Polska Biega. Bielszczanie wystartowali w biegach promujących zdrowy tryb życia (zdjęcia)

Janusz Bakunowicz
Młodzi uczestnicy na trasie biegu.
Młodzi uczestnicy na trasie biegu. Janusz Bakunowicz
Ponad 80 osób wystartowało w 8. edycji akcji Polska Biega. To znacznie więcej niż rok temu. Ponad połowę uczestników akcji stanowili uczniowie bielskich szkół podstawowych, którzy mieli do pokonania półtorakilometrową trasę. Resztę zawodników stanowili gimnazjaliści i osoby dorosłe.

Wygraj TABLET w naszej akcji „Czytam, więc …”

Wygraj TABLET w naszej akcji "Czytam, więc …"

Jako pierwszy w młodszej kategorii wiekowej na linii mety pojawił się Grzegorz Grygorczuk. Na drugim miejscu uplasował się Jakub Warpechowski, na trzecim - Bartek Drozdowski.

Spośród dziewcząt najszybciej trasę pokonała Edyta Turowska. Na drugim miejscu na podium stanęła Martyna Krupkowska, na trzecim - Kamila Pośpiech.

Włącz się do naszej akcji "Czytam, więc ...". Do wygrania tablet!

W starszej kategorii wiekowej, która do pokonania miała 4,5 kilometra trasę najszybciej pokonał Adrian Sawczyński, który oprócz pucharu otrzymał pakiet wartości 150 złotych i będzie mógł go wykorzystać podczas biegów finałowych, które odbędą się we wrześniu w Krynicy Górskiej. Na drugim miejscu na podium stanął Paweł Zakrzewski, na trzecim - Szymon Domański.

Spośród kobiet Monika Terebun pokonała trasę w niespełna 20 minut i tym samym zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Drugie miejsce zajęła Sylwia Balcerek, trzecie - Angelika Bołtruczuk.

Najstarszym zawodnikiem, który uczestniczył w biegach był Edmund Łapuć, najmłodszym Szymon Terebun, który trasę pokonał w asyście taty.