MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białystok: Zakończyły się zapisy online na studia stacjonarne. Które kierunki były najbardziej oblegane?

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Politechnika Białostocka
W czwartek, 13 sierpnia, zakończyła się rejestracja kandydatów na studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej. Na 30 kierunków oferowanych przez uczelnię zapisało się blisko 4,5 tys. osób. Najwięcej na informatykę, logistykę, budownictwo oraz zarządzanie.

Ze względu na pandemię koronawirusa oraz przesunięty termin matur, tegoroczna rekrutacja na studia na Politechnice Białostockiej rozpoczęła się 2 czerwca. To później niż w latach ubiegłych. Bez zmian natomiast pozostała forma zapisów, które odbyły się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, a także egzaminu wstępnego w rysunku, który został przeprowadzony tradycyjnie, ale w reżimie sanitarnym.

Kolejny krok w rekrutacji, czyli przynoszenie przez kandydatów zakwalifikowanych dokumentów do Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych w celu potwierdzenia chęci podjęcia studiów, także odbędzie się wzorem lat poprzednich, jednak z zachowaniem standardów bezpieczeństwa i higieny. Kandydaci zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk lub noszenia rękawiczek, zachowania dystansu społecznego oraz posługiwania się własnym długopisem.

W rekrutacji na studia stacjonarne rozpoczynające się od października 2020 r. uczelnia uruchomiła zapisy na 29 kierunków pierwszego stopnia (głównie inżynierskich, trwających 7 semestrów) oraz na kierunek drugiego stopnia: zarządzanie. W sumie przygotowano 2081 miejsc.

Uczelnie w Białymstoku szykują się do nowego roku akademickiego. Jak będą wyglądały zajęcia w czasach koronawirusa?

Pierwsza lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia ogłoszona zostanie we wtorek, 18 sierpnia. Następnie do 22 sierpnia kandydaci będą mieć czas na złożenie kompletu dokumentów do Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych. To krok niezbędny do potwierdzenia swojej chęci do podjęcia studiów na Politechnice Białostockiej. Dokumenty należy przynieść do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej na tym wydziale, na którym prowadzony jest kierunek studiów wybrany przez kandydata. Kolejne listy zakwalifikowanych zostaną ogłoszone w terminach 25 i 28 sierpnia.

Co mogą zrobić osoby, które nie zdążyły w wyznaczonym terminie zapisać się na studia? W dniach 29-31 sierpnia (z wyłączeniem 30.08.2020 r.) uczelnia będzie przyjmować podania o przyjęcie na studia w ramach wolnych miejsc. Takie podanie wraz z dokumentami kandydata trzeba będzie złożyć w odpowiedniej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej (instrukcja postępowania zostanie ogłoszona 28 sierpnia w systemie IRK).

Ostateczna lista kandydatów przyjętych na studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej ogłoszona zostanie 2 września. Dopiero po tym terminie możliwe jest zarządzenie przez uczelnię ewentualnej rekrutacji uzupełniającej.

Akademiki za dobre wyniki

W tym roku 30 maturzystów ma szansę na uzyskanie stypendium mieszkaniowego. Warunkiem jest: uzyskanie 85% punktów z matury na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym oraz złożenie w terminie do 28 sierpnia wniosku o przyznanie stypendium.

Tu zobacz więcej:Politechnika Białostocka. Akademiki za dobre wyniki. Zwolnieni z opłat będą najlepsi maturzyści

Uniwersytet w Białymstoku: Ponad 5,5 tys. chętnych na studia...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny