Polacy coraz częściej spędzają ferie zimowe za granicą. Najchętniej wybieranym kierunkiem w tym okresie jest Tajlandia. To jednak nie jedyny egzotyczny cel zimowych podróży – dużą popularnością cieszą się także Hiszpania i Włochy

Polacy pokochali Azję Południowo-Wschodnią z Tajlandią na czele – wynika z tegorocznej TOP listy najpopularniejszych kierunków zimowych podróży przygotowanej przez analityków Skyscanner. Zarezerwowane z odpowiednim wyprzedzeniem tanie loty, rajskie widoki i gwarantowana pogoda w połączeniu z niskimi kosztami pobytu skutecznie nas kuszą. W tym roku Tajlandia znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia, w odróżnieniu od 2017 roku, kiedy zajmowała drugą pozycję, tuż za Stanami Zjednoczonymi. Na drugim miejscu jest Hiszpania, a na trzecim Włochy.

W Azji oprócz Tajlandii Polacy zamierzają udać się na Filipiny. Popularność tego kraju w ciągu 12 miesięcy wzrosła na tyle, że w tegorocznym zestawieniu znalazł się na 8. pozycji i jest jedną z nowości. Podobnie do Tajlandii, na Filipinach w czasie naszej zimy można liczyć na piękną słoneczną pogodę i niski koszt pobytu, który niewątpliwie pozwala czerpać większą radość z uroków podróżowania.

Standardowo, wielu z nas odwiedzi swoich bliskich w Wielkiej Brytanii, która zajęła 4. miejsce w zestawieniu, a także słoneczną Portugalię, w której za sprawą klimatu podzwrotnikowego z odmianą śródziemnomorskiego, w styczniu i lutym możemy liczyć na kilka godzin pełnych słońca i temperaturę powyżej 10 stopni. Wśród pozostałych kierunków, jakie odwiedzimy znalazły się Stany Zjednoczone, a także alpejskie Niemcy i Francja, idealne dla narciarzy, jak i fanów mniej aktywnego wypoczynku.

Preferencje podróżnicze zmieniają się z roku na rok. Polacy choć przywiązani do tego, co dobre i sprawdzone coraz częściej i chętniej sięgają po nowości. Skyscanner prezentuje listę TOP10 najpopularniejszych kierunków zimowych podróży 2018 i 2017.