MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białostocka dostała Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności

OPRAC.:
Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Politechnika Białostocka otrzymała Znak Jakości, czyli specjalny certyfikat przyznawany przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności. Dzięki temu uczelnia będzie mogła gościć wolontariuszy z całego świata.

Politechnika Białostocka zdobyła już wszystkie możliwe akredytacje: jako organizacji goszczącej, instytucji wspierającej oraz organizacji wiodącej (Lead Organisation) w projektach wolontariatu Europejskiego Korpusu Solidarności.

Uzyskanie Znaku Jakości potwierdziło, że uczelnia spełnia wszystkie standardy Programu EKS i zapewniamy młodym ludziom możliwość udziału w projektach o wysokiej jakości oraz silnym wymiarze solidarnościowym, które są w zgodzie z wartościami i celami Europejskiego Korpusu Solidarności.

Politechnika Białostocka przystąpiła do Programu EKS ze względu na dwa ważne cele rozwojowe uczelni: to umiędzynarodowienie PB oraz realizowanie polityki zrównoważonego rozwoju, a w szczególności programu własnego pn. „Moja Zielona Politechnika”.

Jako Lider planowanych projektów PB planuje zaangażowanie młodych osób w projekty wolontariatu związane z ochroną środowiska, zrównoważonym rozwojem i działaniami klimatycznymi. Wartością dodaną będzie uwzględnienie społecznych potrzeb i wyzwań.

W planach jest zorganizowanie początkowo dwa razy w roku (na wiosnę i jesień) projektów krótkoterminowych w zespołach do 12 wolontariuszy, m.in. ze względu na możliwości koordynacyjne oraz korzystny podział na mniejsze grupy. W przyszłości działania te mogą być rozszerzone o projekty długoterminowe. Za koordynację działań w ramach Programu EKS będą odpowiadały Działy Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej, Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku oraz przedstawiciele innych wydziałów uczelni.

Europejski Korpus Solidarności to program Komisji Europejskiej, który umożliwia młodym ludziom udział w projektach wolontariatu międzynarodowego i zaangażowanie się w lokalne inicjatywy. Uczestnictwo w programie łączy się z dofinansowaniem działań wolontariackich krótko (2 mies.) i długoterminowych (od 2 do 12 mies.) w kraju i za granicą. Więcej informacji na stronie EKS.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny