Pogoń już zdegradowana. ŁKS pogrążył drużynę z Łap

Paweł Lisiecki
W meczu derbowym podlaskich trzecioligowców ŁKS 1926 Łomża pokonał 3:2 Pogoń Łapy, czym przypieczętował spadek gości do IV ligi.

Mimo porażki i degradacji łapianom za postawę w Łomży należą się ciepłe słowa, bo walczyli z całych sił i łatwo pola gospodarzom nie oddali.

- Stawialiśmy opór, ale ŁKS był od nas drużyną lepszą - przyznaje trener Pogoni Grzegorz Niwiński. - Spadek stał się faktem i będziemy teraz budować drużynę z myślą o rozgrywkach czwarte ligi - dodaje.

Mecz mógł dla przyjezdnych ułożyć się fantastycznie, bo już po kilkudziesięciu sekundach Łukasz Tarnowski sfaulował Łukasza Minowa i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany i posłał ją nad poprzeczką łomżyńskiej bramki.

To się zemściło, bo w 9. minucie Tarnowski ładnym uderzeniem z półwoleja wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Wkrótce jednak Minow zrehabilitował się za pudło z karnego, skutecznie dobijając strzał Mateusza Marczuka i było 1:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, od gola strzelonego z prawie połowy boiska przez Dawida Ptaszyńskiego. Łomżanie czekali na przerwanie akcji, bo na boisku leżał jeden z graczy ŁKS. Rozsierdzeni tym faktem faworyci ruszyli do szturmu i szybko nie tylko wyrównali, ale i zapewnili sobie zwycięstwo. Autorem decydującego trafienia był rezerwowy Mateusz Laskowski, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dynamicznie wbiegł na krótki słupek i posłał futbolówkę do siatki przyjezdnych.

- Rywalom należą się brawa za ambicję. Przestrzegałem swój zespół, że mecz trzeba będzie wybiegać i wywalczyć. I tak było - komentuje opiekun łomżan Marcin Mroczkowski.

Wyniki 28. kolejki

ŁKS 1926 Łomża - Pogoń Łapy 3:2 (1:1). Branki: 1:0 - Tarnowski (9), 1:1 - Minow (23), 1:2 - Ptaszyński (51), 2:2 - Rydzewski (53), 3:2 - Laskowski (63).

Program 28. kolejki

Sobota: Motor Lubawa - Start Działdowo (godz. 16), Olimpia Zambrów - Warmia Grajewo (16), Olimpia 2004 Elbląg - Dąb Dąbrowa Białostocka (16), Huragan Morąg - Zatoka Braniewo (17).
Niedziela: Granica Kętrzyn - Concordia Elbląg (14), Orzeł Kolno - Mrągowia Mrągowo (17).