PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

0 1 połowa

Lechia Gdańsk

4

0 1 połowa

• Absolutnie szalony mecz mieliśmy w drugiej połowie w Szczecinie! Najpierw Pogoń wyszła na prowadzenie za sprawą Sebastiana Walukiewicza, lecz później Lechia zdobyła dwie bramki w półtorej minuty - do siatki trafili Artur Sobiech i Konrad Michalak. Odpowiedź Pogoni? Także dwa gole w dwie minuty. Wydawało się, że bohaterem meczu zostanie Zvonimir Kozulj, który oddał dwa piękne strzały z dystansu i pokonywał Dusana Kuciaka. W 82. minucie Pogoń prowadziła, siedem minut później było za to 4:3 dla Lechii - najpierw wyrównał Patryk Lipski, a później sytuację sam na sam z Bursztynem wykorzystał Sobiech. Lechia wciąż jest w grze o mistrzostwo Polski. Jak odpowie Legia? Dowiemy się jeszcze dziś. Ze Szczecina to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Lechia wygrywa w Szczecinie 4:3!

• Nieporozumienie piłkarzy Pogoni. Lechia zacznie od autu. Wciąż nie kończy meczu sędzia, bo już w doliczonym czasie było sporo przerw.

• Bursztyn interweniował też po uderzeniu Żukowskiego. Będzie jeszcze rzut rożny dla Lechii.

• Strzał ze sporej odległości oddał Mladenović. Bursztyn odbił piłkę do boku.

• Teraz Kamil Drygas nadepnął Kubickiego. Kapitan Pogoni z żółtą kartką.

• W starciu z jednym z rywali ucierpiał Dusan Kuciak. Mamy dłuższą przerwę w grze.

• Pięć minut doliczył do tego meczu arbiter.

• Fatalna strata Sebastiana Kowalczyka sprawiła, że Lechia prawdopodobnie wywiezie jednak ze Szczecina trzy punkty! Jedno prostopadłe podanie Stevena Vitorii sprawiło, że Artur Sobiech znalazł się sam na sam z Bursztynem i pewnie wykorzystał tę sytuację!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! ARTUR SOBIECH!

• Majewski uderzał z dystansu. Jego próba została jednak zablokowana.

• Z lewej strony dośrodkował Hostikka. Złapał piłkę Kuciak.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Konrad Michalak, za niego Steven Vitoria.

• Istne szaleństwo w Szczecinie, znów wszystko się zmienia! Patryk Lipski w zasadzie dośrodkowywał piłkę z lewej strony, Artur Sobiech nie strącił piłki, ale zmylił interweniującego Jakuba Bursztyna, który nie zdołał odbić futbolówki i musiał wyciągać ją z siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! PATRYK LIPSKI!

• Cóż dzieje się dzisiaj w Szczecinie! Dwóch minut potrzebowała Lechia, dwóch minut potrzebowała też Pogoń, a konkretnie Zvonimir Kozulj! Bartkowski miał piłkę na prawej stronie pola karnego, wydawało się, że źle wycofał futbolówkę do jednego z partnerów, ale Kozulj oddał kolejny strzał z dystansu, który wylądował w siatce. Kuciak był zasłonięty i nie zdążył z interwencją!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ZVONIMIR KOZULJ PO RAZ DRUGI!

• Znów wszystko zmienia się w Szczecinie! Dośrodkował w pole karne z lewej strony Matynia, zgrał piłkę głową jeden z piłkarzy Pogoni, a Zvonimir Kozulj pięknym strzałem z woleja wyrównał stan meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ZVONIMIR KOZULJ!

• Artur Sobiech przeszkadzał Pogoni we wznowieniu gry. Napastnik Lechii z żółtą kartką.

• Ostatniej zmiany dokonuje Kosta Runjaic. Zdejmuje Tomasa Podstawskiego, wprowadza Santeri Hostikkę.

• Odpowiada Pogoń. Z lewej strony dośrodkowywali Majewski i Kozulj, lecz obrońcy gości za każdym razem wybijali piłkę.

• Półtorej minuty wystarczyło, aby Lechia zdobyła dwie bramki i wyszła na prowadzenie! Mladenović zagrał długą piłkę do Konrada Michalaka, ten wykorzystał zawahanie Matyni i oddał precyzyjny strzał przy słupku. Biało-zieloni wracają do gry o mistrzostwo Polski!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! KONRAD MICHALAK!

• Nie pomylił się z jedenastu metrów Artur Sobiech! Napastnik Lechii uderzył w prawy róg, Jakub Bursztyn rzucił się w drugą stronę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHII! ARTUR SOBIECH!

• Druga zmiana w zespole Lechii. Poza boiskiem Lukas Haraslin, za niego Mateusz Żukowski.

• RZUT KARNY DLA LECHII! MALEC ZAGRAŁ RĘKĄ!

• Będzie jeszcze analiza VAR, bo wcześniej piłkę ręką w polu karnym Pogoni zagrał Malec! Czy będzie "jedenastka"?

• Pogoń wyprowadziła kontrę, a Filip Mladenović faulem powstrzymał Kozulja. Gracz Lechii z żółtą kartką.

• Strata Drygasa. Mladenović zagrał do Sobiecha, ten podał do Kubickiego, a ostatni z graczy Lechii wywalczył rzut rożny.

• Kowalczyk minął na prawej stronie Łukasika, potem Bartkowski chciał dograć w pole karne do Podstawskiego, koledze przeszkodził jednak Kozulj. Ostatecznie Podstawski i tak zdołał oddać strzał, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Poprzeczka ratuje Pogoń! Michał Nalepa oddał bardzo mocny strzał z rzutu wolnego, a mimo że do bramki gospodarzy było bardzo daleko, to omal nie padł z tego gol - futbolówka trafiła w poprzeczkę!

• Haraslin dobrze minął rywala na lewej stronie i dośrodkował w pole karne, lecz wybił piłkę Malec.

• Niedokładne zagranie Fili, Pogoń zacznie od autu.

• Karol Fila dobrze powstrzymał szybką akcję Pogoni, wybijając piłkę spod nóg Benyaminy.

• Reaguje na boiskowe wydarzenia Piotr Stokowiec. Schodzi Flavio Paixao, za niego Artur Sobiech.

• Dośrodkowanie Michalaka zablokował Malec. Będzie rzut rożny dla Lechii.

• Odpowiedź Lechii i indywidualna akcja Haraslina. Ostatecznie skrzydłowy gości stracił jednak piłkę.

• Pogoń wychodzi na prowadzenie, a Sebastian Walukiewicz notuje pierwszego gola w LOTTO Ekstraklasie! Stoper Pogoni wyprowadził piłkę na połowę Lechii, potem zagrał do Majewskiego, ten podał do Kowalczyka, a skrzydłowy Pogoni dośrodkował do będącego w polu karnym Walukiewicza. Obrońca Pogoni zachował się jak rasowy napastnik i umieścił piłkę przy słupku!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! SEBASTIAN WALUKIEWICZ!

• Dobre dośrodkowanie Majewskiego z rzutu wolnego, zagotowało się w polu karnym Lechii, ale kolejne uderzenia "Portowców" były blokowane przez obrońców! Piętą próbował strzelać Benyamina.

• Radosław Majewski jest bardzo aktywny od początku drugiej połowy. Na razie wywalczył dwa rzuty rożne, ale te nie przyniosły zagrożenia.

• Urazu żeber doznał Adam Buksa. Zastąpił go Soufian Benyamina.

• W przerwie dwie zmiany w zespole Pogoni. Nie wrócił na boisko David Stec, za niego Radosław Majewski.

• Znów gramy!

• Piłkarz obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Choć w Szczecinie nie doczekaliśmy się na razie goli, to mecz Pogoni z Lechią może się podobać. W pierwszym kwadransie dominowali piłkarze z Gdańska - Konrad Michalak trafił w słupek, a dobitkę Flavio Paixao złapał Jakub Bursztyn. Później inicjatywę przejęła Pogoń. Aktywny był przede wszystkim Adam Buksa. Czy w drugiej części gry będziemy mieli bramki? Wracamy już za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Matynia zagrał w pole karne do Adama Buksy. Reklamowali tam zagranie ręką Michała Nalepy gracze Pogoni, ale sędziowie uznali, że stoper Lechii był za blisko piłki, aby móc zareagować.

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Nieudane zagranie Mladenovicia, piłka ląduje w rękach Bursztyna.

• Po dośrodkowaniu Michalaka nie trafił w piłkę Walukiewicz, lecz błąd kolegi naprawił Bartkowski.

• Matynia dośrodkował w pole karne, ale nie zdołał opanować piłki Buksa.

• Zatańczył z piłką w polu karnym Kowalczyk, ale nie dograł do Drygasa. Skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Michalak dobrze zachował się po prawej stronie i dośrodkował przed bramkę Pogoni, lecz nikt nie przeciął tej wrzutki.

• Matynia dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, główkował Buksa, lecz trafił wprost w Kuciaka.

• Bardzo nieudane dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu wolnego. Piłka przeszła wiele metrów nad poprzeczką.

• Wyszedł z kontrą Filip Mladenović. Serba zatrzymał faulem Tomas Podstawski, za co obejrzał żółtą kartkę.

• Fatalne zagranie Błażeja Augustyna. Stoper Lechii sprezentował rywalom rzut rożny.

• Michalak dośrodkował w pole karne z prawej strony. Wybił piłkę Bartkowski.

• Gospodarze przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Kozulj niedokładnie zagrywał jednak do Steca.

• Dośrodkował w pole karne Matynia, oddał strzał Podstawki, ale Portugalczyk trafił w Buksę.

• Wciąż atakuje Pogoń. Gospodarze mają kolejny rzut rożny, wybił piłkę Jarosław Kubicki.

• Sporo miejsca miał na lewej stronie Kamil Drygas. Dograł do Buksy, ale jego dwa strzały zostały zablokowane. Po chwili podobnie było z uderzeniem Zvonimira Kozulja.

• Kuciak czekał, aż piłka opuści boisko, a Buksa próbował jeszcze przejąć futbolówkę. Bezskutecznie - od piątego metra wznowi grę golkiper Lechii.

• Niedokładne zagranie Walukiewicza w kierunku Steca. Od bramki Kuciak.

• David Stec najpierw trafił w piłkę, a później w nogę Paixao. Żółta kartka dla piłkarza Pogoni jest małym zaskoczeniem, spore protesty rozległy się na trybunach.

• Matynia omal nie trafiłby bezpośrednio z rzutu rożnego. Paixao wybił jednak piłkę na kolejny korner.

• Przez dłuższy czas utrzymywała się przy piłce Pogoń. Z prawej strony dośrodkował Bartkowski, Buksa świetnie przyjął sobie piłkę w polu karnym, ale jego strzał z ostrego kąta została zablokowany. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Mogło być groźnie, bo poślizgnął się Malec. Stoper Pogoni zdołał jednak jeszcze zagrać do Bursztyna.

• Z ataku gospodarzy nic nie wyszło. Po zagraniu Bartkowskiego piłka wyleciała za linię końcową.

• Łukasik faulował Kowalczyka na lewej stronie boiska. Teraz to Pogoń będzie miała okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Groźne uderzenie Łukasika z dystansu. Piłka przeszła niedaleko obok słupka.

• Naciska Lechia. Najpierw źle przyjął sobie piłkę Haraslin, potem problemy z dośrodkowaniem miał Bursztyn - wybił piłkę pod nogi Patryka Lipskiego, lecz ten uderzył niecelnie.

• Znów gorąco w polu karnym gospodarzy! Otrzymał piłkę tuż przed bramką Pogoni Michał Nalepa, ale jego strzał z najbliższej odległości zablokował Malec!

• Jakub Bartkowski zbyt wysoko podniósł nogę, chcąc wybić ją przed rywalem. Będzie okazja dla Lechii na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Po stracie Sebastiana Kowalczyka z prawej strony dośrodkowywał Karol Fila. Musiał ratować sytuacje Walukiewicz, wybijając piłkę na rzut rożny.

• Zbyt mocne podanie Mariusza Malca na prawą stronę do Bartkowskiego. Ten nie zdążył opanować piłki przed tym, jak opuściła ona boisko.

• Bardzo groźnie pod bramką Pogoni! Daniel Łukasik zagrał piłkę na prawą stronę do Konrada Michalaka, ten uderzył z ostrego kąta i trafił w słupek, a po dobitce Flavio Paixao piłkę złapał Jakub Bursztyn!

• Akcja Pogoni prawą stroną. Współpraca Davida Steca i Jakuba Bartkowskiego nie przyniosła jednak nawet rzutu rożnego.

• Wysokim pressingiem wyszła teraz Lechia. Gospodarze mają problem z wyprowadzeniem piłki.

• Po dośrodkowaniu Matyni strzał głową oddał Buksa. Napastnik Pogoni przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Wciąż atakuje Pogoń. Gospodarze wywalczyli pierwszy rzut rożny.

• Pierwsza nieudana akcja Adama Buksy lewą stroną. Od bramki zacznie Dusan Kuciak.

• Od środka rozpoczęła grę Pogoń. Gospodarze w granatowych strojach, Lechia na biało-zielono.

• Zaczynamy!

• Mamy jeszcze minutę ciszy ku czci dwóch byłych piłkarzy Pogoni, a także Alojzego Jarguza, którzy zmarli w ciągu ostatniego tygodnia.

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Zbigniew Dobrynin. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Spotkania obu drużyn w tym sezonie były wyrównane, ale w obu lepsza okazywała się Lechia. Najpierw gdańszczanie wygrali 3:2 w Szczecinie - na nic zdały się dwa trafienia Kamila Drygasa, bo Lechia odpowiadała bramkami Lukasa Haraslina, Stevena Vitorii oraz Adama Chrzanowskiego. Na początku tego roku w Gdańsku gospodarze zwyciężyli natomiast 2:1. Gole dla Lechii zdobywali Filip Mladenović i Flavio Paixao, dla "Portowców" znów trafił Drygas. Czy dziś kapitan Pogoni znowu wpisze się na listę strzelców?

• Końcówka sezonu zasadniczego w wykonaniu Pogoni nie była dobra. Mimo czterech meczów bez zwycięstwa "Portowcy" znaleźli się jednak w grupie mistrzowskiej, a tutaj na początek pokonali 3:2 Zagłębie Lubin, dzięki czemu wciąż liczą się w walce o czwarte miejsce, mogące dać miejsce w europejskich pucharach. Lechia Gdańsk ostatnio przegrała z Cracovią oraz Piastem Gliwice, przez co po raz pierwszy od dawna nie przystępuje do meczu jako lider LOTTO Ekstraklasy - strata do Legii wynosi trzy punkty, dziś gdańszczanie będą chcieli ją odrobić i wygrać w Szczecinie.

• Rezerwowi Lechii: Zlatan Alomerović, Michał Mak, Joao Nunes, Artur Sobiech, Mateusz Sopoćko, Steven Vitoria, Mateusz Żukowski

• Rezerwowi Pogoni: Łukasz Załuska, Soufian Benyamina, Iker Guarrotxena, Radosław Majewski, Ricardo Nunes, Michał Żyro, Santeri Hostikka

• Tak prezentuje się natomiast pierwszy skład Lechii:

• Oto pierwsza jedenastka Pogoni. Taka sama, jak w wygranym meczu w Lubinie:

• Czas na kolejny mecz w grupie mistrzowskiej podczas 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Pogoń Szczecin, która przełamała ostatnio serię meczów bez zwycięstwa podejmie na własnym boisku Lechię Gdańsk. Ekipa Piotra Stokowca przez długi czas była liderem, ale po dwóch porażkach spadła na drugie miejsce. Początek spotkania w Szczecinie już o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik!