Jak wygląda praca w podlaskich firmach? Będzie się można tego dowiedzieć w najbliższy piątek 23 lutego, podczas drugiej odsłony Dnia Otwartych Firm.

- Mam wielu znajomych, którzy pracują w sokólskich firmach, dlatego też chciałam poznać te przedsiębiorstwa, porównać zarówno warunki płacowe jak i same stanowiska pracy, by wybrać to, co byłoby najlepsze dla mnie - wyjaśniała Ewa Teul, która zwiedziła firmę Inwido Production SA w ramach pierwszej odsłony akcji 16 lutego.

Ty pytasz, firma odpowiada

Dzień Otwartych Firm to zupełnie nowatorskie wydarzenie organizowane przez Kurier Poranny. Jego idea opiera się na możliwości obejrzenia wybranych firm dosłownie „od środka” i uzyskania odpowiedzi na pytania o warunki pracy i zatrudnienia.

- Zwiedziliśmy park maszynowy, każdy mógł dosłownie poczuć zapach spawalni i sprawdzić, jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach. Kandydaci byli także w nowej sytuacji. Zazwyczaj to my wypytujemy ich podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a tym razem oni nam zadawali pytania, a my chcieliśmy jak najlepiej wypaść - wyjaśniała Urszula Buczyńska, kierownik działu kadr w firmie Metal Fach.

Goście dowiedzieli się, jakie są oczekiwania od kandydatów, ale także na jakie wynagrodzenie oraz benefity pozapłacowe może liczyć pracownik.

- Organizujemy choinkę dla dzieci pracowników, mamy dofinasowanie do karnetów na basen, tworzymy kursy językowe dla pracowników mających kontakty z kontrahentami zagranicznymi, organizujemy też coroczne imprezy pracownicze - podkreślała Anna Dzienis, dyrektor personalny w Inwido Production SA.

Na Dzień Otwartych Firm przybyli uczniowie ostatnich klas, osoby bezrobotne oraz chcące zmienić pracodawcę.

- Od niedawna poszukuję pracy i chciałam zobaczyć, jak tak naprawdę wygląda praca na różnych stanowiskach. Jestem na początku tej drogi i po zwiedzeniu jednej z firm jestem pozytywnie zaskoczona, że kobiety tak dobrze sobie radzą na produkcji - wyjaśniła pani Urszula z Sokółki.

Kolejna odsłona naszej akcji już w piątek.

Tym razem swoje drzwi dla zainteresowanych otworzy pięć firm, chcących przybliżyć siebie zainteresowanym. Więcej informacji znajduje się pod poniższymi linkami:

www.poranny.pl/otwartafirma

Podlaska Złota Setka 2017