MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 8,6 tys. gości odwiedziło mobilne muzeum Niepodległej. "Zainteresowanie wystawą i pokazami filmu było ogromne"

Red.
Mobilne centrum edukacyjne, przygotowane na naczepie samochodu ciężarowego, odwiedziło 20 polskich miejscowości i było dostępne dla zwiedzających łącznie przez 400 godzin podczas całej trasy.
Mobilne centrum edukacyjne, przygotowane na naczepie samochodu ciężarowego, odwiedziło 20 polskich miejscowości i było dostępne dla zwiedzających łącznie przez 400 godzin podczas całej trasy. Biuro Programu „Niepodległa”
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zakończył letnią trasę edukacyjną 2021 sukcesem frekwencyjnym. Ponad 8,6 tys. gości poznało mobilną wystawę, a blisko 2,4 tys. osób zobaczyło film VR Wiktoria 1920. Mobilne centrum edukacyjne, przygotowane na naczepie samochodu ciężarowego, odwiedziło 20 polskich miejscowości i było dostępne dla zwiedzających łącznie przez 400 godzin podczas całej trasy.

- Wiadomość, że wystawa multimedialna, którą przygotowaliśmy, cieszyła się tak dużym zainteresowaniem bardzo nas ucieszyła. Tak duża frekwencja pokazuje, że Polacy szukają ciekawych i podanych w nowoczesny sposób, treści historycznych i edukacyjnych – mówi Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. – Dużą zasługą tak imponującej frekwencji jest również ciężka praca władz miejskich lub powiatowych, które dokładały starań w promowaniu wystawy. Bardzo doceniamy i dziękujemy samorządowcom za pomoc w rozpropagowaniu historii odbudowy Polski po 1918 roku – dodaje.

Nowoczesna wystawa przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa”, która ruszyła w trasę po Polsce 31 lipca, odwiedziła kolejno Ostrów Mazowiecką, Suwałki, Augustów, Olsztyn, Puck, Lębork, Darłowo, Kołobrzeg, Stargard, Żary, Leszno, Kalisz, Wieluń, Lubliniec, Olkusz, Myślenice, Skarżysko-Kamienną, Mińsk Mazowiecki, Wołomin oraz Radzymin.

Mobilne centrum edukacyjne, przygotowane na naczepie samochodu ciężarowego, odwiedziło 20 polskich miejscowości i było dostępne dla zwiedzających łącznie przez 400 godzin podczas całej trasy.

Ponad 8,6 tys. gości odwiedziło mobilne muzeum Niepodległej....

Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających nowoczesną przestrzeń z atrakcjami takimi jak interaktywne prezentacje, pokazy VR, hologramy, foto-budka czy makieta polskiego pawilonu z Międzynarodowej Wystawy Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku.

Wystawa przygotowana na zabudowie samochodu ciężarowego osiągnęła imponujące tempo przyjmowania zwiedzających. Samą wystawę oglądały blisko 22 osoby na godzinę, a pokazy filmu Wiktoria 1920 miały blisko 100% frekwencję. Na 3 stanowiskach z goglami VR zrealizowano 2384 pokazy.

- Zainteresowanie wystawą i pokazami filmu było ogromne. Były takie miejsca, w których ustawiały się kolejki, a zespół opiekujący się naszym centrum edukacyjnym zostawał dłużej, by goście mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. Zdarzały się sytuacje, gdy odwiedzający nas goście wracali następnego dnia z rodziną czy też podróżowali po kilkadziesiąt kilometrów, by obejrzeć wystawę Wirtualnego Teatru Historii. Rekordziści spędzili na wystawie po kilka godzin, aby przypomnieć sobie jak najwięcej z prezentowanej historii – opisuje Jan Kowalski, dyrektor Niepodległej.

- Wiem, że nie wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z treści prezentowanych w naszym mobilnym muzeum multimedialnym. Doceniamy zainteresowanie i mamy nadzieję, że uda nam się powrócić z wystawą na trasę po Polsce w 2022 roku – uzupełnia dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zobacz Q&A z Mandaryną !

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny