Podlaskie panie zagrały jak z nut. Są dwa zwycięstwa

kw
Zawodniczki Włókniarza Białystok (niebiesko-białe stroje)z prawej) zdobyły już 19 punktów i są wysoko w tabeli II ligi Wojciech Wojtkielewicz
Ostatnia w tym roku seria gier II ligi kobiet okazała się szczęśliwa dla podlaskich ekip. Włókniarz Białystok wygrał na wyjeździe 1:0 z AZS UW Warszawa, a Reso Akademia 2012 Suwałki ograła u siebie 6:4 Ząbkovię Ząbki.

Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa i z tego, że dziewczyny stanęły na wysokości zadania. A nie było łatwo, bo rywal był groźny, a mecz rozegrany w bardzo trudnych warunkach – mówi trener włókniarek Marcin Augustynowicz.

Przy silnych podmuchach wiatru i padającym deszczu przyjezdne od początku lepiej radziły sobie od stołecznych akademiczek i w pierwszej połowie osiągnęły sporą przewagę.

– Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych, wykorzystując jedną. W 15. minucie gola strzeliła nasza reprezentantka kraju – Ula Onoszko – relacjonuje Augustynowicz. – Po zmianie stron nasze piłkarki trochę opadły z sił, ale nie przełożyło się to na oblężenie naszej bramki. Było kilka rzutów rożnych, dośrodkowań, ale to wszystko. Wygraliśmy po ciężkim meczu, ale jak najbardziej zasłużenie – kończy szkoleniowiec Włókniarza.

Znakomicie spisały się też suwalczanki, po szalonym meczu pokonując u siebie liderującą Ząbkovię. Do przerwy gospodynie trzykrotnie wychodziły na prowadzenie, ale rywalki za każdym razem doprowadzały do wyrównania.

Kiedy w 48. minucie przyjezdne po raz pierwszy wyszły na prowadzenie można było mieć obawy, czy nie załamie to suwalczanek. Nic z tego, podlaska drużyna szybko wyrównała, a w końcówce zadała jeszcze dwa ciosy, na które liderki nie znalazły już odpowiedzi. Znakomicie spisała się szczególnie Aleksandra Bieryło, popisując się hat-trickiem.

Naszym zespołom został do rozegrania jeszcze jeden, zaległy mecz. W sobotę w Suwałkach dojdzie do wielkich derbów regionu.

Wyniki 11. kolejki
Reso Akademia 2012 Suwałki - Ząbkovia Ząbki 6:4 (3:3).

Bramki:1:0 - Bieryło (6). 1:1 - Górecka (15), 2:1 - Bieryło (18), 2:2 - Rudy (28), 3:2 - Łada (31), 3:3 - Kuch (39), 3:4 - Kodym (48), 4:4 - Stankiewicz (50), 5:4 - Wieczorczuk (72), 6:4 - Bieryło (77).
Reso Akademia: Dziurdź – Pacewicz, Ciruk, Ołów, Radzewicz, Stankiewicz, Smyk (46. Wieczorczuk), Skrodzka, Zabawska (90. Staszyńska), Łada, Bieryło.

AZS UW Warszawa - Włókniarz Białystok 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 - Onoszko (15).
Włókniarz: Kosowska (70. Fiedorczuk), Jakimiuk, Kędzia, Sokołowska, Trofimiuk, Szóstko, Lasota, Kalisz, Boguszewska, Onoszko, Kwiatkowska (80. Duchnowska).

Tygrys Huta Mińska - Stomil Olsztyn 2:3, Pogoń Zduńska Wola - Loczki Wyszków 2:2, Victoria Bartoszyce - MOSiR Sieradz 0:3, GOSiR Piaseczno - Wilga Garwolin 2:1.

12. Tygrys 10 3 10:27

Marian Kelemen po meczu Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok: Bardzo dobrze się prezentowaliśmy, więc wygraliśmy