Podlaski Puchar Polski: Puszcza i Michałowo grają dalej

Tomasz Dworzańczyk [email protected]
Piłkarze Gryfa Gródek przegrali z KS Michałowo 0:1 i pożegnali się z rozgrywkami wojewódzkiego Pucharu Polski. Andrzej Zgiet
Puszcza Hajnówka i KS Michałowo są kolejnymi zespołami, które awansowały do ćwierćfinału podlaskiego Pucharu Polski.

Obu ekipom awans nie przyszedł łatwo. W wielkich bólach do następnej fazy przeszli trzecioligowcy z Hajnówki, którzy do zwycięstwa nad grającym klasę niżej Mielnikiem potrzebowali dogrywki. W regulaminowych 90 minutach było 1:1, a w dodatkowych 30 Puszcza zdobyła dwie bramki i ostatecznie triumfowała 3:1.

- Szkoda, bo był to mecz jak najbardziej do wygrania. Mieliśmy swoje sytuacje, ale od jakiegoś czasu gramy bez napastnika i mamy problem ze skutecznością - wyjaśnia Radosław Kondraciuk, trener Mielnika.

Ekipa znad Buga objęła prowadzenie w 26. minucie po golu Tomasza Iwaniuka. Jeszcze przed przerwą wyrównał po rzucie karnym Adam Langa. W drugiej połowie żadnej z ekip nie udało się zadać decydującego ciosu i o wyniku decydowała dogrywka. W niej najpierw trafił do siatki Marcin Banicki, choć przy tej bramce gorąco protestowali gospodarze, sygnalizując pozycję spaloną. Wynik ustalił grający trener gości Marcin Strzeliński.

- Spełnił się czarny scenariusz, bo nikt z nas nie chciał grać dogrywki przed bardzo istotnym meczem ligowym ze Startem Działdowo - mówi opiekun Puszczy. - Owszem, awansowaliśmy, ale do dobrego stylu było bardzo daleko. Nie był to mecz, w którym trzecioligowiec pokazuje dominację. Wygraliśmy, bo chyba lepiej kondycyjnie wytrzymaliśmy trudy spotkania - przyznaje.

Do ćwierćfinału awansował też KS Michałowo, który pokonał w derbach Gryfa Gródek 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył Przemysław Słoma, który w 15. minucie zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów i piłka wpadła do siatki.

- Nie było to wielkie widowisko. Oba zespoły przystąpiły do meczu w rezerwowych składach i nie było czuć tej atmosfery derbów, jaka zazwyczaj nam przy tej okazji towarzyszy - tłumaczy Jan Łotysz, trener Gryfa.

- Cieszę się z awansu, tym bardziej, że wywalczyliśmy go rezerwowym składem - kwituje z kolei szkoleniowiec Michałowa Daniel Szemiot.

Wyniki 1/8 finału PPP

Gryf Gródek - KS Michałowo 0:1 (0:1). Bramki: 0:1 - P. Słoma (15).

Gryf: Sacharczuk - Owerczuk, Lorenc, Laskowski, Humienny, Czemiel, (50. Grabowski), Borowik, Osypiuk, Marczuk, Solecki, Kozłowski.

Michałowo: Konończuk - Bernatowicz, Łupiński, Zmierczak, D. Doroszko, P. Słoma, Kossyk, Prusinowski (75. Czaplejewicz), Wołczyński, Tomczyk (70. B. Doroszko), Kondracki.

MKS Mielnik - Puszcza Hajnówka pd. 1:3 (1:1, 1:1). Bramki: 1:0 - Iwaniuk (26), 1:1 - A. Langa (30-karny), 1:2 - Banicki (110), 1:3 - Strzeliński (120).

Mielnik: Grabowski (35. Wiśniewski) - Czechowski, Żuber, Jaszczyński, Radziszewski, Włoszczak, Karpiszuk, Golonko, Rokosz, Żubert, Iwaniuk (105. Jakimczuk), Domański (46. Płandowski).

Puszcza: Łyżwa - Kicel, Banicki, Lisowski, Stec, Strzeliński, Langa, Czerniawski, Wilenta (80. Lewczuk), Nakielski, Charmuszka (70. Babul).

18 listopada: Pogoń Łapy - Olimpia Zambrów (godz. 13).

Mecz: Ruch Wysokie Mazowieckie - ŁKS 1926 Łomża 0:3 (wo).

Wcześniej awansowały: Biebrza Goniądz, Dąb Dąbrowa Białostocka, Jagiellonia II Białystok, KS Wasilków.