Polskie tenisistki idą jak burza przez French Open. Magda Linette i Iga Świątek awansowały ze swoimi partnerkami do trzeciej rundy debla

Jakub Niechciał/x-news
Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands
Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands Rex Features/East News
Polskie tenisistki znakomicie radzą sobie we French Open nie tylko w grze pojedynczej, ale również w podwójnej. W piątek obie awansowały do trzeciej rundy. Obie w dobrym stylu.

Magda Linette, która sensacyjnie rozprawiła się w grze pojedynczej z Ashleigh Barty, liderką światowego rankingu (przy 6:1, 2:2 Australijka skreczowała), awansowała w piątek (4 czerwca) do trzeciej rundy debla, rozprawiając się wespół z Bernardą Perą z Kazaszką Zariną Dijas i Rosjanką Warwarą Graczewą. Polsko-amerykański duet na odniesienie zwycięstwa 6:0, 6:2 potrzebował zaledwie 64 minut. Łupem Linette i Pery padło w tym czasie 61 z 98 rozegranych punktów.

Równie dobrze wypadła druga z naszych reprezentantek, Iga Świątek, grająca w parze z Bethanie Mattek-Sands. 20-latka z Raszyna i o 16 lat starsza od niej Amerykanka wygrały w dwóch setach z Anną-Leną Friedsam i Yafan Wang. Niemiecko-chińska para potrafiła nawiązać wyrównaną walkę jedynie w pierwszej odsłonie meczu, którą Świątek i Mattek-Sands wygrały 7:5. W drugim secie polsko-amerykański debel w pełni kontrolował wydarzenia na korcie, kończąc tę partię wygraną 6:3.

W trzeciej rundzie turnieju Linette i Pera zagrają z Czeszką Lucie Hradecką i Niemką Laurą Siegemund. Iga Świątek i jej deblowa partnerka zmierzą się ze zwyciężczyniami meczu Su-Wei Hsieh/ Elise Mertens - Amanda Anisimowa/ Anastazja Potapowa.

W sobotę obie Polki powalczą z kolei o trzecią rundę gry pojednycznej.