MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 120 wystawców na II Ogólnospożywczych Targach Grupy Chorten już w sobotę

peż
Najwięksi producenci branży spożywczej z Polski i Podlasia, a także światowe koncerny wystawią się 2 września na Festiwalu Smaków, czyli II Ogólnospożywczych Targach Grupy Chorten. W trakcie imprezy samorządowcy, przedsiębiorcy i eksperci wezmą udział w debacie na temat wspierania polskiego handlu. Będą też liczne atrakcje i goście specjalni – m.in. mistrzyni świata w boksie zawodowym Agnieszka Rylik i aktor Mikołaj Krawczyk z kampanią Pomaganie Jest Trendy.

Najwięksi producenci branży spożywczej z Polski i Podlasia, a także światowe koncerny wystawią się 2 września na Festiwalu Smaków, czyli II Ogólnospożywczych Targach Grupy Chorten. W trakcie imprezy samorządowcy, przedsiębiorcy i eksperci wezmą udział w debacie na temat wspierania polskiego handlu. Będą też liczne atrakcje i goście specjalni – m.in. mistrzyni świata w boksie zawodowym Agnieszka Rylik i aktor Mikołaj Krawczyk z kampanią Pomaganie Jest Trendy.

W drugiej edycji największe targi spożywcze organizowane w północno-wschodniej części Polski będą miały miejsce na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Wystawcy rozstawią się w trzech przestrzeniach, na parterze i pierwszym piętrze strefy VIP, a także na promenadzie stadionu, gdzie powstanie strefa kulinarna. Impreza rozpocznie się o godz. 9, a zakończy o 16.

Promocje u wystawców

Na targach w Białymstoku gościć będzie prawie 120 wystawców, wśród których są producenci wędlin, soków, wód mineralnych i napojów, w tym także piwa i mocniejszych alkoholi, pieczywa, produktów mlecznych, przetworów rybnych, słodyczy, produktów mlecznych, wyrobów mrożonych i gotowych potraw, surówek, przypraw i wielu innych produktów spożywczych. Wśród znanych firm jest m.in.: Kompania Piwowarska, Mlekovita, Nestlé Polska, JBB, Sokołów, Tchibo, Wawel, Kabo, Frosta, Aviko, Grupa Żywiec, Zbyszko, Hoop, Augustowianka, Krynka, Fortuna, Dr. Oetker, Lisner, Dawtona, Hortex, Prymat, Duda, Grześkowiak, Mars czy Sokołów. ZMB Białystok, PSS Społem Białystok, Pelikan, Wędzarnia Dunikowscy - to z kolei tylko przykłady obecnych na targach, znanych z jakości podlaskich producentów.

Oferta targów skierowana jest do partnerów Grupy Chorten głównie z województwa podlaskiego, którzy prowadzą blisko 400 sklepów. W całej grupie jest już 1130 punktów na terenie 8 województw. Właściciele sklepów przy zamówieniu większej ilości towarów otrzymają atrakcyjne rabaty w różnej formule, przewidziano też nagrody rzeczowe oraz konkurs na najciekawszą targową aranżację.

Na stoisku Grupy Chorten będzie można dowiedzieć się, jak nawiązać z nią współpracę, oddzielne stanowisko stylizowane na przedwojenny stragan z regionalnymi smakami zaplanowano dla marki własnej premium Z Podlaskiej Spiżarni.

- Nasze targi to spotkanie ludzi handlu i producentów, możliwość poznania szerokiej oferty kluczowych firm, z którymi współpracujemy i nawiązania bezpośrednich kontaktów, co w biznesie jest bardzo istotne. W tym roku targi organizujemy z jeszcze większym rozmachem, niż w pierwszej edycji i liczymy, że impreza stanie się już cyklicznym ważnym wydarzeniem dla branży spożywczej – podkreśla Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.

Odwiedzający targi mogą liczyć na atrakcje kulinarno-sportowe i degustacje na zimno oraz gorąco.

Dla przykładu na stoisku marki Sokołów przy grillu spotkamy znanych pięściarzy, Agnieszkę Rylik, mistrzynię świata w boksie zawodowym i kick-boxingu oraz wielokrotnie utytułowanego Dariusza Snarskiego. Mistrzyni Polski Bikini Fitnes wraz z zespołem Forever zaprezentuje specjalny układ. Na targach pojawi się także aktor Mikołaj Krawczyk znany głównie z serialu „Pierwsza miłość”, który jest twarzą kampanii społecznej „Pomaganie Jest Trendy”. Spotkać go będzie można z maskotką - Duszkiem Babu, ale także na scenie – jako wokalistę zespołu Rockoholic.

Ważny głos w sprawie polskiego handlu

W samo południe targi staną się też miejscem debaty „Zakupowy patriotyzm – jak go budować, jak wspierać lokalnych producentów i tradycyjny polski handel”.

Wśród dyskutantów są przedstawiciele samorządu, przedsiębiorcy i specjaliści. Głos w tej ważnej sprawie zabierze: Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego; Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku; Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita; Janusz Kulesza, zastępca prezesa PSS Społem Białystok, Robert Ciborowski, rektor Uniwersytetu w Białymstoku i ekonomista, Andrzej Kondej, doradca marketingowy specjalizujący się w branży FMCG, Stanisław Panasiuk, partner Grupy Chorten, prowadzący sklepy w Białej Podlaskiej oraz - jako gospodarz wydarzenia – Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

Jak wygląda rozpoznawalność polskich produktów? Dlaczego polskim sklepom tak trudno konkurować z zagranicznymi sieciami i jak mogą się wyróżnić, wspierając lokalne inicjatywy? Jakie są zachodnie praktyki wspierania rozwoju rodzimych firm i czy możemy z nich czerpać, co w tej sprawie mogą samorządy? To tylko niektóre pytania, które padną podczas panelu dyskusyjnego.

Zwieńczeniem targów będzie bankiet i koncert Maryli Rodowicz, która w tym roku świętuje 50-lecie obecności na polskiej scenie. Tę atrakcję dla partnerów i producentów współpracujących z Grupą Chorten zaplanowano w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Ze względu na to, że wydarzenie targowe ma ważne znaczenie dla promocji gospodarki regionu, patronat honorowy zdecydowali się nad nim objęli marszałek województwa podlaskiego i prezydent miasta Białegostoku.

Program II Ogólnospożywczych Targów Grupy Chorten

2 września 2017, Stadion Miejski w Białymstoku
- godz. 9 – uroczyste rozpoczęcie II Ogólnospożywczych Targów Grupy Chorten
- godz. 11 – pokaz wytwarzania słodyczy przygotowany przez Manufakturę Cukier Lukier
- godz. 11.45 – Forever Show – występ mistrzyni Polski Bikini Fitness Katarzyną Gryko i zespołem Forever
- godz. 12 – panel dyskusyjny „Zakupowy patriotyzm – jak go budować, jak wspierać lokalnych producentów i tradycyjny polski handel”
- godz. 13 – pokaz wytwarzania słodyczy
- godz. 13.30 – koncert zespołu Rockoholic z Mikołajem Krawczykiem
- godz. 14 – grillowanie z Agnieszką Rylik - mistrzynią świata w boksie zawodowym oraz wielokrotną mistrzynią świata i Europy w kick-boxingu i Dariuszem Snarskim, olimpijczykiem Barcelona 92 i mistrzem świata federacji WBF
- godz. 16 – zakończenie targów

Przez cały czas trwania targów możliwość odwiedzania stoisk wystawców, konkursy i degustacje. Gościem specjalnym stoiska Merkury będzie Mikołaj Krawczyk w ramach akcji Pomaganie Jest Trendy z maskotką Duszkiem Babu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny