Podróż z Jagą w czasie. Pierwsze srebrne medale. Niesamowity mecz z Lechem i strach Legii na Łazienkowskiej

(mark)
Bialystok 04.06.2017 jagiellonia bialystok - lech poznan pilka nozna mecz  fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny
Bialystok 04.06.2017 jagiellonia bialystok - lech poznan pilka nozna mecz fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny Anatol Chomicz
4 czerwca 2017 roku piłkarze Jagiellonii pod wodzą trenera Michała Probierza sięgnęli po swoje pierwsze wicemistrzostwo Polski. Żółto-Czerwoni w ostatniej kolejce spotkań grali u siebie z Lechem Poznań, a Legia na Łazienkowskiej z Lechią Gdańsk. Zwycięstwo Żółto-Czerwonych przy remisie Legii dawało Jadze mistrzostwo. Legia zremisowała 0:0, a w ostatnich sekundach Jaga była bliska wygranej. Ostatecznie też zremisowała 2:2.

Na długo zapadły nam w pamięci obrazy z Łazienkowskiej, gdy po remisie 0:0 z Lechią piłkarze Legii ze strachem w oczach oglądali na telewizyjnych monitorach ostatnie minuty meczu w Białymstoku. A Jagiellonia przegrywając z Lechem 0:2, w 77 minucie strzeliła kontaktowego gola po trafieniu Jacka Góralskiego. 10 minut później Arvydas Novikovas wyrównał. A jako że wyrzut serpentyn kibiców spowodował kilka minut przerwy przy Słonecznej, to mimo równego rozpoczęcia spotkań ostatniej kolejki, w Warszawie skończył się już mecz, a w Białymstoku jeszcze kilka minut trwał. Zobaczmy więc na zdjęciach naszych fotoreporterów ten dramatyczny mecz w Białymstoku i pierwszą fetę kibiców Jagiellonii po wicemistrzostwie Polski.