Politechnika Białostocka. Super Studenci odebrali certyfikaty. Studiują, działają charytatywnie, są sportowcami. PEŁNA LISTA (zdjęcia)

OPRAC.:
Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz
Politechnika Białostocka wręczyła certyfikaty Super Student Politechniki Białostockiej Politechnika Białostocka
Super Student Politechniki Białostockiej nie tylko powinien mieć dobre wyniki w nauce. Certyfikaty doceniają ich pasje, zainteresowania i działalność charytatywną. Są odkrywcami, wolontariuszami, dobrymi sportowcami.

Czas studiów wykorzystują nie tylko na naukę, ale też rozwijanie swoich pasji, zainteresowań i działalność charytatywną. Trzydzieści osób odebrało certyfikat Super Studenta Politechniki Białostockiej.

Wyróżnienie tytułem Super Studenta Politechniki Białostockiej otrzymali reprezentanci wszystkich wydziałów PB. To kreatywni studenci i doktoranci, którzy działają w organizacjach i kołach naukowych, promują PB na forum krajowym i międzynarodowym, są wolontariuszami i sportowcami.

– Dla mnie jako wykładowcy i prorektora do spraw studenckich jesteście źródłem ogromnej radości i satysfakcji. Bardzo cieszymy się z tego, że reprezentujecie Politechnikę Białostocką na krajowej i międzynarodowej arenie –

gratulował nagrodzonym studentom dr hab. inż. Jarosław Szusta, prof. PB, prorektor ds. studenckich.

Certyfikaty Super Studenta Politechniki Białostockiej - PEŁNA LISTA:

 • Anna Kalicka (obecnie absolwentka), Angelina Juszkiewicz (obecnie absolwentka) oraz Kamil Barszczewski z Wydziału Architektury – za pracę w kole naukowym „mała ARCHITEKTURA”. Wyróżnili się aktywnością, rzetelnością i zaangażowaniem. Współtworzyli publikację „Podróże po drewnianym Podlasiu”.
 • Aneta Budowicz i Aneta Sawicka z Wydziału Architektury – za reaktywację SKN „Forma”, ogromne zaangażowanie i entuzjazm, udział w warsztatach międzynarodowych z uczelnią partnerską z Wilna pod hasłem „re-seat”. Meble z recyclingu, które powstały podczas tych warsztatów były prezentowane na East Design Days w 2019 roku.
 • Iga Parciak z Wydziału Architektury – za wolontariat na rzecz schronisk dla zwierząt w Hajnówce i Białymstoku.
 • Karolina Kujałowicz z Wydziału Architektury – za wolontariat i szycie maseczek ochronnych z białostockimi harcerzami. Pełni funkcję szefowej Zespołu Programowego Hufca ZHP Białystok.
 • Sara Sewastianik, obecnie doktorantka na I roku w Szkole Doktorskiej PB, w roku akademickim 2019/20 studiowała na kierunku Inżynieria Środowiska na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku – za aktywność i badania nakierowane na ograniczenie globalnego ocieplenia oraz publikację artykułu w czasopiśmie znajdującym się na tzw. liście filadelfijskiej (140 pkt. na liście MNiSW) oraz streszczenie referatu na konferencji międzynarodowej.
 • Damian Izbicki z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku – za aktywne działanie w SKN Biologów Sanitarnych oraz wolontariat w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku. Pomagał i asystował przy izolacji koronawirusa oraz przy wykonywaniu testów genetycznych prób, które pochodziły z podlaskich szpitali, a także od osób objętych kwarantanną.
 • Stanisław Kaczmarek z Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku – za reprezentowanie PB na sportowej arenie krajowej. Indywidualny zwycięzca Akademickich Mistrzostw Polski w strzelectwie sportowym, wraz z zespołem zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest także członkiem drużyny siatkarskiej.
 • Mateusz Sumorek z Wydziału Elektrycznego – m.in. za pracę w zarządzie Koła Naukowego IO (Input-Output) i zwycięstwo w konkursie Technotalent 2019 w kategorii Technotalent Politechniki Białostockiej oraz reprezentowanie PB podczas 38th Youth Science Meeting w Portugalii. Stypendysta programu Odkrywcy Diamentów
 • Jakub Żukowski z Wydziału Elektrycznego – za założenie i działalność w kole naukowym IO (Input-Output) oraz reprezentowanie Polski w międzynarodowym konkursie Milset Expo Scientist International w Abu Dhabi. Stypendysta programu Odkrywcy Diamentów.
 • Patryk Milewski z Wydziału Informatyki – za działalność w SKN Biometrii, Analizy i Przetwarzania Obrazów i Sygnałów, prowadzenie wykładów, warsztatów i darmowych konsultacji dla studentów.
 • Katarzyna Mroczkowska z Wydziału Informatyki – za działalność w SKN Math4You oraz publikacje naukowe.
 • Piotr Wasilewski z Wydziału Mechanicznego – za działalność w drużynie SumoMasters. Zdobywca wielu nagród na międzynarodowych zawodach oraz współautor kilku publikacji naukowych. Aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych: International Carpathian Control Conference ICCC’2020 i w 2019 roku.
 • Jakub Czygier z Wydziału Mechanicznego – dwukrotny laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pełnił funkcję koordynatora sekcji analogów łazików marsjańskich. Jest współautorem wielu publikacji naukowych, prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Wraz z drużyną brał udział również w zawodach University Rover Challenge, Canadian International Rover Challenge czy European Rover Challenge.
 • Piotr Tomaszuk z Wydziału Mechanicznego – laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pracował przy budowie analogu łazika marsjańskiego RED i wraz z drużyną startował w zawodach University Rover Challenge. Po odejściu członków starego zespołu objął kierownictwo w dziale elektroników.
 • Adam Buczyłowski z Wydziału Mechanicznego – laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pełni funkcję głównego mechanika sekcji analogów łazików marsjańskich. Jest współautorem wielu publikacji naukowych, prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Wraz z drużyną brał udział również w zawodach University Rover Challenge, Canadian International Rover Challenge czy European Rover Challenge.
 • Karol Haraburda z Wydziału Mechanicznego – laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pełni funkcję elektronika sekcji analogów łazików marsjańskich. Jest współautorem wielu publikacji naukowych, prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Wraz z drużyną brał udział również w zawodach University Rover Challenge, Canadian International Rover Challenge czy European Rover Challenge.
 • Kamil Kamieński z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w Argo Team, gdzie skupia się na poszukiwaniu życia. Jest współautorem wielu publikacji naukowych, prezentowanych na międzynarodowych konferencjach. Wraz z drużyną brał udział również w zawodach University Rover Challenge, i European Rover Challenge. Jest laureatem stypendium MNiSW.
 • Przemysław Dąbrowski z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w sekcji konstruktorów łazików marsjańskich, stworzenie oprogramowania komputera głównego łazików Argo 2 oraz Argo 3.
 • Aleksandra Olszewska z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w Argo Team, prowadzenie Sekcji PR zespołu i współautorstwo artykułu naukowego.
 • Robert Grabowy z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w sekcji konstruktorów łazików marsjańskich, stworzenie oprogramowania komputera głównego łazików Argo 2 oraz Argo 3.
 • Julia Napora z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w Argo Team, prowadzenie Sekcji Science w zespole i współautorstwo artykułu naukowego.
 • Jakub Migoń z Wydziału Mechanicznego – za prowadzenie zespołu Argo Team (od drugiego semestru roku akademickiego 2019/20). Reprezentował zespół podczas konferencji międzynarodowych organizowanych przez Mars Society.
 • Karol Sapiołko z Wydziału Mechanicznego – za stworzenie innowacyjnej na skalę międzynarodową przekładni ekscentrycznie cykloidalnej w ramach konstrukcji manipulatora łazika Argo 3, którego rozwój stał się podstawą nowego wniosku o finansowanie projektu studenckiego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz stworzenie projektu manipulatora łazika Argo 3.
 • Adrian Kawecki z Wydziału Mechanicznego – za aktywną działalność w Argo Team i prowadzenie Sekcji Komunikacji zespołu.
 • Anna Wrona z Wydziału Mechanicznego – za uzyskanie tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
 • Danuta Choińska i Łukasz Kowalczuk z Wydziału Inżynierii Zarządzania – za udział w programie TOP YOUNG 100 – prestiżowy program rozwoju dla studentów logistyki, aktywność podczas studiów, a także działalność w SKN Analizy Danych w Biznesie oraz współorganizowanie akcji charytatywnych.
 • Marlena Gola z Wydziału Inżynierii Zarządzania – wybitna lekkoatletka. Zdobyła m.in. pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce i cztery złote medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski AZS w lekkiej atletyce.

Politechnika Białostocka. Promocje habilitacyjne na uczelni....

Czy minister edukacji zmieni termin próbnych matur?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie