Podlaskie uczelnie organizują zajęcia dla maturzystów. Będzie chemia, biologia, historia i WOS

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Uniwersytet w Białymstoku i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zapraszają w swoje progi podlaskich maturzystów. Na uczniów czekają powtórki z chemii, biologii, historii i WOS-u.

Powtórka z historii i WOS-u

Intensywne powtórzenie materiału i jego uporządkowanie, wspólne rozwiązywanie zadań maturalnych – tak będzie wyglądać Akademia Maturalna przygotowana przez historyków z Uniwersytetu w Białymstoku. Tegoroczni maturzyści mogą liczyć na pomoc w przygotowaniu się do egzaminów z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Każdy z dwóch kursów obejmie łącznie 40 godzin. Zajęcia ruszą 26 stycznia. W czasie ferii szkolnych spotkania będą odbywały się w dni robocze, potem – w weekendy. Finałowe zaplanowane są na 10 kwietnia.

- Naszym celem jest przede wszystkim wsparcie maturzystów. Ale przy okazji chcemy też pokazać nasz wydział z jak najlepszej strony, umożliwić młodym ludziom kontakt z naszymi znakomitymi wykładowcami, by w ten sposób rozbudzać w nich zainteresowanie historią, sprawami współczesnego ustroju, polityki, stosunków międzynarodowych. Swoje naukowe pasje mogą potem rozwijać na jednym z oferowanych przez nas kierunków studiów – mówi prodziekan Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych dr Wojciech Walczak.

Prowadzący Akademię Maturalną to w większości nauczyciele akademiccy związani z wydziałem. Zajęcia w ramach kursów poprowadzą też doświadczeni nauczyciele białostockich szkół.

Opłata za kurs, która pokryje koszt materiałów dydaktycznych jakie otrzymają uczniowie, to 50 zł. Na chętnych wydział czeka do 20 stycznia 2022 r. – w przypadku bardzo dużej liczby zgłoszeń o udziale w zajęciach zdecyduje ich kolejność.

Zajęcia będą odbywały się w auli wydziału.

Biologia i Chemia po akademicku

„Biologia i Chemia po akademicku” to projekt dedykowany młodzieży licealnej z klas o profilach ścisłych (biologiczno-chemicznych, medycznych, matematyczno-fizycznych itp.). Ma na celu poszerzenie wiedzy uczniów zdobytej w szkole, a przede wszystkim ukazanie jej praktycznego zastosowania. Dzięki zajęciom praktycznym młodzież będzie miała możliwość poznania specyfiki pracy w zawodach medycznych.

Polega na przygotowaniu serii zajęć praktycznych w zakładach, klinikach, laboratoriach i centrach naukowych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Do projektu zostaną zaproszone jednostki Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, które zorganizują zajęcia praktyczne w konkretnym zakresie tematycznym (np. Zakład Fizjologii Człowieka- układ krążenia i układ oddechowy, Zakład Bromatologii- badanie jakości żywności w warunkach laboratoryjnych).

Ponadto, w ramach projektu odbędą się konsultacje z ekspertami UMB, podczas których uczniowie będą mieli możliwość zasięgnięcia opinii i pomocy w zakresie wiedzy biologiczno-chemicznej na poziomie akademickim. Podczas rejestracji na zajęcia, uczestnicy będą mieli możliwość podania kwestii, które chcą poruszyć na konsultacjach.

Zajęcia na UMB zaczną się 17 stycznia.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nigdy nie patrzyliśmy tak daleko - teleskop Jamesa Webba

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie