TOP
  SERWISU

  Najciekawsze na poranny.pl

  Rozwiń
  TOP
  Zwiń

  Najciekawsze na poranny.pl

  Zobacz materiały, które w ostatnich dniach zdobyły ogromną popularność w naszym serwisie!

  Pomysł na e-biznes: System informacyjny galerii handlowych

  Pomysł na e-biznes: System informacyjny galerii handlowych

  Fot. Anatol Chomicz

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Projekt Michała Wasilewskiego okazał się najlepszy. Wygrał konkurs Centrum Promocji Podlasia. Teraz czas, aby wprowadzić go w życie i otworzyć własną działalność.
  System ten można byłoby też zainstalować na komputerze - mówi Michał Wasilewski. - I bez wychodzenia z domu sprawdzić sklepowe ceny czy też informacje

  System ten można byłoby też zainstalować na komputerze - mówi Michał Wasilewski. - I bez wychodzenia z domu sprawdzić sklepowe ceny czy też informacje o aktualnych promocjach. ©Fot. Anatol Chomicz

  System informacyjny galerii handlowych autorstwa Michała Wasilewskiego przebił 14 innych projektów z zakresu branży elektronicznej i internetowej, biorących udział w zmaganiach.

  - Był on innowacyjny, najbardziej rzetelny i najciekawszy - ocenia Krzysztof Paszko, wiceprezes CPP.

  Proste i dla każdego

  Zdaniem Michała Wasilewskiego, aplikacja ta, którą instaluje się w telefonie komórkowym, umożliwia połączenie się z centralną bazą np. galerii handlowej i uzyskanie takich informacji jak cena wybranego produktu czy też znalezienie szukanego towaru w konkretnym lokalu. Wystarczyłaby możliwość odtwarzania w telefonie aplikacji JAVA i posiadanie jakiegoś systemu łączności, np. bluetooth.

  - W miejscach, gdzie jest kilkadziesiąt czy kilkaset sklepów, trudno jest znaleźć to, czego się potrzebuje - tłumaczy Michał Wasilewski. - A dzięki takiej aplikacji byłoby to o wiele prostsze, bo zaprowadziłaby ona do celu i na bieżąco informowała np. o promocjach. Oczywiście dana galeria musiałaby chcieć współpracować.

  Co dalej?

  Michał nie widzi przeszkód, aby swój pomysł wprowadzić w życie. Jak twierdzi, jest to całkiem realne. Tym bardziej że będzie mógł skorzystać z bezpłatnej pomocy fachowców z Centrum Promocji Podlasia w celu otrzymania pieniędzy z funduszy unijnych na rozwinięcie działalności.

  - Założyć własną firmę? Żaden problem - zapewnia. - Logikę systemu zrobiłem sam, ale potrzebowałbym pracowników do spraw technicznych.

  Zwycięstwo w "e-biznesie" to nie jedyne osiągnięcie Michała Wasilewskiego. Student białostockiego uniwersytetu w ubiegłym roku wygrał wraz ze znajomymi ogólnopolski konkurs "7 minut" na projekt z zakresu IT i nowoczesnych technologii, organizowany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo