Politechnika Białostocka. Dyplomy odebrało dwóch doktorów i trzech doktorów habilitowanych (zdjęcia)

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
K. Cichoń/Politechnika Białostocka
We wtorek, 6 lipca, na Politechnice Białostockiej odbyła się uroczystość promocji doktorów i doktorów habilitowanych. Dyplomy i gratulacje odebrali naukowcy spoza uczelni, którzy wybrali Podlasie na miejsce swoich naukowych awansów.

Politechnika Białostocka posiada uprawnienia do habilitowania w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w pięciu dyscyplinach (automatyka, elektronika i elektrotechnika; informatyka techniczna i telekomunikacja; inżynieria lądowa i transport; inżynieria mechaniczna; inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka). Uczelnia może też doktoryzować w zakresie siedmiu dyscyplin w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych (architektura i urbanistyka; automatyka, elektronika i elektrotechnika; informatyka techniczna i telekomunikacja; inżynieria biomedyczna; inżynieria lądowa i transport; inżynieria mechaniczna; inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka) oraz w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości.

Tradycyjnie, ślubowanie, przekazanie dyplomów i gratulacji z okazji awansów naukowych odbywa się podczas Święta Politechniki Białostockiej. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, związaną z pandemią koronawirusa, część dyplomów została przekazana podczas wtorkowej uroczystości w Sali Rady Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku PB.

W 2020 roku Senat Politechniki Białostockiej nadał:

  • Dr hab. inż. Bożenie Babiarz stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka; na podstawie osiągnięcia naukowego pt. „Ocena niezawodności i bezpieczeństwa w systemach zaopatrzenia w ciepło”. Pani Babiarz jest pracownikiem Politechniki Rzeszowskiej.
  • Dr. hab. inż. Rafałowi Dorozowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacyjna; na podstawie osiągnięcia naukowego pt. „Biometryczne metody rozpoznawania osób uwzględniające brak powtarzalności próbek biometrycznych”. Pan Doroz jest pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego.
  • Dr. hab. inż. Łukaszowi Jerzemu Jurczykowi stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka; na podstawie osiągnięcia naukowego pt. „Dynamika zmian wybranych grup bakterii aktywnych w oczyszczaniu odcieków składowiskowych w reaktorze SBR”. Pan Jurczyk jest pracownikiem Uniwersytetu Rzeszowskiego.
  • Dr. inż. Bartłomiejowi Brzezińskiemu stopień doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport, na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Gruntowe materiały kompozytowe torf-popiół lotny-wapno”. Promotorem pracy jest dr hab. inż. Andrzej Olchawa, prof. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.
  • Dr. inż. Krzysztofowi Kulikowskiemu stopień doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria mechaniczna; na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Kształtowanie statycznych i dynamicznych właściwości pneumatycznych układów hamulcowych przyczep rolniczych za pomocą urządzenia korygującego”. Promotorem pracy jest dr hab. inż. Zbigniew Kamiński, prof. PB. Rozprawa doktorska została wyróżniona przez Senat PB.

Kryzys klimatyczny, kryzys demograficzny?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie