Politechnika Białostocka. Ruszyła rekrutacja na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Zbliża się kolejna odsłona Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi studenci będą poznawać tajniki marketingu i finansów.

Rozpoczęła się rekrutacja na zajęcia prowadzone w ramach zimowej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku. Tak jak w przypadku poprzednich edycji do uczestnictwa w zajęciach zapraszani są uczniowie 5. i 6. klas szkół podstawowych z Białegostoku i okolic.

EUD to bezpłatne spotkania o tematyce ekonomicznej dostosowane do potrzeb dwunastolatków i trzynastolatków. Odbywają się one w siedzibie Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej na ul. Ojca Tarasiuka 2 w Kleosinie i prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz praktyków biznesu. Opiekunowie młodzieży zainteresowanej udziałem w takich spotkaniach proszeni są o wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego poprzez stronę internetową EUD . Rekrutacja potrwa do końca października.

Inicjatywa EUD prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami ekonomicznymi. W tym gronie jest Politechnika Białostocka. Projekt Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego działa w systemie semestralnym, gdzie każdy semestr nauki obejmuje sześć spotkań, trwających po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia dla uczniów – składające się z wykładów i części warsztatowej – prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów. Młodzi słuchacze EUD biorący udział w zajęciach otrzymują wpisy do specjalnego indeksu, będące poświadczeniem ich obecności na spotkaniach. Każdy student obecny na minimum 4 z 6 wykładów w danym semestrze, otrzymuje dyplom ukończenia nauki. Osoby uczestniczące we wszystkich zajęciach mogą liczyć na certyfikat z wyróżnieniem.

Tak jak w poprzedniej edycji, w ramach EUD zostały także przewidziane wykłady dla rodziców, które planowane są równolegle z zajęciami dla dzieci. Służą jako wsparcie i umożliwiają pozyskanie nowej użytecznej wiedzy niezbędnej do odpowiedzialnego wkraczania w świat ekonomii wspólnie z dzieckiem.

Zajęcia będą odbywać się prawdopodobnie w soboty, w godzinach od 9:30 do 11:00, na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB w Kleosinie. Jednak ze względu na sytuację związaną z pandemią, tryb kształcenia może ulec zmianie. Wówczas spotkania będą organizowane online.

WYKAZ TEMATÓW DLA DZIECI (STUDENTÓW EUD)

SEMESTR zimowy 2021/2022, sobota 9:30-11:00

6.11.2021
Język chiński w ekonomii [Efektywne doskonalenie się] Meng Wang

13.11.2021
Tworzenie oferty turystycznej [Zarządzanie] Romuald Ziółkowski

20.11.2021
Bank – od budynku do telefonu [Otoczenie gospodarcze] Wojciech Dziemiński

4.12.2021
Finanse w biznesie [Finanse przedsiębiorcy] Magdalena Sadłowska

11.12.2021
Czy Twój biznes ma sens? [Praktyka biznesu] Marta Rogalewska

15.01.2022
Marketing internetowy [Marketing] Yauheniya Barkun

WYKAZ TEMATÓW DLA RODZICÓW

SEMESTR zimowy 2021/2022, 9:30-11:00

6.11.2021
„Wpływ rodziców na motywację dziecka do nauki”?” [SZTUKA WYCHOWANIA – ROLA RODZICA] Piotr Chlebowski

13.11.2021
„Miniekonomia kieszonkowa” [EKONOMIA W DOMU] Łukasz Nazarko

20.11.2021
„Zagrożenie depresją w związku z izolacją dzieci w czasie pandemii” [PSYCHOLOGIA I INTERAKCJE SPOŁECZNE] Justyna Bacławska

4.12.2021
„Bezpieczeństwo dzieci w sieci” [DZIECKO I MEDIA] Agnieszka Dubieniecka

11.12.2021
„Jak zabezpieczyć przyszłość członków swojej rodziny – rozwiązania dostępne w sektorze bankowym” [ŻYCIE GOSPODARCZE] Wojciech Dziemiński

15.01.2022
„Narzędzia coachingowe w edukacji dzieci” [EFEKTYWNA EDUKACJA] Anna Kononiuk

Zobacz też:

Wypieramy z naszej świadomości, że jest pandemia KOMENTARZ

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie