MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 50 mln zł wsparcia otrzymają Powiatowe Urzędy Pracy z województwa podlaskiego

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Podpisanie umów z powiatowymi urzędami pracy z województwa podlaskiego, które otrzymały środki unijne m.in. na poprawę dostępu do zatrudnienia.
Podpisanie umów z powiatowymi urzędami pracy z województwa podlaskiego, które otrzymały środki unijne m.in. na poprawę dostępu do zatrudnienia. Mateusz Duchnowski/UMWP
We wtorek 5 września Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku podpisał pierwsze umowy z powiatowymi urzędami pracy z województwa podlaskiego, które otrzymały środki unijne na poprawę dostępu do zatrudnienia i działań aktywizujących dedykowanych w szczególności osobom młodym. We wtorek podpisano siedem umów. Łącznie do Powiatowych Urzędów Pracy trafi prawie 50,5 mln zł.

Środki trafią do 14 Powiatowych Urzędów Pracy.

Te środki bez wątpienia wspomogą aktywizację osób długo trwale bezrobotnych, promocję samozatrudnienia, co przyczyni się do podniesienia konkurencyjności na rynku pracy– powiedział wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

Tylko w tym roku z różnych form wsparcia w ramach realizacji projektu skorzysta ponad 2,6 tys. osób z całego województwa.

Ponad 200 osób będzie mogło rozpocząć działalność gospodarczą, ponad 200 osób będzie mogło skorzystać z tzw. bonu na zasiedlenie, ponad 1100 osób skorzysta ze staży, a ponad 600 osób z innych form wsparcia. To wszystko dla osób bezrobotnych, które mają trudności ze znalezieniem zatrudnienia - przekazała zastępca dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku Urszula Jabłońska.

Poszczególne powiatowe urzędy pracy otrzymały od 1 615 143,15 zł (Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku Podlaskim) do 13 864 113,00 zł (Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku).

Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach otrzymał na aktywizację bezrobotnych 3,1 mln zł. Dyrektor PUP w Suwałkach Kamil Czarniawski podkreślił, że urząd stara się wychodzić naprzeciw potrzebom osób bezrobotnych.

Zapotrzebowanie jest ogromne. Przykład środków na działalność gospodarczą pokazuje jak te środki są potrzebne. Po trzech dniach musieliśmy zamknąć nabór. Wpłynęło ponad 80 wniosków. Widać potrzebę. W przypadku bonu na zasiedlenie, w ciągu 2-3 dni musieliśmy zamykać nabór - poinformował Kamil Czarniawski.

Kolejny nabór niekonkurencyjny, w którym będą mogły wziąć udział powiatowe urzędy pracy funkcjonujące na terenie województwa podlaskiego, Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku zaplanował na przełom grudnia i stycznia. Wówczas do podziału będzie identyczna kwota, jak obecnie.

Lista projektów, na które podpisano umowy we wtorek, 5 września:

  • PUP w Bielsku Podlaskim – Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych pozostających bez pracy w powiecie bielskim. Dofinansowanie – 1 615 143,15 zł.
  • PUP w Grajewie – Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie grajewskim. Dofinansowanie – 3 391 315,09 zł.
  • PUP w Hajnówce – Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie hajnowskim. Dofinansowanie – 2 182 053,75 zł.
  • PUP w Sokółce – Wspieranie zatrudnienia w powiecie sokólskim. Dofinansowanie – 4 024 563,96 zł.
  • PUP w Suwałkach – Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP w Suwałkach. Dofinansowanie – 3 123 387,82 zł.
  • PUP w Wysokiem Mazowieckiem – Aktywizacja osób bezrobotnych pozostających bez zatrudnienia w powiecie wysokomazowieckim. Dofinansowanie – 2 459 063,29 zł.
  • PUP w Zambrowie – Aktywizacja bezrobotnych drogą do zatrudnienia. Dofinansowanie – 2 072 095,02 zł.

Zobacz też:Nocne autobusy w Białymstoku. Tym razem z kampanią wyborczą w tle. Czy zdarzy się cud?

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny