MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białostocka. Konkurs Niesamowita maszyna. Można wygrać spore pieniądze i indeks na studia [ZDJĘCIA]

red
W tym konkursie liczą się kreatywność, ciekawe zastosowanie zasad fizyki oraz pasja do konstruowania. Stawką są indeksy na wybrane kierunki studiów na Politechnice Białostockiej oraz nagrody pieniężne.
W tym konkursie liczą się kreatywność, ciekawe zastosowanie zasad fizyki oraz pasja do konstruowania. Stawką są indeksy na wybrane kierunki studiów na Politechnice Białostockiej oraz nagrody pieniężne. PB
Tylko do 28 lutego można zgłaszać się do "niesamowitej" rywalizacji o indeks na Politechnikę Białostocką. Najbliższy piątek to ważna data dla tych, którzy chcą wystartować w konkursie "Niesamowita maszyna".

Tylko do 28 lutego można zgłaszać się do "niesamowitej" rywalizacji o indeks na Politechnikę Białostocką. Najbliższy piątek to ważna data dla tych, którzy chcą wystartować w konkursie "Niesamowita maszyna".

W tym konkursie liczą się kreatywność, ciekawe zastosowanie zasad fizyki oraz pasja do konstruowania. Stawką są indeksy na wybrane kierunki studiów na Politechnice Białostockiej oraz nagrody pieniężne. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Aby wziąć udział w zabawie, należy zbudować urządzenie na wzór maszyny Rube'a Goldberga, w którym połączone ze sobą mechanizmy, działające na zasadzie domina, doprowadzają do końcowego, efektownego finału.

Niesamowite maszyny można budować w pojedynkę lub w maksymalnie 3-osobowych drużynach, pod nadzorem pełnoletniego opiekuna.

Działanie konstrukcji powinno być sfilmowane, a nagranie umieszczone na portalu YouTube. Opis działania urządzenia i dokumenty zgłoszeniowe należy wysłać na adres [email protected] oraz pocztą do 28 lutego 2020 r. (liczy się data stempla pocztowego)

O czym powinni pamiętać kreatywni konstruktorzy niesamowitych maszyn?

  • Maszyna musi składać się z połączonych ze sobą mechanizmów, a wprawiona w ruch powinna pracować samodzielnie nie krócej niż 20 sekund, jednak nie dłużej niż 120 sekund.
  • Powierzchnia urządzenia nie może przekraczać wymiarów ławki szkolnej tj. 120 cm x 70 cm, a maksymalna wysokość urządzenia nie może przekraczać 150 cm.
  • Technika wykonania jest dowolna. Do budowy możecie wykorzystać przedmioty codziennego użytku, zabawki, pomoce szkolne etc.
  • Wykorzystywane urządzenia elektryczne mogą pracować pod maksymalnym napięciem 24 V. Jeżeli chcecie - używajcie baterii lub akumulatorów, zabronione jest użycie napięcia sieciowego.

Wszystkie prace konkursowe oceni kilkuosobowa komisja. Maksymalnie 10 drużyn zostanie zaproszonych na wielki finał, który odbędzie się 3 kwietnia na Politechnice Białostockiej.

Wtedy najlepsze drużyny na żywo zaprezentują działanie swoich konstrukcji, a jury wyłoni zwycięzców.

Laureaci pierwszego miejsca otrzymają nagrodę pieniężną o wartości 5 tys. złotych oraz prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na wybranym kierunku na Wydziale: Architektury, Budownictwa i Nauk o Środowisku, Elektrycznym, Inżynierii Zarządzania. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca uczestnicy otrzymają odpowiednio 2 tys. i 1,5 tys. złotych.

Dodatkowo tysiąc złotych otrzyma szkoła ponadpodstawowa, w której uczą się zwycięzcy konkursu. Do mentora zwycięskiej drużyny trafi także specjalna nagroda pieniężna o wartości 500 zł.

Studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej ze stypendiami ministra!

Warto dodać, że ogólnopolski konkurs "Niesamowita Maszyna" został doceniony w konkursie Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" - Genius Universitatis na najbardziej kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej. Zajął pierwsze miejsce w kategorii "event wspierający rekrutację".

Harmonogram konkursu "Niesamowita Maszyna":

  • etap pierwszy - do 28 lutego 2020 r. - termin nadsyłania dokumentów zgłoszeniowych oraz publikacji filmów konkursowych na serwisie YouTube,
  • etap drugi - 3 kwietnia 2020 r. - finał konkursu na Politechnice Białostockiej. W finałowej rozgrywce weźmie udział maksymalnie 10 zespołów, wyłonionych przez kapitułę.

Szczegóły: https://pb.edu.pl/niesamowitamaszyna/

Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej ma już 70 lat

Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej obchodzi zacn...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny