Polska młodzieżówka pokonała Łotwę 1:0. Gol Patryka Klimali [ZDJĘCIA]

td
Patryk Klimala zapewnił wygraną młodzieżówce
Patryk Klimala zapewnił wygraną młodzieżówce Wojciech Wojtkielewicz
Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała na wyjeździe Łotwę 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 27. minucie napastnik Jagiellonii Białystok Patryk Klimala.

To był pierwszy mecz eliminacji do Euro U-21. W meczu rozgrywanym na Łotwie wystąpiło od początku dwóch jagiellończyków - oprócz Klimali, zagrał też Bartosz Bida.

Podopieczni Czesława Michniewicza jedynego gola zdobyli w 27. minucie gry. Po akcji Bidy piłkę przejął Paweł Tomczyk, a akcję sfinalizował celnym strzałem Klimala.

Patryk Klimala po meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa: Mieliśmy lepsze i gorsze momenty [WIDEO]

Obaj Jagiellończycy rozpoczęli ten mecz w pierwszej jedenastce. Klimala zszedł z boiska w 67. minucie, a Bida zakończył swój udział w 79. minucie.

Kolejne spotkanie o punkty polska młodzieżówka rozegra 10 września o godz, 18 w Białymstoku z Estonią.

Łotwa – Polska 0:1 (0:1)
Bramka: Patryk Klimala 27.

Łotwa: 12. Puris Nils Toms – 5. Roberts Veips (80, 8. Vladislavs Soloveiciks), 3. Daniels Balodis, 2. Ivo Minkevics, 6. Emils Birka – 9. Kristaps Liepa, 14. Aleksejs Saveljevs – 10. Janis Grinbergs (71, 13. Maksims Tonisevs), 20. Alvis Jaunzems, 7. Dmirtijs Zelenkovs (61, 11. Danils Hvoinickis – 18. Marko Regża (71, 21. Kaspars Kokins).

Polska: 1. Kamil Grabara – 19. Karol Fila, 5. Sebastian Walukiewicz, 4. Jan Sobociński, 3. Kamil Pestka – 23. Bartosz Bida (79, 18. Sebastian Milewski), 6. Maciej Ambrosiewicz, 8. Patryk Dziczek, 7. Kamil Jóźwiak – 20. Patryk Klimala (67, 15. Jakub Bednarczyk), 9. Paweł Tomczyk (46, 21. Patryk Szysz).

Żółte kartki: Minkevics, Tonisevs – Ambrosiewicz. Sędziował: Admir Sehović (Bośnia i Hercegowina).

Piłkarze Jagiellonii Białystok odpoczywają na wakacjach. Kilku z nich pochwaliło się zdjęciami z wypoczynku na Instagramie. Martin Kelemen i Arvydas Novikovas są w Turcji, Patryk Klimala na Krecie, Ivan Runje i Bodvar Bodvarsson pojechali do rodzinnych krajów, a Mikołaj Nawrocki opublikował selfie z białostockiego Antoniuka. Zobacz zdjęcia!

Piłkarze Jagiellonii Białystok na wakacjach. Tak wypoczywają...