2/40 Zamknij

Szlak Zielony - 25 kmSzlak prowadzi głównie przez Rezerwat Krajobrazowy im. Władysława Szafera i kilkakrotnie przecina szosę Hajnówka - Białowieża. Rezerwat

Archiwum / Wikipedia / pixabay

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Podlaskie szlaki rowerowe - gdzie rowerem na majówkę?

Szlak Zielony - 25 km

Szlak prowadzi głównie przez Rezerwat Krajobrazowy im. Władysława Szafera i kilkakrotnie przecina szosę Hajnówka - Białowieża. Rezerwat ten powstał w celu zachowania w stanie naturalnym lasów wzdłuż szosy - tak aby można było je podziwiać również podczas jazdy samochodem.
W połowie trasy szlak dochodzi do osady Zwierzyniec - stał tu przed I wojną światową odlew żubra wielkości naturalnej, który po wielu zadziwiających peregrynacjach trafił do Spały i znajduje się tam obecnie. Następnie szlak biegnie obok Ośrodka Hodowli Żubrów i prowadzi do rezerwatu Pokazowego, gdzie oprócz króla Puszczy można obejrzeć równiez inne zwierzęta występujące w Puszczy Białowieskiej; jelenie, sarny; łosie; dziki, wilki. Są tu tez koniki typu tarpan oraz hodowlane mieszańce z bydłem domowym - żubronie. Od Rezerwatu szlak drogą lesną prowadzi do Białowieży. Kończy się w Białowieży.

Informacje o trasach pochodzą ze strony http://roweronline.pl Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy