MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poranny biega! Puchar Grand Prix Zwierzyńca już za dwa tygodnie

Agata Sawczenko
Start – godzina 11 w sobotę 14 listopada. Na Puchar Grand Prix Zwierzyńca zapraszamy i amatorów biegania, i tych, którzy chcą im pokibicować.

Już za dwa tygodnie, w sobotni poranek, zapraszamy na wspólne bieganie. Zwieńczenie białostockiego biegania, czyli Puchar Grand Prix Zwierzyńca odbędzie się pod patronatem „Kuriera Porannego”.

Koleżeńskie współzawodnictwo, endorfiny, możliwość sprawdzenia swoich możliwości, no i mnóstwo życzliwości – to wszystko zapewniamy razem z organizatorami, czyli Klubem Biegowym Pędziwiatr Białystok. Listopadowa impreza to zwieńczenie cyklu podobnych akcji, organizowanych przez klub.

„Poranny” postanowił objąć ją patronatem – bo warto wspierać działania, które łączą mieszkańców naszego miasta. Każdorazowo w takiej imprezie starowało bowiem 200 zawodników. Wierzymy, że i tym razem frekwencja dopisze.

Co zrobić, by wziąć udział w biegu?
Zarejestrować się poprzez stronę internetową: nowe.elektonicznezapisy.pl oraz uiścić opłatę startową w wysokości 10 zł. W jej ramach każdy zawodnik otrzyma: koszulkę techniczną, pamiątkowy medal, numer startowy, pączka, kawę, herbatę oraz wodę. W biegu może wystartować maksymalnie 180 osób powyżej 16. roku życia.

Start biegu – godzina 11.
Biegacze jednak na miejscu powinni stawić się wcześniej. Biuro zawodów pod trybunami stadionu czynne będzie już od godz. 8.30. Tam zawodnicy będą mogli odebrać pakiety startowe. Start i meta będą zlokalizowane na placu przy Pomniku Żołnierzy 42. Pułku Piechoty na terenie Parku Zwierzynieckiego. Trasa biegu będzie poprowadzona alejkami parkowymi oraz ścieżkami rowerowymi.

Aby wziąć udział – na pewno nie trzeba być zawodowcem. To bieg dla amatorów. Długość trasy wynosi 9750 m. Trzeba ją pokonać maksymalnie w 80 minut.

– To wystarczająco dużo, by spokojnym tempem pokonać ten dystans – zapewnia Jarek Chodynicki z Klubu Biegowego
Pędziwiatr. I opowiada, że wspólne bieganie jest naprawdę fajne: – Można zaryzykować twierdzenie, że biegacze to jedna wielka rodzina – uśmiecha się. – Nasze biegi to oczywiście rywalizacja, ale zdrowa, koleżeńska. Tu każdy może w razie potrzeby liczyć na pomoc drugiego zawodnika.

Biegacze są naprawdę pozytywnie nastawieni i do życia, i do siebie wzajemnie.

Każdy uczestnik biegu otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Zwycięzcy zaś zostaną wyłonieni w dwóch kategoriach. Trzech najszybszych mężczyzn i trzy najszybsze kobiety otrzymają pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe i pieniężne. Pamiątkową statuetką wyróżniony zostanie również najstarszy zawodnik biegu. Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane nagrody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny