Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy. W listopadzie naukę rozpocznie 130 małych studentów z Białegostoku, Siemiatycz i Augustowa

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Rusza kolejna edycja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Małych żaków czeka 15 interesujących zajęć.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to przedsięwzięcie edukacyjne Politechniki Białostockiej, które od samego początku cieszy się wielkim zainteresowaniem. Uczelnia organizuje bezpłatne, weekendowe zajęcia dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Podczas warsztatów prowadzonych przez wykładowców Politechniki Białostockiej, a także przedsięwzięć organizowanych przez instytucje partnerskie, młodzi studenci przekonują się, że zdobywanie wiedzy może być łatwe i przyjemne. Już pod koniec listopada rusza kolejna edycja PUD.

- Podlaski Uniwersytet Dziecięcy ma już blisko dwa tysiące małych absolwentów i nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ciągle pojawiają się młodzi ludzie, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania na kierunkach technicznych - mówi prof. Marta Kosior-Kazberuk, rektor PB.

We wtorek, 26 października uczelnia podpisała umowy oraz listy intencyjne dotyczące realizacji zajęć dla młodych studentów. W roku akademickim 2021/2022 Politechnice Białostockiej partnerują w projekcie Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, a także burmistrzowie Augustowa i Siemiatycz.

- To doskonała promocja Politechniki Białostockiej wśród młodych białostoczan. W ten sposób przekonujemy ich do tego, by swoją przyszłość związali z naszym miastem. Pokazujemy że tu, na miejscu, mają fantastyczną uczelnię wyższą i nie powinni wyjeżdżać na studia w Polskę czy w świat - zaznacza Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Już pod koniec listopada najmłodsi studenci Politechniki Białostockiej wezmą udział w wykładzie inauguracyjnym. W sumie zaplanowano 15 zajęć z obszaru nauk technicznych i matematycznych. Weźmie w nich udział łącznie 130 uczestników - 40 z Białegostoku, 40 z Siemiatycz i 50 z Augustowa.

- Mali studenci poznają podczas nich tajniki nauki i techniki - zdradza prof. Jarosław Szusta, prorektor ds. studenckich PB. - Absolwenci PUD znaleźli się w gronie uczniów Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej, a ci którzy brali udział w pierwszych edycjach, są dziś studentami Politechniki Białostockiej.

Rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego rusza już w środę 3 listopada. W Białymstoku będzie odbywać się w formie elektronicznej. W Siemiatyczach i Augustowie prowadzić ją będą samorządy, we współpracy ze szkołami podstawowymi.

Studentami Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego mogą zostać uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych.

W tym roku zajęcia mają odbywać się stacjonarnie. Jednak PB zapewnia, że jeśli zajdzie taka potrzeba, jest też gotowa na przejście na formę zdalną.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny