmiotem, z jakim będą mierzyć się uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych podczas próbnego egzaminu ósmoklasisty. Dla uczniów to doskonała okazja, by sprawdzić umiejętności przed właściwym egzaminem, który odbędzie się w maju 2022 roku. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi. Co będzie na teście z matematyki na próbnym egzaminie ósmoklasisty? Wyjaśniamy.

📢 Białystok. Casting na Miss i Mistera Podlasia 2022 [ZDJĘCIA]

Prawie 40 pięknych pań i przystojnych panów wzięło udział w sobotnim castingu do konkursów Miss Podlasia 2022, Miss Podlasia Nastolatek 2022 i Mister Podlasia 2022, który odbył się w białostockich "Spodkach".

📢 Białystok. W niedzielę [5.12.2021] 15. rocznica objęcia urzędu prezydenta przez Tadeusza Truskolaskiego. Zobacz [TOP 15] inwestycji

Bez hali sportowej, dwupoziomowego skrzyżowania Jagiellonii, bulwarów nad Białą, tunelu pod i estakady nad torami, aquaparku i nie tylko. Niektórych z tych inwestycji już się w Białymstoku nie doczekamy, do innych wciąż trwają przymiarki. Przez 15 lat prezydentury Tadeusz Truskolaskiego powstało jednak wiele innych. Zobacz TOP 15 inwestycji w 15. rocznicę złożenia pierwszego ślubowania przez prezydenta.

📢 Najlepsze restauracje w Białymstoku. Te miejsca polecają mieszkańcy. Nowy ranking TOP 15 według portalu TripAdvisor.com [ZDJĘCIA] 03.11.2021

Prezentujemy najnowszy ranking restauracji w Białymstoku według portalu TripAdvisor.com. Jest to najpopularniejszy portal turystyczny na świecie. Jego użytkownicy oceniają i recenzują atrakcje turystyczne, hotele oraz restauracje. Na tej zasadzie powstają rankingi. Sprawdź, która restauracja w stolicy województwa podlaskiego cieszy się najlepszymi opiniami klientów.

📢 Otwarcie sklepu Dealz w Galerii Jurowiecka. To pierwszy sklep sieci w Białymstoku. Na chętnych czekają promocje [ZDJĘCIA]

W piątek (25.06) o godzinie 9 odbyło się otwarcie nowego sklepu "Dealz". To pierwszy sklep sieci w Białymstoku. Znajduje się na pierwszym piętrze w Galerii Jurowieckiej. Pierwsze 100 osób, które odwiedziły sklep otrzymały vouchery na zakupy w sklepie. Byliśmy na miejscu i zrobiliśmy relację z otwarcia.

📢 Bal maturalny zamiast studniówki w II LO w Białymstoku. Były piękne kreacje i wyjątkowy polonez (zdjęcia)

Studniówki zorganizować się nie dało. Był za to wielki bal maturalny. Absolwenci II LO w Białymstoku w piątek (18.06) bawili się razem w Dworze Czarneckiego.

📢 Dzień Babci na wesoło! Zobaczcie najśmieszniejsze memy stworzone przez internautów

Dzień Babci 2021. Co roku, 21 stycznia, wszystkie babcie w Polsce mają swoje wielkie święto. Właśnie tego dnia obchodzimy Dzień Babci. Postanowiliśmy spojrzeć na nasze seniorki roku z przymrużeniem oka. Wejdźcie w galerię i zobaczcie najlepsze memy z babciami w roli głównej!

📢 Życzenia na Dzień Babci 2021. Najpiękniejsze, wyjątkowe słowa, wierszyki. Gotowe krótkie rymowane życzenia dla babci do laurki i SMS

Życzenia na Dzień Babci 2021. Pamięć i dobre słowo z pewnością sprawi babciom dużo przyjemności, zwłaszcza w obecnych czasach. Dzień Babci to okazja, by za opiekę, troskliwość i ogrom serca i dobroci podziękować ukochanym babciom. Warto zrobić babci niespodziankę i przygotować dla niej drobny upominek w postaci pięknej kartki lub laurki. Wykonanie kartki należy do Was, za to my podajemy Wam gotowe propozycje na wyjątkowe życzenia dla babci do wpisania w środku! Ale dziś babcie są bardzo nowoczesne. Prawie każda ma telefon komórkowy, najczęściej smartfona. Zatem do gifa z kwiatkami warto dołożyć krótkie rymowane życzenia. Najpiękniejsze, najczulsze słowa, wierszyki gotowe do wpisania znajdziecie w tym artykule. Są do wysłania smsem, przez Messengera lub WhatsAppa.

📢 Kary za brak aplikacji "Kwarantanna domowa" są fikcją. Nikt tego nie kontroluje

„Kwarantanna domowa” to aplikacja na telefon, która z założenia ma ułatwiać i usprawniać przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Jej instalacja jest obowiązkowa. Jeśli tego nie zrobimy lub nie korzystamy z niej, to według prawa, możemy liczyć się z karą grzywny lub nagany. Jak się jednak okazuje, te sankcje pozostają na papierze.

📢 Białystok. Na Stadionie Miejskim otwarto Epi-Centrum Nauki. To pierwsze tak duże centrum naukowe we wschodniej części Polski

Około cztery godziny zwiedzania, 130 eksponatów, symulacje, hologramy, roboty, instalacje multimedialne, łączna przestrzeń 3200 m2 – po dwóch latach intensywnych prac budowlanych otworzono Epi-Centrum Nauki w Białymstoku.

📢 Studniówka 2020. Najpiękniejsze pary ze studniówek w Białymstoku. Oni zadawali szyku [ZDJĘCIA]

Sezon studniówkowy już za nami, ale nie może zabraknąć podsumowań. Zobaczcie najpiękniejsze, naszym zdaniem, pary z tegorocznych studniówek w naszym mieście.

📢 Studniówka XI LO Białystok. Zobacz zdjęcia z imprezy w Camelocie

Nieco ponad 80 dni przed maturą, swój wielki bal mieli uczniowie XI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku. W sobotę, 8 lutego, maturzyści bawili się w Camelocie. Wejdź w galerię i zobacz zdjęcia ze studniówki.

📢 Studniówka 2020. Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku bawił się w restauracji Belweder (zdjęcia)

Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku to jedna z największych i najsłynniejszych szkół w Białymstoku. Wykształciła pokolenia elektryków, ale też wielu uczniów w specjalnościach pokrewnych. Zawsze plasuje się wysoko w ogólnopolskich rankingach. 08.02.2020 szkoła celebrowała studniówkę 2020 w restauracji Belweder.

📢 Studniówka 2020. IV LO bawiło się w Dworku Tryumf (zdjęcia)

Sezon studniówkowy powoli zbliża się ku końcowi. W sobotę, 1 lutego, na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku. Studniówkę zorganizowano w Dworku Tryumf. Wejdź w galerię i zobacz, co tam się działo.

📢 Studniówka 2020 w VI LO w Białymstoku. Zobacz zdjęcia z imprezy w Dworze Czarneckiego

Studniówka 2020 VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku odbyła się w piątek 17 stycznia w Dworze Czarneckiego. Oto zdjęcia z imprezy.

📢 Studniówka 2020 w VIII LO. Licealiści bawili się w Camelocie (zdjęcia)

Sezon studniówkowy w pełni. Z okazji przysłowiowych "stu dni przed maturą" spotkali się uczniowie z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Ich bal studniówkowy odbył się w sobotę, 11 stycznia, w Camelocie. Wejdź w galerię i zobacz, co tam się działo.

ZOBACZ KONIECZNIE

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie