Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pożyczki z oprocentowaniem zero dla mikro, małych i średnich firm

PFRR
Fundusz Pożyczkowy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego kontynuuje działalność w roku 2017. Fundacja dysponuje kapitałem z przeznaczeniem na pożyczki dla firm z różnych źródeł. Są to zarówno środki własne, jak i fundusze udostępnione w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Rok 2016 był kolejnym okresem znacznego zwiększenia aktywności pożyczkowej Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Fundusz pożyczkowy PFRR udzielił 84 pożyczki na kwotę prawie 17 mln zł co daje ponad 40-procentowy wzrost w stosunku do roku 2015.
Od stycznia do listopada 2016 roku ze środków RPO WP realizowany był projekt: „Start i rozwój – pożyczki dla mikro małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa podlaskiego”. W ramach ww. działania zostało rozdysponowane ponad 15 mln zł pożyczek z oprocentowaniem 0%.

Oferta funduszu pożyczkowego PFRR kierowana jest do mikro, małych i średnich firm z terenu naszego województwa. Największą grupę pożyczkobiorców stanowią mikro i mali przedsiębiorcy z dużym udziałem firm dopiero rozpoczynających działalność.

Dominującą branżą są usługi. Pożyczki były przeznaczane przede wszystkim na inwestycje: zakup maszyn i urządzeń, nieruchomości, modernizację. Powstało wiele miejsc pracy, firmy pozyskały nowe rynki zbytu, rozszerzyły zakres oferowanych usług i unowocześniły ofertę.

Pożyczki za 0% cieszyły się ogromną popularnością – projekt został zrealizowany w okresie krótszym niż zakładano.

W 2017 roku fundusz pożyczkowy PFRR kontynuuje swoją działalność. Fundacja dysponuje kapitałem z przeznaczeniem na pożyczki dla firm z różnych źródeł. Są to zarówno środki własne ale również fundusze udostępnione w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Nadal są dostępne pożyczki za 0% z przeznaczeniem na cele inwestycyjne (zakup nieruchomości, budowa, rozbudowa, modernizacja, remont, zakup maszyn i urządzeń itp.). Uwaga! – mogą to być również urządzenia i maszyny używane. Nie ma wymogu innowacyjności.

Pożyczki te udzielane są ze środków RPO WP. Ze względu na ich ograniczoną wielkość, maksymalna kwota pożyczki została obniżona do 250 000 zł.

Warunki pożyczki:
* oprocentowanie 0%
* maksymalna kwota 250.000 PLN
* prowizja od 1% do 5% (uzależniona od okresu kredytowania: 1 rok-1%, 2 lata-2%, … 5 lat-5%)
* okres kredytowania do 60 miesięcy
* karencja do 6 miesięcy

Przedsiębiorcy, którzy potrzebują środków na kapitał obrotowy mogą również skorzystać z oferty funduszu pożyczkowego PFRR. Dostępne są pożyczki do kwoty 230 tys. zł. Oprocentowanie ww. pożyczek jest oparte na stopie referencyjnej Komisji Europejskiej.

**Jak skorzystać z pożyczki PFRR:
Wszelkie niezbędne dokumenty są dostępne do pobrania na stronie:

www.pozyczkowy.com.pl

. W każdej chwili można skontaktować się z doradcą i umówić na spotkanie w siedzibie PFRR, ul. Starobojarska 15. Tel. 85 74 08 668/671.**

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny