IMPREZY
  BIAŁYSTOK

  Nowe lokale w Białymstoku

  Rozwiń
  Poznaj wirtualną rzeczywistość w Białymstoku

  Poznaj wirtualną rzeczywistość w Białymstoku

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Nałóż gogle i oderwij się na chwilę od rzeczywistości. Zostań pogromcą zombie, zdobywcą szczytów czy kierowcą wyścigówki. Jest to możliwe w MAGICVR – w białostockim salonie wirtualnej rzeczywistości.

  - Zależało nam na stworzeniu miejsca, jakiego do tej pory w Białymstoku nie było – wskazuje Jarosław Zdanowicz, jeden z właścicieli lokalu MAGICVR BIAŁYSTOK. – Dlatego w styczniu otworzyliśmy lokal, funkcjonujący na zasadzie franczyzy.

  MAGICVR BIAŁYSTOK to salon wirtualnej rzeczywistości, który mieści się przy ul. Gruntowej 9/1. W przestronnym lokalu znajdują się stanowiska do gry dla jednej osoby i do rozgrywek grupowych.

  - Wiele osób, które usłyszą słowo VR, zastanawia się co to jest. A to nic innego jak obraz sztucznej rzeczywistości wytworzony za pomocą technologii informatycznej. Dzięki niemu osoba, która nałoży sprzęt, przenosi się do świata gry – opowiada Jarosław Zdanowicz.

  Ocal świat przed zagładą


  Główną atrakcją MAGICVR jest Arena Zombie (Zombie VR Squad). Na 60 mkw. gracze przeżywają prawdziwy desant – stają oko w oko z tysiącami nieumarłych, którzy chcą zniszczyć reaktor, czyli źródło energii, niezbędnej do walki z epidemią. Śmiałkowie, którzy podejmują się wyzwania, zostają uzbrojeni w komputer plecakowy (VR Backpack PC), gogle VR HTC i karabin. W rozgrywce biorą udział cztery osoby, które muszą ze sobą współpracować – osłaniać się i uprzedzać o zbliżających się zombie, bo tylko dzięki temu ocalą świat przed zagładą.

  Rozgrywka na arenie trwa 25 min. Jednak zanim gracze do niej przejdą, biorą udział w instruktarzu, poznają zasady gry i nakładają sprzęt. Po założeniu na twarz gogli, przenoszą się w okolice wirtualnego reaktora.

  - Niewątpliwą zaletą tej gry jest to, że zawodnicy nie są ograniczeni przez kabel. Każda z par ma do dyspozycji przestrzeń o powierzchni 30 mkw., po której śmiało może się poruszać – wskazuje Jarosław Zdanowicz.

  Arena Zombie nie jest jedyną atrakcją MAGICVR. W lokalu znajdują się również cztery stanowiska, na których można po założeniu gogli m.in. oglądać wspaniałe widoki, wspinać się na szczyty, rozwiązywać zagadki, pokonywać złoczyńców, czy ratować świat przed zagładą. Gry dostępne na tych stanowiskach pochodzą z platform: Steam VR i Oculus.

  - Zainteresowanie tego typu rozrywką jest coraz większe – przyznaje Jarosław Zdanowicz, jeden z właścicieli lokalu MAGICVR BIAŁYSTOK. - Swój wolny czas spędzają u nas mężczyźni i kobiety. Odwiedzają nas również seniorzy i dzieci. W przypadku tej ostatniej grupy obowiązują ograniczenia związane z rodzajem gry i budową dziecka.

  Co zrobić, żeby zagrać?


  Aby skorzystać z usług oferowanych przez MAGICVR, należy dokonać rezerwacji z minimum dwugodzinnym wyprzedzeniem. Koszt gry na Arenie Zombie dla czterech osób to 140 zł. Jeżeli trafi się na happy hour, wynosi on wtedy 96 zł. W przypadku gier na platformach, rozgrywka kosztuje 29 zł, a podczas happy hour – 25 zł.

  W lokalu można również organizować imprezy okolicznościowe - urodziny, wieczory panieńskie kawalerskie czy imprezy integracyjne. Można także wynająć cały lokal i cieszyć się wszystkimi atrakcjami bez ograniczeń.

  www.magicvr.co/bialystok
  Rezerwacja telefoniczna pod numerem: +48 696 781 555

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo