3/33
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Austria - wakacje 2020...
fot. Diego Delso, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org

Austria - wakacje 2020

Polacy znaleźli się w gronie 31 krajów, których obywatele nie muszą przechodzić kwarantanny. Do Austrii nie wjadą na razie podróżujący z Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Hiszpanii.

Przyjazd i przylot do Austrii obywateli Polski możliwy jest bez ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym COVID-19, jeżeli następuje z państw uwzględnionych na liście krajów bezpiecznych. Dodatkowo osoba przyjeżdżająca do Austrii w okresie 10 dni poprzedzających przekroczenie granicy nie mogła przebywać w innym państwie niż uznanym za bezpieczne.

Do krajów bezpiecznych należą:

Andora, Belgia, Dania, Niemcy, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Irlandia, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Monako, Holandia, Norwegia, Polska, San Marino, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Republika Czeska, Węgry, Watykan, Zjednoczone Królestwo, Cypr, Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary (pozostała część Hiszpanii ujęta jest na liście państw o podwyższonym ryzyku epidemicznym).

Osoby przyjeżdżające do Austrii z tych państw zobowiązane są do przedłożenia przy wjeździe zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego negatywny wynik badania molekularno–biologicznego na obecność wirusa SARS-CoV-2. Zaświadczenie nie może być starsze niż 72 godziny w chwili przekroczenia granicy, wzór zaświadczenia poniżej. Jeśli przeprowadzenie badania przed przyjazdem do Austrii nie było możliwe, osoba przekraczająca granicą zobowiązana jest do wykonania go na własny koszt w terminie 48 godzin od chwili przekroczenia granicy. Osoby nieposiadające badania molekularno–biologicznego na obecność wirusa SARS-CoV-2 zobowiązane są do poddania się 10 dniowej kwarantannie. Kwarantanna może zostać zakończona, o ile wynik testu na obecność SARS-CoV-2 będzie negatywny.

Posiadanie testu na SARS-CoV-2 lub poddanie się kwarantannie nie jest konieczne, jeśli osoba przybywająca do Austrii z państwa o podwyższonym ryzyku epidemicznym natychmiast opuści ten kraj. Zasada ta ma praktyczne znaczenie przede wszystkim wobec osób podróżujących przez Austrię w tranzycie – np. w przypadku międzylądowania w Austrii lub przylotu do Austrii oraz natychmiastowego opuszczenia tego kraju samochodem pozostawionym na lotnisku.

Do krajów obszaru podwyższonego ryzyka należą:

Egipt, Albania, Bangladesz, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chile, Ekwador, Hiszpania (z wyjątkiem Wysp Kanaryjskich oraz Balearów) , Indie, Indonezja, Iran, Kosowo, Meksyk, Mołdowa, Czarnogóra, Nigeria, Macedonia Północna, Pakistan, Peru, Filipiny, Portugalia, Rumunia, Federacja Rosyjska, Szwecja, Senegal, Serbia, Afryka Południowa, Turcja, Ukraina, Stany Zjednoczone, Prowincja Hubei (Chiny).

Przyjazd do Austrii z krajów nieujętych na liście państw bezpiecznych i państw podwyższonego ryzyka

Przyjazd i przylot do Austrii obywateli Polski podlega obostrzeniom w przypadku, gdy ma miejsce z państw nieujętych w wykazie krajów bezpiecznych lub o podwyższonym ryzyku epidemicznym związanym z sytuacją epidemiczną COVID-19. W stosunku do tych osób wymagane jest przedłożenie przy przekroczeniu granicy zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego negatywny wynik badania molekularno–biologicznego na obecność wirusa SARS-CoV-2. Zaświadczenie nie może być starsze niż 72 godziny w chwili przekroczenia granicy. Osoby nieposiadające badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 zobowiązane są do poddania się 10 dniowej kwarantannie. Kwarantanna może zostać zakończona, o ile wynik testu na obecność SARS-CoV-2 będzie negatywny.

Posiadanie testu na SARS-CoV-2 lub poddanie się kwarantannie nie jest konieczne, jeśli osoba przybywająca do Austrii z państwa nieujętego w wykazie natychmiast opuści ten kraj. Zasada ta ma praktyczne znaczenie przede wszystkim wobec osób podróżujących przez Austrię w tranzycie – np. w przypadku międzylądowania w Austrii lub przylotu do Austrii oraz natychmiastowego opuszczenia tego kraju samochodem pozostawionym na lotnisku.

Zobacz również

Pudzianowski zmierzy się z senegalskim Bombardierem! Jak obejrzeć walkę?

Pudzianowski zmierzy się z senegalskim Bombardierem! Jak obejrzeć walkę?

Wiatr przewrócił ciężarówkę, kierowca nie żyje. Jest nagranie z wypadku [FILM]

Wiatr przewrócił ciężarówkę, kierowca nie żyje. Jest nagranie z wypadku [FILM]

Polecamy

III liga. Wissa Szczuczyn bliższa zwycięstwa, ale tylko zremisowała

III liga. Wissa Szczuczyn bliższa zwycięstwa, ale tylko zremisowała

Pogoń zmiotła z boiska Jagiellonia, a raczej Jaga zmiotła się sama

Pogoń zmiotła z boiska Jagiellonia, a raczej Jaga zmiotła się sama

Koronawirus w Polsce. Liczba nowych zakażeń wciąż wysoka

Koronawirus w Polsce. Liczba nowych zakażeń wciąż wysoka

Dodaj ogłoszenie