Polska bez Świątek przegrała z Kazachstanem. Wygrana w deblu na pocieszenie

Zbigniew Czyż
Alicja Rosolska
Alicja Rosolska Sylwia Dąbrowa / Polska Press
Reprezentacja Polski kobiet w tenisie przegrała z Kazachstanem 1-3 i nie zagra w listopadowym finale Billie Jean King Cup. W ostatnim meczu rywalizacji, Weronika Falkowska w parze z Alicją Rosolską wygrały pojedynek deblowy z Anną Daniliną i Julią Putincewą 6:3, 6:4. Mecz rozgrywany był w Astanie.

Losy rywalizacji rozstrzygnęły się po pierwszym sobotnim pojedynku w którym Magda Linette przegrała z Jeleną Rybakiną 4:6, 2:6. W piątek Magda Linette przegrała z Julia Putincewą 5:7 3:6, a Weronika Falkowska uległa Jelenie Rybakinie 3:6, 4:6.

Honorowe zwycięstwo w deblu

Przy prowadzeniu Kazachstanu 3-0, mecz deblowy nie miał już żadnego znaczenia dla końcowego wyniku. Kapitan reprezentacji Polski, Dawid Celt, desygnował na kort Weronikę Falkowską i Alicję Rosolską. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły reprezentantki gospodarzy od prowadzenia 2:0. Aż pięć kolejnych gemów padło jednak łupem Biało-Czerwonych, które pewnie triumfowały w pierwszej partii 6:3.

Na początku drugiego seta Falkowska i Rosolska utrzymały dobrą dyspozycję. Polski prowadziły już 5-2, ale kazachski debel wygrał swoje podanie, a następnie przełamał polski duet doprowadzając do stanu 4-5. Ostatnie słowo należało jednak do Polek, które zaliczyły przełamanie powrotne wygrywając seta 6:4, a cały mecz 2-0.

Z powodów zdrowotnych z udziału w meczu z Kazachstanem zrezygnowała Iga Świątek.