Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białostocka ruszyła z konkursem dla innowatorów ze szkół średnich. Do wygrania są indeksy na studia

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu El-Robo-Mech. Uczniowie szkół średnich mogą wygrać w nim indeks na studia stacjonarne na dowolnie wybranym kierunku Wydziału Mechanicznego lub Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej.

Konkurs El-Robo-Mech organizowany jest przez Wydział Mechaniczny, Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej oraz Radę Przedsiębiorców przy Wydziale Mechanicznym i Radę Przemysłowo-Programową przy Wydziale Elektrycznym.

Jego podstawowym celem jest docenienie młodych, utalentowanych ludzi oraz popularyzacja nauk technicznych.

By wziąć udział w konkursie należy przesłać do organizatorów ciekawy, nowatorski projekt lub pomysł technicznego. Prace powinny być bezpośrednio lub pośrednio związane z mechaniką i budową maszyn, mechatroniką, automatyką i robotyką, informatyką stosowaną, energetyką, elektrotechniką, elektroniką, telekomunikacją lub inżynierią biomedyczną.

W konkursie El-Robo-Mech uczniowie mogą wziąć udział indywidualne, albo wystartować w zespole liczącym do trzech osób. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie przygotowują prezentację dotyczącą swojego projektu. Może to być schemat maszyny lub urządzenia wraz z opisem działania, program komputerowy, model konstrukcji, publikacja naukowa itp. Ważne jest to, by zgłoszenie konkursowe zawierało opis oraz wyjaśnienie, na czym polega innowacyjność projektu. Tak przygotowane prace konkursowe należy przesłać w terminie do 23 marca 2023 r.

Drugi etap, do którego przechodzą najciekawsze projekty, polega na zaprezentowaniu pracy przed komisją konkursową (prezentacje zaplanowane są na Wydziale Mechanicznym PB w terminie 11 kwietnia 2023 r.). Zwycięzców konkursu poznamy pod koniec kwietnia przyszłego roku.

Laureaci konkursu El-Robo-Mech uzyskają prawo podjęcia studiów stacjonarnych na dowolnie wybranym kierunku na Wydziale Elektrycznym lub Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej, czyli: automatyce i robotyce, inżynierii biomedycznej, mechanice i budowie maszyn, mechatronice, cyfryzacji przemysłu, ekoenergetyce, elektronice i telekomunikacji, elektrotechnice oraz elektrotechnice – studiach dualnych. Oprócz tego mogą liczyć na atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

W ubiegłorocznej edycji konkursu indeksy na studia zdobyło w ten sposób 20 uczniów z techników i liceów.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny