Władze Łap właśnie podpisały umowę z firmą AG CHEMIA z Sokół, która w łapskiej podstrefie ekonomicznej kupiła nieruchomości o powierzchni 1.0618 ha.
Spółka chce wybudować w Łapach fabrykę wyrobów aerozolowych. Zakład będzie produkował dezodoranty, środki czystości, środki smarne, techniczne i inne - wszystko w opakowaniach aerozolowych. Powstanie mieszalnia płynów oraz nowoczesne laboratorium. Według planów inwestycja ma się zakończyć pod koniec 2023 roku. Zakład będzie potrzebował pracowników laboratorium, techników, automatyków. Zainteresowani mogą już składać swoje aplikacje.
- Mieszkam od zawsze w Łapach. I chcę tutaj zainwestować - mówi Andrzej Gąsowski, prezes firmy AG Chemia.
AG Chemia to nie jedyny inwestor, który chce ulokować swój biznes w łapskiej podstrefie ekonomicznej. Pod koniec lutego zaplanowano podpisanie kolejnych umów na sprzedaż działek.
- Jestem bardzo zadowolony z rozstrzygnięcia postępowania przetargowego. Był to pierwszy przetarg, w wyniku którego zgłosiło się trzech inwestorów. Jestem przekonany, że nasze tereny są bardzo atrakcyjne i, że wkrótce pozostałe działki również znajdą nabywców, co bezpośrednio przełoży się na wzrost liczby miejsc pracy w naszej gminie – mówi Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap.
Pod koniec grudnia został rozstrzygnięty przetarg na sprzedaż nieruchomości w nowej części podstrefy ekonomicznej w Łapach. Zostały uroczyście otwarta w lipcu 2019 roku. Dla przedsiębiorców miasto przygotowało 10 nowych działek inwestycyjnych. Są one wyposażone w niezbędną infrastrukturę: sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej a także drogę wewnętrzną wraz oświetleniem.
Udało się sprzedać trzy działki. Na nabywców czeka jeszcze siedem działek w podstrefie Łapy. Kolejny przetarg zaplanowano na koniec pierwszego kwartału tego roku.
Zobacz także:Kilkadziesiąt osób znajdzie pracę w drukarni Arka Druk w Łapach
Podstrefa ekonomiczna w Łapach ma 24 hektary. Wcześniej dla inwestorów przygotowano 12 hektarów. W 2010 roku kupił je od Krajowej Spółki Cukrowej Roman Czepe, były burmistrz Łap. W 2015 roku gmina Łapy nabyła kolejne grunty. Ale w trakcie ich uzbrajania pojawiły się problemy. Roboty po wielu przeciwnościach udało się zakończyć w maju tego roku. Inwestycja kosztowała ponad 18 mln zł, w tym 12 mln 477 tys. zł. wyniosło unijne dofinansowanie.
Zobacz też: Łapy. NIK wziął pod lupę podstrefę ekonomiczną. I negatywnie ocenił projekt
Czytaj też: Specjalna Strefa Ekonomiczna w Łapach. Zamiast nowych miejsc pracy jest awantura. O podstrefę
Zobacz też: Łapy. Podstrefa ekonomiczna. Miasto sprzedało trzy działki. Będą nowe firmy i miejsca pracy (zdjęcia)