Pożyczka online – czy może być korzystna?

materiał partnera
Obecnie w Internecie można kupić i załatwić prawie wszystko, także otrzymać pożyczkę krótkoterminową. Pożyczki pozabankowe online – to najszybszy i najprostszy, jednak nie najtańszy sposób na otrzymanie pieniędzy. Czasami jednak pożyczkę w sieci można otrzymać na bardzo preferencyjnych warunkach. Zobacz, jakie korzyści oferują konsumentom internetowe firmy pożyczkowe.

Porównywarki ofert

Internet to bardzo wygodny sposób na zaciągnięcie pożyczki pozabankowej (tzw. krótkoterminowej. Bez opuszczania fotela, w zaciszu domowym można spokojnie porównać oferty różnych. W sieci działa wiele porównywarek ofert pożyczek pozabankowych. Każdy, kto choć raz poszukiwał dobrej i taniej polisy ubezpieczeniowej zapewne zetknął się z takim narzędziem. Wystarczy odnaleźć w sieci jedną z nich i dokonać analizy. Ich obsługa jest bardzo prosta, wystarczy podać interesującą nas kwotę i określić termin spłaty. Po przetworzeniu danych system przedstawi nam potencjalne koszty pożyczki w kilku lub kilkunastu firmach pożyczkowych, współpracujących z serwisem. A co istotne, otrzymasz informacje, gdzie aktualnie z racji obowiązujących promocji, będziesz mógł najkorzystniej pożyczyć pieniądze.

Jeśli już wybierzesz firmę, to na jej stronie zapewne znajdziesz (w witrynach firm pożyczkowych to już pewnego rodzaju standard) kalkulator pożyczkowy (tzw. suwaki), przy pomocy którego sam będziesz mógł ustalić najbardziej dogodne warunki pożyczki. Kalkulator po określeniu kwoty i czasu wskaże całkowity koszt pożyczki. To bardzo jasny i przejrzysty sposób, klient sam może się przekonać, jak wraz z kwotą i okresem spłaty zmieniają się koszty pożyczki. Dzięki temu na spokojnie może przeanalizować wszystkie warianty i wybrać dla siebie ten optymalny.

Szybko i prosto

Pożyczki pozabankowe online to oferta skierowana szczególnie do klientów, którym zależy na czasie. W Internecie środki można otrzymać szybko i prosto, bez zbędnych formalności. Wystarczy kilka kroków, aby stać się szczęśliwym posiadaczem pieniędzy:

1. Wniosek – najczęściej wniosek o pożyczkę to kilka rubryk, które można szybko wypełnić. Firmy pożyczkowe, jeśli idzie o zakres koniecznych danych, nie są zbyt wymagające. Wystarczą informacje, które są zawarte w dowodzie osobistym oraz numer konta bankowego, na które mają być przelane środki oraz numer telefonu do kontaktu (firmy wymagają weryfikacji rachunku bankowego poprzez symboliczny przelew – najczęściej jednego grosza). Rzadko kiedy firmy żądają podania jakiś dokładniejszych danych czy przesłania dodatkowych zaświadczeń (jest to praktyka częstsza w przypadku pożyczek na raty).

2. Weryfikacja klienta – firmy pożyczkowe, choć są bardzo liberalne pod względem oceny ryzyka, to muszą jednak dokonać sprawdzenia wiarygodności klienta. Do tego konieczne jest podanie nie tylko numeru telefonu komórkowego, ale także numeru konta. Najczęściej spotykanym sposobem weryfikacji klienta w pożyczkach pozabankowych online jest prośba o wysłanie ze swojego konta na konto pożyczkodawcy jakiejś drobnej sumy (przeważnie 1 zł). To bardzo bezpieczny sposób na potwierdzenie tożsamości, stosowany z powodzeniem nie tylko przez firmy pożyczkowe. Umowę pożyczki otrzymasz pocztą, którą po podpisaniu trzeba odesłać pocztą.

3. Wypłata środków – po weryfikacji, która najczęściej trwa kilkanaście minut, możemy spodziewać się przelewu. Jeśli firma pożyczkowa ma konto w tym samym banku, co klient, pieniądze mogą być na koncie niemal natychmiast. Jeśli zaś w innym, może to potrwać kilka godzin, zapewne będą przelane przy najbliższej sesji transferowej. Sprawa wygląda nieco inaczej w czasie dni świątecznych, wtedy na pieniądze musimy poczekać do pierwszego dnia roboczego po świętach.
Wiele z firm pożyczkowych żąda zalogowania się do swojego panelu obsługi. To bardzo pomocna opcja, dzięki niemu możemy sami monitorować wszystkie posunięcia na naszym koncie, sprawdzać saldo oraz składać wnioski o kolejne pożyczki.

Atrakcyjne warunki – pożycz za 0 zł

Klienci na całym świecie już się przyzwyczaili, że w Internecie mogą wszystko kupić taniej niż w sklepach stacjonarnych. W przypadku pożyczek pozabankowych jest podobnie. Klienci firm pożyczkowych online mogą liczyć nie tylko na lepsze warunki w porównaniu z ich stacjonarnymi odpowiednikami, ale także na darmową pożyczkę za pierwszym razem. To najbardziej popularny rodzaj promocji polegający na tym, iż tyle ile pożyczymy, tyle będziemy musieli oddać (warunkiem jest terminowa spłata). To bardzo intratna oferta, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę czas otrzymania środków.

Podsumowanie

Pożyczki pozabankowe to nie zawsze drogie rozwiązanie. Głównymi zaletami pożyczek online są liberalne (w porównaniu do banków) kryteria przyznawania oraz szybki czas wypłaty środków. Naturalnie nie są to jednak rozwiązania bez wad i należy z nich korzystać rozsądnie.

Pracownicy „Biedronki” nie chcą pracować w niedziele

Wideo