Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Poznaj Polskę na sportowo", czyli Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej łączą siły

OPRAC.: TB
"Poznaj Polskę", czyli Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej znów łączą siły
"Poznaj Polskę", czyli Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej znów łączą siły Sylwia Dąbrowa
Jeszcze przed tegorocznymi wakacjami Ministerstwo Edukacji i Nauki przekaże dziesięć mln zł na wyjazdy sportowe dla uczniów uprawiających piłkę nożną w klubach zrzeszonym w Polskim Związku Piłki Nożnej. To kolejna faza pilotażowego programu MEiN "Poznaj Polskę", w którą zaangażował się PZPN.

"Poznaj Polskę" to program, w ramach którego uczniowie korzystają z wyjazdów edukacyjnych, mają poznawać Polskę, jej tradycję, historię i osiągnięcia nauki. MEiN wciąż stara się rozwijać przedsięwzięcie. W jej kolejnym etapie wraz z Polskim Związkiem Piłki Nożnej resort opracował kolejną drogę do rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży.

"Wszyscy wiemy, że w Polsce najpopularniejszą i najliczniej uprawianą dyscypliną sportową jest piłka nożna. I dlatego warto ten sport promować, szczególnie wśród tych, którzy od najmłodszych lat szkolnych trenują tą dyscyplinę sportową. Przyłączamy się do tego. Chcemy by uczniowie poznali wzorce sportowe, uniwersalne wartości sportu i olimpizmu, historię sportu, szczególnie piłki nożnej. A również chcemy na dobrych przykładach pokazać, że sport to zdrowie" - przekonuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

O sfinansowanie wyjazdu na wydarzenia sportowe będą mogły ubiegać się kluby sportowe zrzeszone w PZPN, których członkami są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uprawiający piłkę nożną.

- MEiN przekaże Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej dziesięć mln zł, za które PZPN zorganizuje w tym roku wyjazdy dla młodych piłkarzy i piłkarek grających w sekcjach piłki nożnej. Wyjazdy będą połączone z edukacją i wychowaniem patriotycznym. Wszystko zostanie zwieńczone wielkim testem o historii piłki nożnej i patriotycznych postawach naszych piłkarzy - opowiadał podczas czwartkowej konferencji minister Przemysław Czarnek.

W ramach przedsięwzięcia PZPN zorganizuje również quiz wiedzy w obszarze piłki nożnej oraz przygotuje materiały edukacyjne. W konkursie będą mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, niezależnie od tego czy trenują w klubach piłkę nożną, czy są po prostu kibicami. Nagrodą są bilety na mecze reprezentacji Polski.

- Minister wyszedł z bardzo fajną inicjatywą i bardzo mu za nią dziękuję. Sport i patriotyzm idą w parze. Program będzie edukował i pomagał w tym, żeby nasza młodzież była jeszcze bardziej zaangażowana w sport i patriotyzm. Oby więcej takich pomysłów - podkreślił prezes PZPN Cezary Kulesza.

Przedsięwzięcie "Poznaj Polskę na sportowo" będzie realizował na zlecenie Ministra Edukacji i Nauki Polski Związek Piłki Nożnej. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach do udziału w przedsięwzięciu, zasady quizu dla uczniów będą ogłoszone w drugiej połowie kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: "Poznaj Polskę na sportowo", czyli Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej łączą siły - Sportowy24

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny