MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Białostocka. 1 mln 200 tysięcy złotych dla uczelni

krk
Prodziekan i dziekani wydziałów - partnerów projektu, od lewej: prof. Antonio Rodero Serrano (Cordoba), dr Gražina Strazdienė (Wilno), dr Lina Sakalauskienė (Wilno), prof. José María Fernández Rodríguez (Cordoba), dr inż. Dorota Krawczyk (Białystok)
Prodziekan i dziekani wydziałów - partnerów projektu, od lewej: prof. Antonio Rodero Serrano (Cordoba), dr Gražina Strazdienė (Wilno), dr Lina Sakalauskienė (Wilno), prof. José María Fernández Rodríguez (Cordoba), dr inż. Dorota Krawczyk (Białystok) politechnika białostocka
Projekt VIPSKILLS czyli "Virtual and Intensive Course Developing Practical Skills of Future Engineers" zajął pierwsze miejsce i został zakwalifikowany do realizacji w ramach konkursu w programie Erasmus+ . Na jego realizację Politechnika otrzyma 285 219,00 euro.

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu VIPSKILLS jest dr inż. Dorota Krawczyk z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska naszej Uczelni. Projekt będzie realizowany wspólnie z University of Cordoba (Hiszpania) i Vilnius College of Technologies and Design (Litwa) oraz Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa w Białystoku, przy wsparciu wielu firm i przedsiębiorstw z tych trzech krajów.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano uruchomienie szkół letnich dla studentów, które odbędą się w Białymstoku i Cordobie.

- Współpraca kadry dydaktycznej z różnych uczelni i praca studentów w międzynarodowych zespołach, podczas tworzenia wspólnych projektów, umożliwi wymianę doświadczeń, unowocześnienie metod nauczania, zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w innych krajach, a przede wszystkim dostosowanie treści zajęć i umiejętności studentów do oczekiwań europejskiego rynku pracy - informuje dr inż. Dorota Krawczyk.

Projekt realizowany będzie przez 30 miesięcy, a jego pierwszym etapem są dwa kursy podnoszące kwalifikacje dydaktyczne nauczycieli w zakresie technik informatycznych i e-learningu oraz metodyki uczenia w językach obcych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny