Pomogą w rozwoju regionu

  Pomogą w rozwoju regionu

  agsa

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Uniwersytet w Białymstoku uruchomił platformę do e-learningu.

  Uniwersytet w Białymstoku uruchomił platformę do e-learningu.

  Uniwersytet w Białymstoku uruchomił platformę do e-learningu.
  Uniwersytet w Białymstoku uruchomił platformę do e-learningu.

  Uniwersytet w Białymstoku uruchomił platformę do e-learningu.

  Nowoczesna platforma e-learningowa została uruchomiona na Uniwersytecie w Białymstoku w ramach projektu "Nowoczesne i efektywne kształcenie we współpracy z przedsiębiorcami". Oznacza to zrewolucjonizowanie dotychczas stosowanych na uniwersytecie metod nauczania.
  - Jest to pierwszy krok białostockiego uniwersytetu, wprowadzający go na nowe tory dydaktyczne. E-learning, czyli zdalne nauczania, to wymóg naszych czasów - mówi dr Anna Rybak, koordynator projektu "Nowoczesne i efektywne kształcenie we współpracy z przedsiębiorcami", realizowanego na UwB.
  - Dzięki platformie studenci i pracownicy naukowi, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć bezpośrednio w zajęciach od teraz będą mogli zdobywać wiedzę za pośrednictwem Internetu. Możemy wyprowadzić proces kształcenia na zewnątrz. Zamierzamy przygotować kursy anglojęzyczne, żeby przyciągnąć studentów z zagranicy.
  Z platformy internetowej mogą korzystać pracownicy dydaktyczni uczelni, studenci oraz firmy współpracujące. Platforma umożliwi wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy środowiskiem akademickim a biznesowym i usprawni komunikację między instytucjami.
  Na Uniwersytecie powstaje właśnie strategia - wzorem uczelni w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jednym z jej celów jest kształcenie wyspecjalizowanej kadry pracowniczej i realizowanie wspólnych, innowacyjnych uczelniano-biznesowych projektów, które wpływać będą na rozwój regionu.
  - W dzisiejszych czasach należy dostosować formy nauczania do potrzeb studentów, którzy używają nowych technologii oraz mają różne style uczenia się. Dla nich Uniwersytet w Białymstoku postanowił być elastyczny i dostępny z każdego miejsca, o każdej porze za pomocą dowolnej technologii - mówi dr Rybak. - Wiedza i doświadczenia przedsiębiorców pozwolą zrozumieć teorię i poznać jej zastosowanie w praktyce, wszystko dostępne na platformie edukacyjnej.
  Również w ramach projektu pod koniec listopada rozpoczęły się intensywne szkolenia pracowników UwB w zakresie prowadzenia kursów e-learningowych. Ich uczestnicy przygotowali już scenariusze, na podstawie których powstaną kursy on-line, wspomagające tradycyjne kształcenie przedmiotów na wszystkich wydziałach uniwersytetu.
  W semestrze letnim rozpocznie się nauczanie w systemie "blended learning", w którym część godzin jest prowadzonych metodą tradycyjną w siedzibie uczelni, a część przez Internet. Dla studentów oznacza to możliwość nauki w wybranym przez siebie miejscu i porze, a także korzystanie w większym niż dotychczas zakresie z interaktywnych form zdobywania wiedzy. Dla nauczycieli akademickich oznacza to możliwość wzbogacenia formy i zakresu przekazywanych studentom materiałów dydaktycznych oraz rozwój metod nauczania.

  O projekcie

  Projekt "Nowoczesne i efektywne kształcenie we współpracy z przedsiębiorcami" realizowany jest na Uniwersytecie Białymstoku z funduszy unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego twórcami są naukowcy z Wydziału Matematyki i Informatyki UwB. Projekt rozpoczął się w lutym 2009 roku i potrwa do końca lipca 2011. Koszt jego realizacji wynosi 3 mln złotych. Weźmie w nim w sumie udział około 6 tys. studentów UwB; 300 nauczycieli akademickich; 200 przedsiębiorców.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo