Portugalia - Walia 2:0. Wynik i relacja. Ronaldo dał finał

krk
Portugalia - Walia. Sprawdź wynik. W pierwszym półfinałowym meczu Euro 2016 Portugalia pokonała Walię. Wygraną na wagę awansu zapewnili jej Cristiano Ronaldo oraz Nani. Dla Ronaldo był to trzeci gol w turnieju. W sumie w Mistrzostwach Europy trafił już dziewięciokrotnie, dzięki czemu wyrównał rekord Michela Platiniego. Mecz Portugalia - Walia. Wynik, relacja.

Francja - Niemcy. Francja w finale. Wynik meczu 2:0. Święto we Francji

Portugalia - Walia 2:0. Wynik, relacja

Oczy całej piłkarskiej Europy były zwrócone na pojedynek Garetha Bale'a z Cristiano Ronaldo. Dwóch zawodników Realu Madryt stanęło po dwóch stronach barykady.

Pierwsza połowa meczu była jednak dosyć senna. Klarownych akcji do zdobycia bramki było jak na lekarstwo. Z dystansu strzelał Bale, z obrońcami walijskimi ścigał się Ronaldo, ale poważniejszego zagrożenia z ich strony nie było.

Portugalia - Walia. Wynik. Druga połowa zadecydowała

Po przerwie padły pierwsze bramki. Prowadzenie dla drużyny Portugalii dał nie kto inny jak Cristiano Ronaldo. Piłkę w bramce umieścił głową tuż pod poprzeczką. Portugalczycy poszli za ciosem i 4 minuty później prowadzili już 2:0. Strzał Ronaldo zza pola karnego, przeciął jeszcze Nani i zmylił bramkarza Walii - Hennessy'ego.

Walijczycy nie mogli się po tych dwóch atakach podnieść. Portugalczycy natomiast grali spokojnie i pewnie operując piłką. Awans południowców do finał€ Euro ani na moment nie był zagrożony.

Portugalia - Walia. Wynik. Kto jeszcze w finale?

Jutro poznamy rywala Portugalii w finale turnieju. W drugim półfinale zagra Francja z Niemcami.