Jacek Czaplewski
Polki dzielnie walczyły z Holenderkami, ale po przerwie zostały rozbite
Polki dzielnie walczyły z Holenderkami, ale po przerwie zostały rozbite TVP Sport
Mimo ambitnej postawy reprezentacja Polski kobiet przegrała z wyżej notowaną Holandią 1:4. W towarzyskim spotkaniu jedyną bramkę dla Biało-Czerwonych zdobyła Ewa Pajor. Dzięki niej nasza drużyna objęła sensacyjne prowadzenie. Po przerwie jednak wszystko się posypało.

Polska przegrała z faworyzowaną Holandią

Polki zajmują trzydzieste miejsce w rankingu FIFA. Holenderki są na ósmym, to ponadto aktualne wicemistrzynie świata i ćwierćfinalistki Europy. Różnica klas była więc dzisiaj widoczna, ale nasze rodaczki do pewnego momentu nadrabiały walecznością.

To właśnie Polki objęły prowadzenie w 32 minucie. Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego Weronika Zawistowska oddała strzał w kierunku bramki. Po drodze obiła jedną z Holenderek, co niechybnie sprawiło, że piłka zmierzała do siatki. Dla pewności nogę dołożyła jednak Ewa Pajor i to jej zaliczono tę bramkę.

Jeszcze przed przerwą Holenderki doprowadziły do remisu, a na początku drugiej połowy objęły prowadzenie. Te akcje miały wspólny mianownik; po dośrodkowaniach główką zwieńczyła je Lineth Beerensteyn.

- Olbrzymia kultura gry po stronie Holenderek - komplementował rywali komentujący dla TVP Sport Michał Zawacki. Naszą drużynę dobiła kwadrans przed końcem Lieke Martens, której głową zgrała Beerensteyn. Holenderki na tym nie poprzestały. Wynik w 83 minucie ustaliła z najbliższej odległości Jill Roord.

Przypomnijmy, że w zeszły czwartek Polki towarzysko wygrały z Kostaryką 2:1 na stadionie ŁKS w Łodzi.

Kobiety. Holandia - Polska 4:1 (1:1)

Bramki: Grec 43' (s.), Beerensteyn 52', Martens 76', Roord 83' - Pajor 32'
Żółte kartki: Brugts, Mertens
Spotkanie rozegrano w Rotterdamie na stadionie Sparty

Polska: Szemik - Buszewska, Mesjasz, Grec, Wiankowska - Matysik, Pawollek, Wróbel (64' Kozak), Padilla-Bidas (86' Adamek), Zawistowska - Pajor.