Porażka Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok 2:3 w Mielcu

Białostocka drużyna przegrała w Mielcu 2:3
Białostocka drużyna przegrała w Mielcu 2:3 Wojciech Wojtkielewicz
W meczu 6. kolejki Plus Ligi Kobiet Pronar Zeto Astwę AZS Białystok przegrał na wyjeździe 2:3 ze Stalą Mielec.

Mimo porażki akademiczki mogą być zadowolone, bo z trudnego terenu przywiozły cenny punkt.

W pierwszym secie przewaga Stali była ogromna. Gospodynie prowadziły 3:0, 10:5, 16:9, 19:11 i wygrały bez problemów 25:19. Nasze siatkarki bardzo słabo grały w przyjęciu i nie blokowały ataków rywalek, wśród których najwięcej punktów zdobyła z lewego skrzydła Dorota Ściurka.

Druga partia zaczęła się zupełnie inaczej. Skutecznie atakowała niewidoczna dotąd Joanna Szeszko, wsparła ją Agnieszka Starzyk i po bloku Małgorzaty Cieśli było 12:8 dla białostoczanek. Niestety, potem zaczęły się ataki w aut i szybko zrobiło się 13:13. Potem przyjezdne opanowały się i podczas drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:14. W końcówce nasza drużyna zagrała fantastycznie. Raz po raz blokowała ataki rywalek, a partię skończyła mocnym zbiciem Cieśla. 25:18 dla Pronaru.

W trzeciej partii rozgorzała zacięta walka, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Stal prowadziła 3:0, by po chwili przegrywać 3:4 i 5:7. W białostockiej drużynie odpowiedzialność spoczywała na bardzo dobrze dysponowanej Cieśli, a kilka punktów dołożyła też rezerwowa Ilona Gierak.

Na tablicy wyników najczęściej był remis. Wydawało się, że przełom nastąpił przy wyniku 18:18. Z przechodzącej zaatakowała Magdalena Godos, potem zawodniczki Stali nie odebrały dwóch zagrywek Cieśli (18:21). Mielczanki nie poddawały się i dzięki Ściurce po chwili prowadziły 23:22. Prowadząc 24:23 gospodynie miały piłkę w górzę, ale zmarnowały okazję. Po chwili dwa razy akcje skończyła Szeszko, a potem siatkarki Stali zaatakowały w siatkę i skończyło się naszą wygraną 26:24.

Niestety, prowadzenie rozluźniło akademiczki, które w czwartym secie zaczęły popełniać seryjnie błędy. Mielczanki szybko objęły prowadzenie 7:1 i mimo kłopotów w końcówce wygrały 25:21.

Tie-break nie miał historii. Załamane białostoczanki zdobyły w nim ledwie sześć punktów i przegrały mecz 2:3.

Stal Mielec - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:2 (25:19, 18:25, 24:26, 25:21, 15:6).
Stal: D. Wilk, Ściurka,Niedźwiecka, Piątek, Kwiatkowska, Wojcieska, Durajczyk (libero) oraz A. Wilk i Łukaszewska.

Pronar Zeto Astwa AZS: Godos, Szeszko, Kalinowska, Cieśla, Starzyk, Ziemcowa, Saad (libero) oraz Gierak, Wysocka i Gajewska.