MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podlaski Urząd Wojewódzki. 147 najlepszych uczniów otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów i ministra edukacji narodowej (zdjęcia)

Julita Januszkiewicz
Podlaski Urząd Wojewódzki. 147 najlepszych uczniów otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów i  ministra edukacji narodowej (zdjęcia)
Podlaski Urząd Wojewódzki. 147 najlepszych uczniów otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów i ministra edukacji narodowej (zdjęcia) Julita Januszkiewicz
Ambitni, zdolni, wytrwali, nauka to ich pasja. Tacy są stypendyści Prezesa Rady Ministrów i ministra edukacji narodowej. Otrzymało je 147 najlepszych uczniów z województwa podlaskiego. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

Agnieszka Szpakowska uczennica II LO Białymstoku jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów. W ubiegłym roku została laureatką olimpiady języka łacińskiego i kultury antycznej oraz finalistką olimpiady języka niemieckiego. Uzyskała średnią ocen 5,9.

- Uczennica jest szczególnie uzdolniona, realizuje indywidualny program nauczania z języka angielskiego i języka niemieckiego. Agnieszka jest jedną z najlepszych uczennic w szkole, w tym roku została wyróżniona przez Ministra Edukacji Narodowej uzyskując stypendium za wybitne osiągnięcia edukacyjne - chwali Dariusz Bossowski, dyrektor II LO.

Wśród wyróżnionych jest także Aleksandra Kopczuk, uczennica klasy II VIII LO w Białymstoku. To finalistka prawosławnej olimpiady wiedzy religijnej. Dziewczyna uwielbia się uczyć.

- Ważne jest wsparcie bliskich. Bardzo dużo czasu poświęcam na naukę, która, gdy osiągam sukcesy, sprawia mi ogromną radość - podkreśla Aleksandra Kopczuk. Na świadectwie miała średnią ocen 5.0.

- Lubię się uczyć. Czas wolny poświęcam nauce i staram się uważać na lekcjach - przekonuje Tomasz Hołowienko uczeń klasy trzeciej o profilu technik elektryk w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach. Otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jego średnia wynosi 5,40.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznano 118 najzdolniejszym uczniom. To nagroda za codzienny trud w nauce. Przyznaje się je jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

To stypendium zachęca nas do nauki. To docenienie naszych osiągnięć i motywacja do dalszej pracy. Bardzo mnie to cieszy - uśmiecha się Igor Przybylak, uczeń klasy pierwszej III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach.

W ubiegłym roku miał średnią ocen 6,0. Jest pięciokrotnym laureatem wojewódzkich konkursów z geografii, chemii, biologii, języka niemieckiego i języka polskiego oraz laureatem ogólnopolskiego konkursu z przedsiębiorczości.
W czym tkwi recepta na sukces?

- Trzeba mieć dobre nastawienie do tego co się robi. To jest moim zdaniem najważniejsze. Dużo czasu poświęcam nauce. Dlatego czasami muszę zrezygnować z treningów czy zajęć pozalekcyjnych, by przygotować się do konkursów, poczytać, poprzypominać sobie materiał. Ale jak się ma chęci, to da się wszystko zrobić

Za wysokie wyniki w nauce a także sukcesy na olimpiadach Igor otrzymał ponad 3 tys. stypendium. Jeszcze nie wie na co przeznaczy pieniądze.

- Nauka, cały czas nauka. Mam mało czasu na rozrywki - nie ukrywa Kacper Korsak, uczeń klasy pierwszej o profilu technik informatyk w Zespole Szkół w Czarnej Białostockiej . Jego wysokie wyniki w nauce także zostały docenione,

Stypendium ministra edukacji przyznano 29 uczniom. Otrzymują je uczniowie za wybitne osiągnięcia edukacyjne.

- To są stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz ministra edukacji narodowej przeznaczone dla najzdolniejszych i najbardziej pracowitych uczniów. Uważam, że warto ich doceniać. To święto dla każdego ucznia i szkoły, która ma takich stypendystów. Bo to pokazuje, że ma zdolnych uczniów, ale także nauczycieli, którzy potrafią z takim uczniami pracować. Bo oni także potrzebują dodatkowego czasu, zajęć i konsultacji w trakcie przygotowań do olimpiad przedmiotowych -tłumaczył dziennikarzom Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej. I dodał, że stypendium jako nagroda finansowa będzie dodatkową motywacją dla młodzieży, by sięgała po kolejne laury.

51 najlepszych uczniów z regionu otrzymało stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. Gala odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego

Uroczysta gala w Urzędzie Marszałkowskim. 51 najlepszych ucz...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny