Pogoń - Jagiellonia 2:0

(kw)
Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok odpadli z walki o medale mistrzostw Polski, przegrywając dwukrotnie z Pogonią Szczecin. Anatol Chomicz
Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok nie zagrają w turnieju finałowym mistrzostw Polski. Drużyna trenerów Ryszarda Karalusa i Dariusza Bayera przegrała w Szczecinie 0:2 z Pogonią i pożegnała się z rywalizacją.

Sytuacja Jagi była nie do pozazdroszczenia już przed meczem, bo u siebie nasza drużyna przegrała 0:1. W rewanżu to żółto-czerwoni pierwsi stworzyli doskonałą okazję i mogli do przerwy odrobić straty. Nie udało im się to jednak, a w drugiej odsłonie portowcy przypieczętowali awans.
W 57. minucie celnym strzałem głową po szybkiej akcji popisał się Kamil Konieczny. Potem Rafał Gutowski, także uderzeniem głową, podwyższył na 2:0 i marzenia białostoczan o medalach mistrzostw Polski prysły.

Szansę na awans do turnieju finałowego mają jeszcze juniorzy młodsi żółto-czerwonych, którzy dziś, o godz. 11, na stadionie MOSP przy ul. Świętokrzyskiej podejmą Zagłębie Lubin. Pierwsza potyczka zakończyła się minimalną porażką podlaskiej ekipy 1:2.

- Zagłębie wciąż jest faworytem tej rywalizacji, ale wynik, a także przebieg pierwszego meczu nas nie przekreślają i chcemy u siebie sprawić niespodziankę. Na pewno stać nas na nią, chociaż nie będzie łatwo - ocenia trener jagiellończyków Samuel Tomar.

WYNIK

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Konieczny (57), 2:0 - Gutowski (69). Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Pogoń.

Jagiellonia: Lipka - Zmierczak (37. Hajto), Laskowski, Waszkiewicz, Straus, Rokicki (46. Kowalewski), Kosiński, Szymaniuk (39. Malinowski), Jastrzębski (75. Krupiński), A. Milewski, Drażba (60. Giełażyn).