Podlaskie sparingi: Młoda Jaga wygrała dwa razy po 2:0

Bramkarz Jagi Jakub Słowik zachował w meczu z Sokołem czyste konto
Bramkarz Jagi Jakub Słowik zachował w meczu z Sokołem czyste konto Fot. W. Wojtkielewicz
Dwa tygodnie przed startem rozgrywek młoda Jagielonia Białystok rozegrała dwa wartościowe sparingi. Żółto-czerwoni upodobali sobie cyfrę "2", pokonując najpierw drugoligowego Sokoła Sokółka 2:0, by powtórzyć podobny wynik z Warmią Grajewo.

Po tygodniu zgrupowania w Supraślu brakowało nam jeszcze świeżości, ale ogólnie jestem zadowolony z gry zespołu, jak na ten okres przygotowań - mówi trener Jagi Mariusz Rumak.

Szkoleniowiec białostoczan zestawił na sparingi dwie różne jedenastki. Teoretycznie silniejsza wystąpiła przeciwko Sokołowi.

- Poziom Młodej Ekstraklasy jest zbliżony do drugiej ligi. Momentami Sokół spychał nas do obrony, lecz potrafiliśmy sobie z tym poradzić - komentuje Rumak. - Natomiast w meczu z Warmią zdecydowanie dominowaliśmy - dodaje.

Żółto-czerwoni przed startem ligi chcą rozegrać jeszcze dwa sparingi. Pierwszy z nich odbędzie się w piątek 30 lipca, ze słabszym rywalem, natomiast trwają poszukiwania jeszcze silniejszego przeciwnika.

Po spotkaniu z młodą Jagiellonią niezbyt zadowoloną minę miał trener Sokoła Witold Mroziewski.

- Wybitnie zlekceważyliśmy przeciwnika. Mimo to, mieliśmy sporo okazji bramkowych, które zmarnowaliśmy - komentuje Mroziewski.

Szkoleniowiec Sokoła testował w meczu kilku graczy. Jeden z nich - Marek Gołębiewski, ostatnie trzy lata grający w greckich klubach przekonał trenera do swoich umiejętności.

- To doświadczony napastnik, który na pewno nam się przyda - ocenia popularny Mróz.

Beniaminki wygrywają

Spośród trzecioligowców najbardziej efektownie wypadła Wissa Szczuczyn, która rozgromiła KS Śniadowo 11:0. Drugi beniaminek - Dąb Dąbrowa Białostocka także wygrał, pokonując niespodziewanie 3:2 Pogoń Łapy.

- Do przerwy graliśmy ekipą w znacznej mierze złożoną z zawodników, którzy występowali u nas w ubiegłym sezonie i mieliśmy przewagę - ocenia Andrzej Olszewski, debiutujący w roli grającego trenera Pogoni. - W drugiej połowie skład został zmieniony i inicjatywę przejęli rywale - dodaje.

Treningowe derby

Sparingi rozgrywają także czwartoligowcy. W derbach Białegostoku rozegranych w Wasilkowie, Piast pokonał Hetmana 1:0 po golu Piotra Zdzichowicza.

- W zasadzie ten mecz był naszym trzecim treningiem i chodziło bardziej o to, żeby pobiegać, niż wyciągać jakieś wnioski szkoleniowe - przyznaje Jacek Bayer, trener Piasta.

Wartościowe sparingi rozegrała także Sparta Augustów. Podopieczni Grzegorza Szerszenowicza pokonali najpierw w ubiegłą środę Polonię Raczki 5:1, by w sobotę zwyciężyć trzecioligowy Promień Mońki 3:2.

- Cieszę się z gry szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie dałem szansę siedmiu młodzieżowcom - komentuje Szerszenowicz.

Cresovia Siemiatycze także miała okazję zagrać sparing z trzecioligowcem. Spotkanie z Olimpią Zambrów zakończyło się nikłą porażką 1:2.

- To był bardzo pożyteczny sparing. Olimpia trochę nas przegoniła po boisku - przyznaje Marcin Stypułkowski, trener Cresovii.

Nieoczekiwanie to jednak czwartoligowcy objęli prowadzenie. W 4. minucie do bramki trafił białoruski napastnik Aleksandr Lozuk.

- To jest prawdziwy ligowiec. Myślę, że mógłby nawet grać w I lidze - ocenia opiekun Cresovii.

Oprócz Lozuka do Cresovii trafią jeszcze inny Białorusin Siergiej Szomak oraz Michał Lesiuk (MKS Mielnik) i Karol Wasiluk (Kolejarz Czeremcha) .

Wyniki sparingów

Jagiellonia Białystok (ME) - Sokół Sokółka 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - B. Pawłowski (35), 2:0 - J. Pawłowski (70-karny).

Jagiellonia (ME): Słowik - B. Soczyński, Gogol, Józefiak, Sulkowski, Murawski, Bogusławski, Arłukowicz, Steć, J. Pawłowski, B. Pawłowski.
Grali także: Zawadzki, Dołubizna.

Sokół: Trochim - Jóźwiak, Naliwajko, Kabelis, Pracz, W. Zalewski, Wojtkielewicz, Kopeć, Mościński, Toczydłowski, Gołębiewski.
Grali także: Trudnos, Woronowicz, A. Kosiński, K. Kosiński, Czeremcha, Baranowski, Dzienisowicz, Andrzejewski.

Jagiellonia (ME) - Warmia Grajewo 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Ncube (20), 2:0 - Ncube (65).

Jagiellonia: Sakowicz - Łosiewicz, Laskowski, Szóstko, Kalinowski, Jastrzębski, Arłukowicz, Soczyński, Zawadzki, Ncube, Zapolnik.
Grali także: Steć, Stachelski, Porębski.

Cresovia Siemiatycze - Olimpia Zambrów 1:2 (1:1). Bramki: 1:0 - Lozuk (4), 1:1 - Jaworowski (15), 1:2 - Szmurło (75).

Pogoń Łapy - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:3 (2:0). Bramki: 1:0 - Hryniuk (20), 2:0 - Hryniuk (40), 2:1 - Chwetko (49), 2:2 - Orpik (78), 2:3 - (80-samobójcza).

Wissa Szczuczyn - KS Śniadowo 11:0 (5:0). Bramki:Marcinkiewicz - 3, Orłowski - 3, Świderski - 2, Modzelewski, Jakubczyk, Łapiński.

Polonia Raczki - Sparta Augustów 1:5. Bramki:Jewdokimow - Ł. Sobolewski - 2, Wilczewski, Kwapień, Harasim.

Promień Mońki - Sparta Augustów 2:3 (1:3). Bramki:0:1 - Knoch (16), 0:2 - Knoch (18), 0:3 - Harsim (26), 1:3 - Kiszło (37), 2:3 - Kiszło (77).

Piast Białystok - Hetman Białystok 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Zdzichowicz (72).

ŁKS Łomża - Orzeł Kolno 0:2. Bramki: Makowski - 2. (Grano 1x45 minut).

Tur Bielsk Podlaski - Kolejarz Czeremcha 5:3 (2:3). Bramki dla Tura: Kosiński - 2, Kiszko, Grodzki, Jakubowski.