Wierna Małogoszcz - Juventa Starachowice 1:1. Piękny gol Kalisty

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Przed wczorajszym spotkaniem pomiędzy Wierną a Juventą piłkarz małogoskiej drużyny Piotr Pawłowski odebrał nagrodę za zwycięstwo w klasyfikacji na najlepszego piłkarza trzeciej ligi "Echa Dnia” w poprzednim sezonie. Nagrodę wręczył Sławomir Trybek, prezes Wiernej. fot. Kamil Markiewicz
W derbowym spotkaniu naszego województwa Wierna Małogoszcz zremisowała na własnym obiekcie z Juventą Starachowice 1:1. Bramkę dla starachowickiej drużyny, strzałem z 25 metrów zdobył Mirosław Kalista.

Mariusz Lniany, trener Wiernej Małogoszcz:

- Zagraliśmy dobry mecz, wydaje mi się, że stworzyliśmy więcej dogodnych sytuacji na strzelenie bramki. Uczulaliśmy przed spotkaniem piłkarzy na strzały z dystansu, niestety, właśnie po takim uderzeniu straciliśmy bramkę.

Pierwszą okazję do strzelenia gola miała Juventa, ale po uderzeniu z rzutu wolnego Łukasza Gruszczyńskiego piłka przeleciała nad poprzeczką. Dwie minuty później bramkę dla gospodarzy mógł zdobyć Jan Kowalski, ale po indywidualnej akcji zawodnika Wiernej futbolówka minęła lewy słupek. W 23 minucie Bartosz Malinowski po podaniu od Jakuba Hajduka znalazł się w sytuacji sam na sam z Tomaszem Wróblewskim, lecz po jego strzale z 11 metrów piłka trafiła wprost w ręce golkipera Juventy.

BRAMKA "STADIONY ŚWIATA"

W 42 minucie, po zespołowej akcji drużyny prowadzonej przez trenera Marka Mierzwę, piłkę otrzymał Mirosław Kalista, który pięknym strzałem z 25 metrów pokonał bramkarza gospodarzy, zdobywając prowadzenie dla starachowickiej drużyny.

Marek Mierzwa, trener Juventy Starachowice:

- Był to ciężki mecz. Gospodarze zacięcie walczyli do końca, aby zdobyć trzy punkty. My również nie odpuszczaliśmy. W spotkaniu z Wierną zrobiliśmy zdecydowanie za dużo błędów. Uważam, że remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.

WYRÓWNANIE PO PRZERWIE

Po przerwie oba zespoły grały z jeszcze większym zaangażowaniem niż w pierwszej części meczu. W 53 minucie przed utratą bramki Juventę uchronił Krystian Płusa, który po strzale Malinowskiego wybił piłkę z linii bramkowej. W 68 minucie rzut rożny wykonywał Mateusz Mianowany, dośrodkował piłkę w pole karne Juventy, wyskoczył do niej Hajduk, który strzałem głową umieścił ją w bramce gości, doprowadzając do wyrównania. W 90 minucie szalę zwycięstwa na swoją korzyść mogła przechylić Juventa, kiedy po błędzie Piotra Pawłowskiego piłkę otrzymał Kalista, ale obrońca małogoskiego zespołu szybko naprawił swój błąd, nie dopuszczając do strzału.