Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białostocka. Super Studenci odebrali certyfikaty. Studiują, działają charytatywnie, są sportowcami. PEŁNA LISTA (zdjęcia)

OPRAC.:
Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Politechnika Białostocka wręczyła certyfikaty Super Student Politechniki Białostockiej
Politechnika Białostocka wręczyła certyfikaty Super Student Politechniki Białostockiej Politechnika Białostocka
Super Student Politechniki Białostockiej nie tylko powinien mieć dobre wyniki w nauce. Certyfikaty doceniają ich pasje, zainteresowania i działalność charytatywną. Są odkrywcami, wolontariuszami, dobrymi sportowcami.

Czas studiów wykorzystują nie tylko na naukę, ale też rozwijanie swoich pasji, zainteresowań i działalność charytatywną. Trzydzieści osób odebrało certyfikat Super Studenta Politechniki Białostockiej.

Wyróżnienie tytułem Super Studenta Politechniki Białostockiej otrzymali reprezentanci wszystkich wydziałów PB. To kreatywni studenci i doktoranci, którzy działają w organizacjach i kołach naukowych, promują PB na forum krajowym i międzynarodowym, są wolontariuszami i sportowcami.

– Dla mnie jako wykładowcy i prorektora do spraw studenckich jesteście źródłem ogromnej radości i satysfakcji. Bardzo cieszymy się z tego, że reprezentujecie Politechnikę Białostocką na krajowej i międzynarodowej arenie –

gratulował nagrodzonym studentom dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, prorektor ds. studenckich.

Certyfikaty Super Studenta Politechniki Białostockiej - PEŁNA LISTA:

  • Anna Kalicka (obecnie absolwentka), Angelina Juszkiewicz (obecnie absolwentka) oraz Kamil Barszczewski z Wydziału Architektury – za pracę w kole naukowym „mała ARCHITEKTURA”. Wyróżnili się aktywnością, rzetelnością i zaangażowaniem. Współtworzyli publikację „Podróże po drewnianym Podlasiu”.
  • Aneta Budowicz i Aneta Sawicka z Wydziału Architektury – za reaktywację SKN „Forma”, ogromne zaangażowanie i entuzjazm, udział w warsztatach międzynarodowych z uczelnią partnerską z Wilna pod hasłem „re-seat”. Meble z recyclingu, które powstały podczas tych warsztatów były prezentowane na East Design Days w 2019 roku.
  • Iga Parciak z Wydziału Architektury – za wolontariat na rzecz schronisk dla zwierząt w Hajnówce i Białymstoku.
  • Karolina Kujałowicz z Wydziału Architektury – za wolontariat i szycie maseczek ochronnych z białostockimi harcerzami. Pełni funkcję szefowej Zespołu Programowego Hufca ZHP Białystok.
  • Sara Sewastianik, obecnie doktorantka na I roku w Szkole Doktorskiej PB, w roku akademickim 2019/20 studiowała na kierunku Inżynieria Środowiska na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku – za aktywność i badania nakierowane na ograniczenie globalnego ocieplenia oraz publikację artykułu w czasopiśmie znajdującym się na tzw. liście filadelfijskiej (140 pkt. na liście MNiSW) oraz streszczenie referatu na konferencji międzynarodowej.
  • Damian Izbicki z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku – za aktywne działanie w SKN Biologów Sanitarnych oraz wolontariat w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku. Pomagał i asystował przy izolacji koronawirusa oraz przy wykonywaniu testów genetycznych prób, które pochodziły z podlaskich szpitali, a także od osób objętych kwarantanną.
  • Stanisław Kaczmarek z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku – za reprezentowanie PB na sportowej arenie krajowej. Indywidualny zwycięzca Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym, wraz z zespołem zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest także członkiem drużyny siatkarskiej.
  • Mateusz Sumorek z Wydziału Elektrycznego – m.in. za pracę w zarządzie Koła Naukowego IO (Input-Output) i zwycięstwo w konkursie Technotalent 2019 w kategorii Technotalent Politechniki Białostockiej oraz reprezentowanie PB podczas 38th Youth Science Meeting w Portugalii. Stypendysta programu Odkrywcy Diamentów
  • Jakub Żukowski z Wydziału Elektrycznego – za założenie i działalność w kole naukowym IO (Input-Output) oraz reprezentowanie Polski w międzynarodowym konkursie Milset Expo Scientist International w Abu Dhabi. Stypendysta programu Odkrywcy Diamentów.
  • Patryk Milewski z Wydziału Informatyki – za działalność w SKN Biometrii, Analizy i Przetwarzania Obrazów i Sygnałów, prowadzenie wykładów, warsztatów i darmowych konsultacji dla studentów.
  • Katarzyna Mroczkowska z Wydziału Informatyki – za działalność w SKN Math4You oraz publikacje naukowe.
  • Piotr Wasilewski z Wydziału Mechanicznego – za działalność w drużynie SumoMasters. Zdobywca wielu nagród na międzynarodowych zawodach oraz współautor kilku publikacji naukowych. Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych: International Carpathian Control Conference ICCC’2020 i w 2019 roku.
  • Jakub Czygier z Wydziału Mechanicznego – dwukrotny laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pełnił funkcję koordynatora sekcji analogów łazików marsjańskich. Jest współautorem wielu publikacji naukowych, prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Wraz z drużyną brał udział również w zawodach University Rover Challenge, Canadian International Rover Challenge czy European Rover Challenge.
  • Piotr Tomaszuk z Wydziału Mechanicznego – laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pracował przy budowie analogu łazika marsjańskiego RED i wraz z drużyną startował w zawodach University Rover Challenge. Po odejściu członków starego zespołu objął kierownictwo w dziale elektroników.
  • Adam Buczyłowski z Wydziału Mechanicznego – laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pełni funkcję głównego mechanika sekcji analogów łazików marsjańskich. Jest współautorem wielu publikacji naukowych, prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Wraz z drużyną brał udział również w zawodach University Rover Challenge, Canadian International Rover Challenge czy European Rover Challenge.
  • Karol Haraburda z Wydziału Mechanicznego – laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pełni funkcję elektronika sekcji analogów łazików marsjańskich. Jest współautorem wielu publikacji naukowych, prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Wraz z drużyną brał udział również w zawodach University Rover Challenge, Canadian International Rover Challenge czy European Rover Challenge.
  • Kamil Kamieński z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w Argo Team, gdzie skupia się na poszukiwaniu życia. Jest współautorem wielu publikacji naukowych, prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Wraz z drużyną brał udział również w zawodach University Rover Challenge, i European Rover Challenge. Jest laureatem stypendium MNiSW.
  • Przemysław Dąbrowski z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w sekcji konstruktorów łazików marsjańskich, stworzenie oprogramowania komputera głównego łazików Argo 2 oraz Argo 3.
  • Aleksandra Olszewska z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w Argo Team, prowadzenie Sekcji PR zespołu i współautorstwo artykułu naukowego.
  • Robert Grabowy z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w sekcji konstruktorów łazików marsjańskich, stworzenie oprogramowania komputera głównego łazików Argo 2 oraz Argo 3.
  • Julia Napora z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w Argo Team, prowadzenie Sekcji Science w zespole i współautorstwo artykułu naukowego.
  • Jakub Migoń z Wydziału Mechanicznego – za prowadzenie zespołu Argo Team (od drugiego semestru roku akademickiego 2019/20). Reprezentował zespół podczas konferencji międzynarodowych organizowanych przez Mars Society.
  • Karol Sapiołko z Wydziału Mechanicznego – za stworzenie innowacyjnej na skalę międzynarodową przekładni ekscentrycznie cykloidalnej w ramach konstrukcji manipulatora łazika Argo 3, którego rozwój stał się podstawą nowego wniosku o finansowanie projektu studenckiego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz stworzenie projektu manipulatora łazika Argo 3.
  • Adrian Kawecki z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w Argo Team i prowadzenie Sekcji Komunikacji zespołu.
  • Anna Wrona z Wydziału Mechanicznego – za uzyskanie tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
  • Danuta Choińska i Łukasz Kowalczuk z Wydziału Inżynierii Zarządzania – za udział w programie TOP YOUNG 100 – prestiżowy program rozwoju dla studentów logistyki, aktywność podczas studiów, a także działalność w SKN Analizy Danych w Biznesie oraz współorganizowanie akcji charytatywnych.
  • Marlena Gola z Wydziału Inżynierii Zarządzania – wybitna lekkoatletka. Zdobyła m.in. pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce i cztery złote medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski AZS w lekkiej atletyce.

Politechnika Białostocka. Promocje habilitacyjne na uczelni....

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny