Półfinał Mundialu 2010: Holandia w finale, Urugwaj zagra o trzecie miejsce

(sk)
Arjen Robben strzelił ostatniego gola dla Holendrów
Arjen Robben strzelił ostatniego gola dla Holendrów fot fifa.com
Holandia pokonała Urugwaj 3:2 w półfinale mistrzostw świata i w niedzielę powalczy o Puchar Świata.

Pomarańczowi byli faworytami starcia z ekipą z Ameryki Południowej i nie zawiedli, chociaż do 70. minuty ich awans wcale nie był pewny. Oranje objęli prowadzenie po pięknym uderzeniu Giovanniego van Bronckhorsta. Wyrównał przed przerwą Diego Forlan i od tego momentu Urugwaj sprawiał lepsze wrażenie. Ale to Holendrzy strzelali gole. Najpierw trafił Wesley Sneijder, a potem Arjen Robben.

W końcówce zrobiło się gorąco. W 90. minucie straty zespołu z Ameryki Południowej zmniejszył Maxi Pereira, ale już nic więcej Urugwaj nie był w stanie osiągnąć.

Holandia - Urugwaj 3:2 (1:1). Bramki: 1:0 - van Bronckhorst (18), 1:1 - Forlan (41), 2:1 -Sneijder (70), 3:1 - Robben (73), 3:2 Maxi Pereira (90).