Ponad 940 osób SpoKREWnionych służbą w Podlaskiem. Tak...

  Ponad 940 osób SpoKREWnionych służbą w Podlaskiem. Tak pomagały potrzebującym [WIDEO]

  (mw)

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  947 osób i ponad 426 litrów oddanej krwi. W poniedziałek podlaskie służby mundurowe podsumowały tegoroczną akcję „SpoKREWnieni służbą”. Przez miesiąc funkcjonariusze honorowo oddawali krew.
  W akcji „SpoKREWnieni służbą” wzięło w tym roku udział aż 331 funkcjonariuszy
  1/6
  przejdź do galerii

  W akcji „SpoKREWnieni służbą” wzięło w tym roku udział aż 331 funkcjonariuszy ©Jacek Chlewicki

  Najwięcej ofiarowali podlascy strażacy. W akcji „SpoKREWnieni służbą” wzięło w tym roku udział aż 331 funkcjonariuszy, którzy w sumie oddali ponad 141 litrów krwi. Drudzy byli policjanci - dokładnie 144 osoby - z wynikiem 65 litrów krwi. W akcji wzięło też udział 217 wojskowych. Oddali 97 litrów krwi. A także 111 funkcjonariuszy straży granicznej, którym upuszczono prawie 50 litrów krwi.

  Ale to nie wszystko.
  Prawie 65 litrów krwi w trakcie akcji „SpoKREWnieni służbą” oddały również 144 osoby nie do końca jeszcze związane ze służbami mundurowymi, jak np. uczniowie klas mundurowych, ale także mieszkańcy naszego województwa.

  - To ważna akcja. I za to chcę wszystkim bardzo serdecznie podziękować za to, że jesteście państwo tak ofiarni i w tej służbie codziennej na rzecz bezpieczeństwa Polski i Polaków, ale także - jak się okazuje - jesteście gotowi do ofiarności innego rodzaju. Kiedy trzeba włączanie się do takich pięknych akcji jak ta - „SpoKREWnieni służbą”, która będzie kontynuowana z powodzeniem w kolejnych latach. Jestem o tym przekonany – wyrażał wdzięczność podczas poniedziałkowego spotkania wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

  ZOBACZ: Przestępstwa seksualne w województwie podlaskim. W tym miejscach w regionie doszło do przestępstw

  Funkcjonariuszom dziękował też w poniedziałek prof. Piotr Radziwon, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

  - Ta akcja jest ogromnym sukcesem. Te prawie tysiąc oddań krwi w ciągu miesiąca plasuje tę akcję na jednym z dwóch czołowym miejsc wśród naszych akcji w województwie. To wielka sztuka zebrać tylu dawców. Dzięki tej akcji pacjenci mogą spać spokojnie, pracować, jeździć samochodem. Bo wiedzą, że gdy będzie taka potrzeba, to krwi nie zabraknie - powiedział prof. Radziwon.

  Tysiąc jednostek krwi Białystok zużywa w ciągu miesiąca, a województwo w ciągu dwóch tygodni. To naprawdę duży zapas - prof. Piotr Radziwon

  RCKiK w Białymstoku potrzebuje krwi każdej grupy, choć w tej chwili ma zapas krwi B Rh+ i AB Rh+. Jeśli ktoś chciałby honorowo oddać krew w Białymstoku, to ambulans do pobierania krwi stanie w najbliższą sobotę w godz. 10-17 przy Decathlonie przy ul. Hetmańskiej.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Poranny.pl poleca

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Targi pracy. Profile firm i oferty pracy. Szukaj swojej!

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Rolnik z Podlasia znalazł żonę! Zobacz zdjęcia ze ślubu

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Białystok na przełomie wieków. Nie poznasz swojego miasta! (zdjęcia)

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka

  Poszukiwane przez podlaską policję. Oszustka, złodziejka, szpieg, dilerka