Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznaj Estonię. Może to rynek dla Twojego biznesu

(peż)
Dlaczego warto rozważyć przeniesienie swoich interesów do Estonii? Czy przedsiębiorcy mogą być traktowani w kontaktach z urzędnikami jak partnerzy? Jak założyć działalność? Jakie są wymagane dokumenty? Jakie podatki? Jakie cła? A co, jeżeli szukamy partnerów do współpracy z Estonii? Z kim się kontaktować? Z kim współpracować? Do kogo się zgłosić o pomoc?

Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź już na najbliższym spotkaniu z cyklu „Vademecum rynków zagranicznych - Estonia”. Przybliży ono warunki prowadzenia biznesu w Estonii, procedury rejestracji nowych podmiotów, a przede wszystkim umożliwi porównanie kultury prowadzenia przedsiębiorstwa w Polsce i Estonii.

Gościem specjalnym podczas Vademecum będzie Harri Tiido, ambasador Republiki Estonii w Polsce.

Vademecum organizowane jest we współpracy z Ambasadą Estonii w Polsce oraz Konsulatem Honorowym Republiki Estonii w Białymstoku.

Celem spotkania jest zaprezentowanie możliwości współpracy biznesowej i naukowej z rynkiem estońskim. Przekazane w trakcie spotkania doświadczenia staną się bez wątpienia impulsem do rozwoju i wzajemnej współpracy biznesu polskiego i estońskiego. Przedstawiona zostanie specyfika prowadzenia biznesu w Estonii, uwarunkowania prawne, ekonomiczne, możliwości inwestowania oraz „kultura” prowadzenia biznesu. Uczestnicy otrzymają oferty współpracy kooperacyjnej firm estońskich.

Spotkanie poprowadzą:

  • Priit Masing – ekspert Ministerstwa Spraw Zagranicznych, pierwszy sekretarz Departamentu Dyplomacji Kulturalnej i Gospodarczej Estonii
  • Artur Kuczmowski – prawnik, odpowiedzialny za zarządzanie biurami Kancelarii Thompson&Stein w Warszawie oraz Tallinnie; praktyk, posiadający doświadczenie w pomocy polskim firmom w działaniach na terenie Estonii, na co dzień obsługujący estońskie firmy działające w Polsce.
  • Marcin Leoszko - podlaski przedsiębiorca, członek zarządu Goldenmark OÜ, prowadzący działalność w Tallinnie.

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.

Kiedy?
23 marca 201 7r. – Vademecum rynków zagranicznych - Estonia maj/czerwiec 2017r. – Misja Gospodarcza do Rygi i Tallinna
Gdzie?
Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej ul. Zwierzyniecka 16, Białystok

Już na przełomie maja i czerwca wiedzę nabytą na Vademecum będzie można wykorzystać w praktyce. Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego organizuje bowiem także wielobranżową misję gospodarczą do Rygi i Tallinna. Szczegóły misji poda już wkrótce. Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców zaprasza na stronę

misja.pfrr.pl

Szczegółowy program oraz rejestracja on-line
znajdują się również TUTAJ
Więcej informacji:
Anna Wrzesińska; tel. 85 740 86 77; e-mail: [email protected]
Łukasz Sakowski; tel. 85 740 86 89; e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny