Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podlaskie firmy. Zmiany w zarządzie Grupy Chorten - jest nowa wiceprezes (zdjęcia, wideo)

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Dyrektor generalna i wiceprezes Grupy Chorten Sylwia Władyko podczas niedawnych targów hybrydowych na Stadionie Miejskim w Białymstoku
Dyrektor generalna i wiceprezes Grupy Chorten Sylwia Władyko podczas niedawnych targów hybrydowych na Stadionie Miejskim w Białymstoku Chorten
Po walnym zgromadzeniu Grupy Chorten, zmienił się zarząd białostockiej spółki, która odpowiada za współpracę z blisko 2500 sklepów detalicznych. Prezesem pozostał Krzysztof Pakuła, który zarządza firmą od jej początku, czyli od 13 lat, natomiast stanowisko wiceprezesa objęła Sylwia Władyko, dotychczasowa dyrektor generalna i członek zarządu.

Sylwia Władyko od początku, czyli od 2009 roku buduje Polską Grupę Sklepów Spożywczych Chorten, która rozwinęła się od 20 placówek na Podlasiu w dużą ogólnopolską strukturę detalistów. Początkowo pracowała jako dyrektor handlowy, a od prawie ośmiu lat pełni funkcję dyrektora generalnego, który odpowiada za koordynację wszystkich działów. Tę funkcję Sylwia Władyko będzie sprawowała nadal, piastując jednocześnie stanowisko wiceprezesa.

- Nowa funkcja to docenienie mojej dotychczasowej pracy na rzecz organizacji grupy, za co jestem wdzięczna dotychczasowemu zarządowi, który dokonał takiego wyboru. Z drugiej strony jest to dla nas wygodne operacyjnie, by móc sprawnie podejmować pilne decyzje, a przy tak dynamicznym rozwoju są to bardzo częste sytuacje – podkreśla Sylwia Władyko.

Pozostali członkowie zarządu Grupy Chorten to Krzysztof Kraszewski i Wojciech Ostaszewski.

Czytaj również:

Dodajmy, że niedawno Grupa Chorten kolejny raz zorganizowała targi spożywcze, tym razem w nowej formule - hybrydowej. Dotychczas Chorten organizował albo targi tradycyjne, albo wirtualne, a w tym roku połączono te rozwiązania, co przyniosło doskonały efekt sprzedażowy. Dało też szansę na spotkanie całej branży, co było niemożliwe w czasie pandemii.

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji na targach, Stacjonarnie uczestniczyło w ich kilkaset sklepów głównie z Podlasia, ale też m.in. z Lubelszczyzny. Mieliśmy ponad tysiąc uczestników naszego wydarzenia – mówił Krzysztof Pakuła, prezes Grupy Chorten.

Ważnym elementem targów była debata: "Handel detaliczny w czasach kryzysu. Jak polska branża spożywcza przystosowuje się do globalnych zmian”. Uczestniczyli w niej przedsiębiorcy, ekonomiści i samorządowcy. Gospodarzem debaty był Krzysztof Pakuła, który namawiał do jednoczenia się i korzystania z efektu synergii, co umożliwia właścicielom sklepów skutecznie konkurować na rynku.

Jak wyglądały targi hybrydowe i sama debata prezentujemy na naszym filmie:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny