Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy - inauguracja w najbliższą sobotę

krk
Uczelnia chcąc propagować nauki ścisłe i techniczne w całym regionie  postanowiła powołać  Podlaski Uniwersytet Dziecięcy.
Uczelnia chcąc propagować nauki ścisłe i techniczne w całym regionie postanowiła powołać Podlaski Uniwersytet Dziecięcy. pb.edu.pl
Nauki techniczne i ścisłe są fascynujące, a formuła uniwersytetu dziecięcego sprawdza się doskonale. Dlatego Politechnika Białostocka postanowiła poszerzyć formułę Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego i utworzyć Podlaski Uniwersytet Dziecięcy.

Politechnika Białostocka od 2009 roku prowadzi zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Do tej pory w spotkaniach uczestniczyli głównie słuchacze z Białegostoku, w sumie 560 małych żaków.

Uczelnia chcąc propagować nauki ścisłe i techniczne w całym regionie postanowiła powołać Podlaski Uniwersytet Dziecięcy. W roku akademickim 2016/2017 w zajęciach weźmie udział 75 uczniów z Siemiatycz i Hajnówki.

Inauguracja PUD - w najbliższą sobotę, o godz. 10:00 na Wydziale Elektrycznym. Podczas zajęć mali studenci otrzymają indeksy, do których będą zbierali wpisy. Wykład inauguracyjny "Zagadkowe liczby pierwsze" wygłoszą dr Marzena Filipowicz-Chomko oraz dr Ewa Girejko z Wydziału Informatyki PB. Wcześniej burmistrzowie Siemiatycz i Hajnówki oraz rektor Politechniki Białostockiej podpiszą umowy o współpracy w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Warto dodać, że już 30 uczniów z Siemiatycz wzięło udział w minionym roku akademickim w pilotażowym programie realizowanym we współpracy z Urzędem Miasta Siemiatycze.

Trwają także przygotowania, by do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego dołączyło kolejne miasto.

Tak było rok temu na pierwszym BialJamie.

BialJam. Konkurs robienia gier w 48 godzin [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny